istanbul üniversitesi cerrahpaşa tıp fakültesi sınavında, başörtülü a.s.'yi "saçlarını hayal etmek istiyorum. alımlı birisin. beni rahatsız eden bir güzelliğin var." diyerek taciz eden prof. dr. hakan karpuz'a 3 ay görevden uzaklaştırma ve maaşının 3’te 1’ine el koyma cezası verildi.

kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel

kızın kendi yazdığı dilekçeyi görmek için tıkla

kaynak
devamını gör...
o ceza fazla olmamış mı diye düşündüren olay.
3 şınav, 5 mekik verilseydi de yeterli olurdu bence.
devamını gör...
“saçlarını hayal etmek istiyorum.”

tacizden bağımsız olarak muhafazakar erotizmi de böyle oluyor demek ki. tacizin de bir bedeli olduğunu göstermiştir ayrıca.
devamını gör...
o kadar ceza verilir mi öldürmüşsünüz adamı hakikatten. artık kendine gelemez aklıda kesin başına gelmiştir.
devamını gör...
gülmekten bayılacağım şimdi. saçını hayal etmek istiyorum ne????!
devamını gör...
bunun neden sorun olduğunu farklı bir yerden anlatayım:

üniversitede başka bölümden güzel havalı bir kızla çıkıyordum.

bir dersten sonra hocası arkadaşlarından birini çekip "çok güzel kız, erkek arkadaşı var mı? " diye sormuş. arkadaşı rahatsız olmuş ama not korkusundan "hocam siz de" gibi birşeyler geveleyip "evet var" demiş.

benim hatun bu yüzden bir daha dersine girmedi. normalde çalışkandı, ders dışında da gider soru sorardı, öylece kaldı. sözlü sınavda da jüri kalabalık olmasına rağmen çok gerildi. öğrenci olarak falsosu olmamasına rağmen eğitimi ve güveni zarar gördü.

hocası olmasa, iki bağımsız yetişkin arasında olsa bir hayırla kapanacak konu, güven gerektiren özel hayat dışında kalan alanlarda görevi kötüye kullanmaya dönüşüyor.

hele ki burada hekimlik ahlakı var, usta- çırak geleneği var. daha da beter.
devamını gör...
mesleğin karakterle ilgisi yok ki zaten.
devamını gör...
#2737438

adamın zaten şöyle sadece bir tipine baktığınızda nasıl bir camiadan, çevreden geldiğini görebiliyorsunuz. tipik bir muhafazakar...

öğrencilerini evlatları gibi göreceği yerde aklından geçenlere bak şunun.
yaşar nuri ne güzel derdi,
şeytanın çocuğu! diye.
muhafazakarlara cuk oturuyor bu söylem!

saç lan bu, kıl kıl!
kılfetişisti bunlar..
devamını gör...
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
kapalı öğrenciye saçını diyen açık öğrenciye ne demiştir kimbilir.
ne güzel tck mız var aslında . yavşak demek küfür sayılmıyor ama manası cuk oturuyor bu sakallıya. diyeyim bari. yavşak , yavşak, yavşak. yavşak, yavşak...
devamını gör...
ülkedeki eğitimci(!) profili
devamını gör...
açmayın 3ün 1ini almış dede.
devamını gör...
kızı yaşındaki öğrencisini taciz etmeye çalışacak kadar ahlaksız, onu bile beceremeyecek kadar salak, muhtemelen sorsan din edebiyatı yapacak bir sözde hoca eylemi. gerçi bunlarda adettir, bu camiadan olup geçmişte cumhurbaşkanlığı bile yapmış olan bir tanesinin de karısı talebesiydi dimi. düşürme taktikleri bunlar demek ki. saçını hayal ediyorum falan. seni öpmek isteyip çekindiğinden öpemeyenler falan dediği cümledeki özne de kendisi, yol yapıyor. tepkisine bakacak ona göre kızı tek yakaladığı yerde öpecek. bu cümleyle önce bir nabız yokluyor, öpsem naparsın diyememiş de başkası adına konuşmuş.

herife verilen ceza apayrı saçmalık. maaşının 3te 1ine el koymak ne. bu cezadan bu kızın ve diğer tüm kız öğrencilerin ne gibi bir çıkarı var. krizi fırsata çevirip adamın maaşını vermeyerek kendisine yontmuş okul. bir daha yaparsa ceza ne olacak odasında türk kahvesi içmesini mi yasaklayacaksınız, teneffüse mi çıkamayacak. her zaman ki gibi saçmasapan işleyen bir adalet.

bu herif 3 ay sonra dönünce aynı şeyleri yapmayacak mı. bu kız bu herifin dersine nasıl girecek. hocasını değiştirsen bile kampüste falan karşılaşırsa napacak. bu herifin dersine gireceği kızlar nasıl kendini güvende hissedecek. bu herif düzelse bile yarın notu kötü olan, garezi olan biri aynı şeyle kolayca suçlayamaz mı? her halükarda ne gözden bakarsan bak bu herifin eğitimcilik kariyeri an itibariyle bitmeli. tabi normal bir hukuk devletinde. burada terfi alsa şaşırmayız.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"cerrahpaşa'da bir tıp profesörünün öğrencisini taciz etmesi" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu online yazarlar kütüphaneden kitap talep et kulüpler normal sözlük rehberi puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim