drama / yerli
puan ver

öne çıkanlar | diğer yorumlar

70'li yılların aile sıcaklığını yansıtan, münir özkul, adile naşit, tarık akan, halit akçatepe, şener şen ve daha birçok usta ismin rol aldığı türk filmi. yani içerisi şampiyonlar ligi gibi.

film, biri 3 diğeri 4 çocuğa sahip 2 kişinin, aracılar tarafından birbiriyle tanıştırılmasını ve evlenmeleriyle ortaya çıkan üvey kardeş kavgalarını oldukça eğlenceli şekilde ele alıyor. başlarda anlaşamayan bu kardeşlerin daha sonra, ortak bir düşmana karşı nasıl birlik olduklarını izlemek keyif veriyor insana.

kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel

***

@celebrant ukdesidir.
devamını gör...
1975 yapımı türk filmi. yönetmeni ise aslında herkesin tanıdığı ergin orbey ya da bilinen ismiyle hababam sınıfı' nın müfettişi hüseyin şevki topuz.
filmin kadrosu şampiyonlar ligi gibi. münir özkul, adile naşit, tarık akan, ayşen gruda, şener şen, halit akçatepe, ıtır esen ve birçok yeşilçam filminden aşina olduğumuz oyuncular. son izlediğimde fark ettim nikâh memuru rolünü adile naşit' in abisi selim naşit, alev' in babasının avukatı rolünü ise halit akçatepe'nin babası sıtkı akçatepe oynuyor.
filmin konusu ise 4 çocuklu yaşar ustayla 3 çocuklu melek hanım'ın evlenmesiyle bir araya gelen iki ailenin zamanla bir aile olması. her yeşilçam filmi gibi içinde eser miktarda absürtlük barındırsa da filmin o tatlı havası sayesinde insanın gözüne hiçbir şey batmıyor. sevginin, aile olmanın, bir olmanın ne kadar önemli olduğunu vurgulayan filmler eskiden ne kadar çokmuş, eski filmlerin samimiyeti ne yazık ki şimdiki yapımlar bulunmuyor.
devamını gör...
film haricinde bir youtube kanalıdır.
3 yıl önce çok severek izlerdim. aşırı güldüğüm videoları da oldu. artık youtube'u bıraktılar diye biliyorum.
özellikle medeniyet düzeyleriyle bu kadar örnek bi aile, bu kadar imrenilenecek bi çift gördüğümü hatırlamıyorum. tabii görünen o ama gerçekte de pek farklı değildir bence. iyi hissettiriyordu onları izlemek. çocuklarının geleceğinin parlak olduğu çok açık.
devamını gör...
bütün filmlerinin oyuncu kadrosu şampiyonlar ligi gibi olan arzu film'in çektiği filmlerdendir. 1975 yapımlı türk filmi olup yönetmeni ergin orbey olarak bilinir.

filmde maddiyattan çok maneviyat vardır. tıpkı o zaman da paradan çok sevgi olduğu gibi.
içindeki insanların cebinde beş kuruş para yoktur lâkin yürek vardır.
onu da çıkarıp verirler.
aile bağları, sevgi ön plandadır.

tarık akan'ın ailesi için sevdiği kızdan vazgeçtiği sahneyi ise gözlerin dolmadan izleyemezsin.
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"bizim aile" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim