1.
pandemi ile yatırımcı sayısı 3 katına çıkmış, türk borsasıdır.

nacizhane; son zamanlarda dayıoğlundan gelen tavsiyelerle pek çok spek hisseler coşsa da vadeli hesaplarda para tutmak yerine çok fazla tercih edilmeye başlamıştır.
devamını gör...
yarın ve devam eden birkaç gün büyük olayların yaşanacağını düşündüğüm yatırım platformudur. covid salgını başında taban seviyesine gelen boraaya girmeyerek büyük bir hata yaptım. mutasyon virüsle aynı durum tekrarlanırsa bu sefer fırsatı kaçırmamak gerekir. adettendir y. t. d.
devamını gör...
genç yaşımda keşfettiğim için kendimi çok şanslı hissettiğim yatırım yeri. umarım bir 10 yıl sonra bu kafa entrye baktığımda gerçekten de öyleymiş derim. hadi bakalım buraya not düşelim. 10 yıl sonra borsa istanbul sayesinde güzel paralar kazanıcam. 10 yıl sonra editleriz artık.:)
devamını gör...
kaşıkla verdiğini kepçeyle yutan yatırım yeri merkezi. burada balina diye kendini nitelendiren milyon liralarla oynayan babayiğitleri bile ütmüştür garip sistem, küçük yatırımcının buradan değil güzel paralar kazanması kaybetmemesi bile takdir edilecek bir başarıdır.
türkiye ekonomisi gibi kırılgan bir ekonomiye yatırım yapmanın ve ekonomiye güvenin az olmasının sonuçlarıdır. ha dersin ben bir x hissesi alayım 10 yıl dursun ama ky bu mantıkla yatırım yapmaz.
illa portföyüne girip o nakitne bakıp zararda kes yapıp yükselince alıp hop şelaleye kapılır.
adettendir yatırım tavsiyesi değildir,
devamını gör...
borsamızda kasım ayından beri süren bankacılık hisseleriyle başlayan ralliyi tetiklemek için 5 milyar dolares yeterli olmuştur. hem dolar kurundaki büyük yükseliş hem de mart ayındaki covid 19 satışları şirketlerimizi çok ucuz hale getirmiştir. ama ama ama ülkemizin başkanlık yönetimi ve başımızdaki uzun adam sebebiyle yabancı yatırımcı gelmek istemiyor.
bist30 hisselerinden biri olan tkfen al-sat tahtası oldu. bazı yazarlar da gelmiş burda 10 sene paranı tut diyor. amacınız temettü emekliliği ise tabi ki tut ama 100bin lirayla aldığın hissenin yılda 2 kez temettüsü en fazla 20 bin olur kaba hesapla. paranı 32 gün mevduata koysan hem aylık kazancın olur hem de daha karlısın.

türkiye istanbul borsası tokatlanıyor. cem okullu, borsa tatlıcısı ali gürsu gibi tipler çakıyorlar hisseyi. koskoca norveç varlık fonu bile halka arza katılıp kısa vadeli işlem yapıyor istanbul borsasında. azıcık okuyan araştıran insan istanbul borsasında 10 yıllık vadeyle işlem yapılmayacağını bilir.

para kazanmak istiyorsanız finnet sitesinden yabancıların önceki ay ne topladığına bakın. ucuz kalan hisselere bakın ve bilanço okumayı öğrenin. ben bunlarla uğraşamam diyorsanız yatırım fonlarını öğrenin. buradan okan yorgancı'nın kaliteli içeriklerine erişebilirsiniz.

bedava peynir fare kapanında olur.
devamını gör...
eski ismi istanbul menkul kıymetler borsası olan borsa.
devamını gör...
türkiye’de faaliyet gösteren şirketlerin hisselerinin alım satımının yapıldığı, %10’luk payının katarlıların elinde olduğu ama hangi %10 olduğu bilinmeyen borsamız.
devamını gör...
uzun vadede kesinlikle güvenmediğim borsa. yabancı yatırımcı geliyor voleyi vuruyor gidiyor. olan bizim küçük yatırımcıya oluyor.

uzun vadeli düşünen arkadaşların amerikan borsalarına bakmasını tavsiye ederim. hem merkez bankasının bağımsız olmaması, avrupa ülkeleriyle yaşadığımız atarlı giderli kavgalar, amerika'nın uygulayacağı yaptırımlar falan derken hem dolar bazında parayı vurursunuz hem de iyi bir teknoloji şirketine 3-5 yıllık yatırım ile paranızı 4-5'e katlarsınız.

adettendir yatırım tavsiyesi değildir.
devamını gör...
yabancı yatırımcının istediği gibi at koşturduğu yatırım aracı.

sıcak para uğruna borsa istanbul yabancının oyuncağı konumunda. pandemi bahanesiyle borsa istanbul'dan büyük çıkış yapan yabancı ile borsa istanbul, tarihinde görmediği bir şekle bürünmüş durumda. öz sermayesi erimiş hisseler zirve üstüne zirve yapmıştır.

borsanın lokomotifi olan bankacılık endeksi bist 100 rekor üstüne rekor kırarken pandemi öncesi değerine yaklaşmadı bile. bist 30 endeksindeki kağıtlar sırayla belirli sermaye grupları tarafından zirveye götürülüyor. uzun yıllar borsa ile meşgul olmuş yatırımcılar yeni düzende kaybetmiş, yeni katılan acemi yatırımcılar farkında olmadan kazanarak bistin katılımcı sayısının rekor kırmasını sağlamıştır. bugün yolda, bakkalda, berberde... insanlar borsa konuşur olmuş kendilerini ehil statüsüne sokmuşlardır çünkü onlar şişmiş kağıtlarda kazanan ve asla kaybetmeyen über yatırımcılardır.

tedbirsizlik, aşırı özgüvenin ve bilinçsizliğin sonu hep hüsrandır.

bu cümleler borsaya yatırım yapan bir yazara ait olup kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez.
devamını gör...
(bkz: bist)
devamını gör...
bist vadeliler sağlam satış yiyor an itibariyle yarın gırgıriyede şenlik var:)
devamını gör...
dünyadan bağımsız ve öngörülemez hareketleriyle , politik krizlerin altında ezilen , yatırımcılar arasında " bist bet " ismini almış - arkadaşlar siz hiç üzülmeyin , bist ne yapar ne eder bir yolunu bulur bizi yolar gönderir dediğim borsa .

( benim lafımla yatırım yapan , pozizyon alan ağır sığırdır )
devamını gör...
borsa istanbul'u yönetenler adam olsalardı, emir iptalini, kötüleştirmeyi ve miktar azaltımını tamamen kaldırırlardı.
devamını gör...
(bkz: yazık oldu süleyman efendiye) ...
devamını gör...
küçük yatırımcının feryadının arşıâlâya çıktığı borsadır. cümleten geçmiş olsun arkadaşlar.
devamını gör...
çöküyor çökmekte olan. şunu öğrendim ki teknik, temel bilmem ne muhabbeti yapanlar hiçbir şey bilmiyor. temettüsü bol sağlam şirket bul, uzun vadeli her ay alım yap hepsi bu.
devamını gör...
**uçuruma doğru gaza basan intihar etmek isteyen sürücü
devamını gör...
ne şekilde olursa olsun inişler olduğu kadar çıkışlar da vardır. her çıkış dönemi etrafa korku, panik ve bilimum negatif duygu saçan insanlardan uzak durun. bu insanları dinleyerek ya da okuyarak asla kazanamazsınız. ben mükemmel bir borsacı değilim ama bugüne kadar borsada 1 tl kaybetmedim. nasıl mı? hemen söyleyeyim: aldığım firmalar kaliteli firmalardı. finansalları güçlüydü temettü alışkanlığı vardı kurumsal firmalardı. asla paramı bir senede 2 ye katlamayı düşünerek almadım almam da. elinizdeki paranın kafanıza yatan bir miktarını kenara ayırmayı da unutmayın. böylece tr gibi siyasetten etkilenen piyasalarda maliyet düşürebilirsiniz.
devamını gör...
o kadar sığ bir piyasadır ki, banyodaki küvetimdeki su daha derindir.

derinliğini bilmeyen sulara balıklama atlayanların boynunu kırar ve felç eder.
devamını gör...
rekordan rekora koşan borsa. dolar bazında baya düşük kaldı ama dolar bazında da kaliteli ve özellikle bıst 30 hisselerine yoğun alım gelmekte. bunun sebebi dolar karşısında ucuz olması mı yoksa araplarla yapılan anlaşmalardan dolayı mı bilemedim. haftalık kapanışı minimum 1996 aylık kapanışı da minimum 1881 üzerinde kapadığı müddetçe hedef 2022 dir. buraya karaladiklarım yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte tamamen kendi fikirlerimdir.kimseye al,sat,tut tavsiyesi hiç değildir.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"borsa istanbul" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim