behzat ç izliyorum diyorum bu dizi kötü bu bölümden sonra bırakayım dedim 3.bölümün sonlarına bir sahne geliyor
ve sahne tam olarak diyalogları böyle
nasıl ya, bana bir söyle nasıl, ha? abi, söyle, söyle ben böyle bir şey yapmadım, de. söyle abi. o selim yavşağı anlattı müfettişlere, de. söyle. abi, bir bana bak bir bana! ben konuşmadım desene, sen mi konuştun? ben yapar mıyım oğlum, bana yakışır mı böyle şeyler desene, ha? selim yaptı değil mi, selim yaptı. söylesene abi, niye susuyorsun ha? tahsin amirim mi yaptı, söyle tahsin amirim mi yaptı, ha? eda? bir bana bak, eda, eda! benim eda’m mı konuştu ha? iyi kız ama kadın sonuçta. söyle o mu yaptı, ha, ha? bir bana bak bana! susma söyle kim yaptı? ben yapmadım, desene! ulan ayıp be ayıp! yıllarca yediğimiz içtiğimiz ayrı mı gitti seninle ha! durmadan yüz yüze baktık, anamdan babamdan çok gördüm seni. ben sikerim böyle hayatı! hiçbir şey umurumda değil o zaman benim! ben niye, ne anladım ben senden lan!
-anlatsana abi.
müfettiş kadın…
-ya ne kadını be, ne kadını!
ihraç ederim dedi, meslekten atarım dedi!
-ee, bize de dedi aynı şeyleri. bir tane şerefsizi omzundan vurduk diye mi yaptı bunu, ha? hem adam ölmedi bile.
müfettiş ölene kalana bakmıyor, atarım diyor.
-ha siktir be oradan! aynı şeyleri bize de dedi, biz konuştuk mu, konuşmadık! bak ona, konuşmadı! ben, konuşmadım!
sizle ben aynı değiliz tamam mı! siz, akademilisiniz.
-ne alakası var be?
çok alakası var! ikiniz de gençsiniz. bir kıdem tenzili, küçük bir kınama, yırtarsınız, ha? behzat amir'in abisi var, onu kollayanlar var. onun arkadaşları var, çevresi var! benim kimsem yok tamam mı, benim kimsem yok! bende bir tek cinayet var, tamam mı? cinayet ben oldum, cinayet! anladın mı! ben cinayet oldum, anladın mı ha? cinayeti benden alırsan hiçbir şeyim kalmaz, biterim! meslekten atarım dedi konuşmazsan! tamam mı, ha? ha!.. meslekten atarım dedi. konuşmazsan atarım dedi…
tabi ben daha sonra bu sahneden sonra diziye devam etme kararı alıyorum
devamını gör...
sözün ve sözün geçtiği sahnenin efsaneliği bir tarafa, 4.sezon'da hayalet'in arabada akbaba'nın o sahnedeki hâlini taklit etmesi kahkaha attırmıştır. ulan ya tam üzülücem bi gülme geliyor.
devamını gör...
behzat ç'nin en efsane sahnelerinden biri bence ya. oyunculuk dersi diye okutulur resmen. şimdikiler böyle sahnelerde bile karizmam çizilir mi diye düşünüyordur çünkü insanların bir çoğu bence ciddi ciddi ağlarken bu kadar çirkin oluyordur.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"cinayet ben oldum cinayet" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
radyo & dergi sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim