1.
bıst
devamını gör...
sonucu daima sıfır olan, paranın sadece milyarderler arasında el değiştirdiği platform.
devamını gör...
kaybetmezsen kazanamazsın sloganı ile yola çıkılmalıdır.
devamını gör...
borsada kim kime koyarsa diye bir tabir vardır.
aman oyun sanıyorsanız para ile yaklaşmayın. özellikle telegram gruplarından uzak durunuz.
hüsrevlerden, faydalardan, borsacı mülayimleyimlerden, ali gürsulardan, anahtarcılardan, kilitçilerden, pilavcılardan, çantacılardan, tatlıcılardan elinize verirler 6 ayda zor çıkarırsınız.
devamını gör...
kelime anlamı itibariyle pazar anlamına gelse de hisse senedi piyasası olarak oturmuştur. insanlar yatırımcı olarak bu pazardan hisse senedi alım satımını aracı kurumlar vasıtası ile yapmaktadır. çoğu kişi tarafından kumar olarak algılanır çünkü çoğu insan tüyo dedikodu vs ile hisseleri alıp satar ki bu temelinden yanlış bir yaklaşımdır. bu mecrada parasını kaybetmiş kişilerden tavsiye almaktan ekseriyetle uzak durunuz ve kendilerine şefkatle muamele ediniz.
devamını gör...
bir tür yasal kumar.
devamını gör...
bir süredir al satlar yaptığım yatırım türü.
devamını gör...
uzun vadeli düşününce mantıklı yatırım aracı.(bkz: temettü)
devamını gör...
kumar oynadığım hissini veriyor bana. dikkatli olmak lazım . her zaman yüz güldürmüyor.
devamını gör...
etrafımdaki çoğu kişi borsaya başlamış. bu iyi birşey mi kötü mü bilemiyorum. bu ekonomi şeylerinden hiçbirşey anlamıyorum. bir ben bir babaannem kaldı borsaya başlamayan herhalde.
devamını gör...
umut fakirin ekmeği umar ha umar umar
devamını gör...
türkiye'de balon gibi şişirilen ama patlamaya yakın olan yatırım aracı.

oynayan kişiyi vezir de edebilir rezil de. bu sebeple araştırma yapmadan, bilinçsizce oynamak zararlıdır.

yatırım tavsiyesi değildir.
devamını gör...
şaka maka dün 11 yaşında bir çocuğun yatırım videosu çektiğini gördüm. 7'den 70'e herkes girecek gibi.
devamını gör...
2021 yılında rağbetin hızla arttığı ekonomi platformu. bilen bilmeyen herkes borsada. kendimden biliyorum. ve şu sıralar kan gövdeyi götürüyor, her yer kırmızı.
devamını gör...
borsada kaybedenler genellikle sağda solda cilalatılıp parlatılan hisselere atlayanlardır. genellikle tavandan girip tabana yapışıp kaybederler. akıllı bir borsa yatırımcısı, yatırım yapacağı hisseyi iyi değerlendirmeli ve elindeki tüm parayı laaaps diye yatırmak yerine kademeli olarak alım yapmalıdır. ayrıca adettendir ytd.
devamını gör...
hisse senedi piyasasına verilen isim. en kolay para kazanılabilecek ve aynı zamanda kaybedilebilecek yer. ne kadar risk, o kadar kazanç ya da kayıp. dünyanın en zengin insanı hani bir elon musk oluyor bir hafta sonra tekrar bill gates oluyor ya haberlerde görüyoruz. işte o nasıl oluyor biliyor musunuz? tesla'nın hissesi aşırı değerleniyor, sonra düşüyor falan. bu insanların varlıklarının büyük çoğunluğu hisse senedi. yani nakitlerine göre değil mal varlıklarına göre en zengin oluyorlar. buradan çıkarılacak sonuç, zenginlik dediğimiz şey mal varlıklarımızdır, ve bunu en iyi değerlendireceğimiz yer hisse senetleridir. peki hangi borsada değerlendirmeliyiz?

borsa istanbul (bist): ilk borsaya başladığımda, iki üç ay falan, bist ile yatırım yapmaya başladım. lakin zamanla gördüm ki, kazanıyorum ama kazandığım, alım gücümü arttırmıyor. iki ayda %20 kazandım, dolarda %20 arttı. dolar bazlı kazancım olmadığını görünce sorguladım. global dünyadayız. her şeyi dolarla alıyoruz. burda üretilen tarım ürününün tohumunu bile, makinenin parçasını bile, nohutu bile yurt dışından dolarla alıyoruz. yani ben dolar bazlı kazanamadığım sürece, aslında kazanmıyorum. başka bir konu ise, rahip mevzusunu herkes hatırlar. halkbank davası, s-400 mevzusu gibi sorunlar var. ikinci rahip vakası olmayacağı meçhul. bir haftada dolar %25 artsa, borsa %25 düşse, benim malvarlığım yarıya düşecek. ben bu riski almadım, alamadım. yine de bist de yatırım yapmak isteyenler için: hangi banka ile çalışıyorsanız onun yatırım bölümünden hemen hesap açıp yatırım yapabilirsiniz. binde 2 komisyon var, alırken ve satarken. bütün bankalar anlaşmalı zaten hemen hemen hepsinin komisyonu aynı. o yüzden kendi bankanızı kullanmanız daha iyi. peki ben ne yaptım?

kendi bankamın yurt dışı piyasalar kısmından yatırım hesabı açıp amerikan borsasında yatırım yapmaya başladım. lakin bizim bankalarımız yine anlaşmalı hepsi hemen hemen aynı komisyon oranı alıyor. alırken ve satarken on binde 25, ve on bin altı alım satım da ise de yine 25. yani on binden aşağı parayla girmek pek mantıklı değil. 100 dolarla bir al sat yaptın 50 doların gitti. yani pek akıl karı değil. şuan bu komisyon sorununu çözmek için araştırmalarıma devam ediyorum. burdan paylaşırım.
devamını gör...
müthiş şekilde değer kaybetmeye devam eden finansal platformdur. sebeplerine gelince:
yabancılar terk etti borsayı çünkü güven vermiyor.
yerli yatırımcının büyük bir bölümü borsadan kripto paralara kaçtı.
faiz oranları yüksek olduğu için yatırımcının bir bölümü de mevduata kaçtı.
yukarıdaki üç maddeden dolayı hacim düştü.
dördüncü maddeden dolayı da borsa değer kaybetti.
sonuç olarak bist freni patlamış kamyon gibi yokuş aşağı inmekte. malda olanlara geçmiş olsun. türkiye'de türk lirası ile yatırım yapmanın bedeli budur.
devamını gör...
hayallerimle beraber çöküşe giren şeylerden bir tanesidir. yabancı yatırımcı türkiyeden kaçıyor artık.
devamını gör...
insanların iki gün ilgilenip, üçüncü gün trader olması.
devamını gör...
kan kaybetmeye devam eden borsadır. türkiye'nin en sağlam şirketleri bile inişte, teknik analizmiş grafikmiş hiçbir işe yaramıyor. bozulmadık kurum kalmadı ülkede.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"borsa" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim