şeker otu - stevia rebaudiana anavatanı güney amerika olan ve yaprakları bildiğimiz sofra şekerinden 50 kat daha şekerli olan bitkidir. yüksek tansiyonu düşürücü, mide ekşimesi ve böbrek rahatsızlıklarını hafifletici, tatlı isteğini bastırıcı etkisi vardır.
görsel
dünya’da ve türkiye’de şeker otunun kullanımı her geçen gün artmaktadır. şeker hastalığı tedavisinde yardımcı rol oynar. sıfır kalori içeren bir bitkidir. demir, potasyum, magnezyum, sodyum, a vitamini, c vitamini ve birçok antioksidan içerir. cildi besler, sıkılaştırır ve kırışıklıkları düzeltir. sivilce, akne, siyah nokta ve leke giderici etkiye sahiptir. nikotin isteğini azalttığından sigaradan uzaklaşmanızı sağlar. kabızlık ve depresyona karşı iyi etkileri olduğu gözlemlenmiştir.
çayı zaten şekersiz içerim. çaya şeker atmak isteyen misafirlerime isterlerse saksıdan şeker otu yaprağı koparmasını söylerim. kesme şekerin kilosu olmuş 7 tl. hem doğal hem de faydalı olduğu için şeker otu daha iyi.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"çaya şeker yerine saksıdan şeker otu stevia yaprağı atılması" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
radyo & dergi sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim