#ödüllü filmler
animasyon / komedi / macera
8.8 / 10
puan ver

öne çıkanlar | diğer yorumlar

meksika kültürüyle ilgili bir konusu olan, disney animasyon filmidir.

şarkıları ayrı güzel, karakterler ayrı tatlı, hikaye ayrı eğlencelidir. uzun zamandır bu kadar zevkli ve güzel hikayeli animasyon izlememiştim. favorim olan wall-e filmi kadar etkilenmesem de kesinlikle defalarca izlerim.
devamını gör...
en sevdiğim animasyon olabilir. tam olarak yarama parmak basan, unutulmakla ilgili sorunumu yüzüme vuran fakat bir o kadar da eğlenceli animasyondur. derin anlamlar bulabiliriz.

ımdb250 listesinde de 75. sırada 8,3 imdbsiyle kendine yer bulmuştur.

izlemenizi tavsiye ederim.
devamını gör...
çok çok tatlı animasyon filmi. yetişkinler de severek izler. gece gece uykum yok ne izlesem diye aranıyorsanız hemen şu an açın izleyin sonra da remember me. bugün kelime şakası günüm neyim ben yılmaz erdoğan mı...
devamını gör...
anlamlıdır. görsel şölendir. hem gözünüz hem ruhunuz hem kulaklarınız bayram eder. çok yönlü herkesin sevebileceği bir animasyon filmidir. her detay ince ince işlenmiş, büyüleyici. dublajlı izlemiyorsanız ve benim gibi diller, aksanlarla ilgiliyseniz arada yapılan aksan vurgusuna bayılabilirsiniz.
devamını gör...
2018 oscar ödüllü ve benim de izlediğim en iyi animasyon diyebileceğim bir görsel ve ruhsal doyum... coco, meksikalı bir çocuğun, ölmüş ve yaşayan aile bireyleri arasındaki yolculuğu anlatan . ölüm-yaşam çizgisinde insanların yalanları, hırsları, vedaları, vefasızlıkları, umutları kısacası her türlü hayal kırıklıkları ve çocukların güzel ve saf duyguları eşliğinde bir duygu filmi....
devamını gör...
pixar studios yapımı, harika fantastik animasyon film. ispanyollar ve latin amerikalıların her sene kutladığı ölüler gününde geçen filmimizde müzik sevdalısı minik miguel'in ölüler ülkesine gitmesiyle başlar macera. tavsiye edilir tam bir aile filmi. merak edenler için
devamını gör...
9 yaşın altındaki çocukların izlemesi konusunda bence dikkat edilmesi gereken bir filmdir. animasiyon olsa da ölümden, ölülerden bahsedilen bir film ve küçük yaş çocukları için korkutucu olabilir. ayrıca yine çocuklarla izleniyorsa islam inancına aykırı bir ölüm ve ölümden sonra hayat tahayyül edildiği belirtilmelidir. tabiki akabinde farklı kültürlere de saygı duymak zorunda olduğumuzu anlatalım.
devamını gör...
az önce bitirmiş olduğum animasyon filmi. beni en çok etkileyen filmlerden biri oldu. şarkıları, ortamları, karakterleri ve en önemlisi hikayesiyle aldı götürdü beni. sanırsın çocuk filmi ama asıl yetişkinlerin izlemesi ve ders alması gereken bir film. ve, evet şu an göz yaşları içinde remember me söylüyorum.
devamını gör...
bir lee unkrich ve adrian molina filmidir.
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
filmin senaryosunu iki yönetmenin yanı sıra jason katz ve mathew aldrich yazmıştır. film en iyi animasyon ve en iyi şarkı dalında oscar ödüllerini sonuna kadar hak ederek kazanmıştır.

her şey coco’nun hikayesi. ailesi tarafından müzikle uğraşması yasaklanan ve bu yasak bir aile geleneği olduğu için coco’ya çok zor zamanlar geçiren bir dönemde coco ölüler gününde bir şekilde ölüler diyarına geçer. ve hikayenin kalanı bu diyarda karşılar bizi.

bu kısımda ben en çok ailelerin çocukları için en iyisini bildikleri iddiasında olmalarına takılmıştım. kendi hayatını doğru dürüst yaşayamamış ailelerin kendi çocuklarına neyin nasıl yapılacağını dayatması bana oldum olası saçma gelir zaten. sanki başımıza apartman yöneticisi olacak bu çocuklar.

diğer bir sorun ise coco ölüler diyarına geçince anlar ki eğer dünyada sizi hatırlayan kimse kalmazsa tamamen yok olursunuz. çoğu insanın da korkusu budur. ölünce unutulmak. biz ölünce unutulmaktan korkarken ölenleri unutmak konusunda aynı hassasiyeti gösteremiyoruz nedense. hayat çok tuhaf, coco.
devamını gör...
beni her izlediğimde ağlatmayı başaran 2017 yapımı animasyon. pixar'ın día de los muertos ya da ölüler günü olarak bilinen yaygın meksika geleneğiyle, alebrijes olarak bilinen daha lokal meksika el işini alıp aile ve hayatta kendi yolunu çizmek gibi evrensel değerlerle birleştirip, meksika yerelinde tüm dünyaya hitap edebildiği hikayesi.
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
miguel boş vakitlerinde ayakkabı boyayan ve bol bol müzik yapacağı günlerin hayalini kuran küçük bir çocuktur. ancak hayalleri ile arasında büyük büyük büyük annesi imelda durmaktadır. imelda, müzisyen olmak için ailesini (o sıralar sadece imelda ve kızı coco'yu - ki coco miguel'in büyük büyük annesi olur) terk eden eşinden ötürü müziği tamamen hayatından çıkarmış ve ayakkabı yapımı işine girmiştir. nesiller boyunca imelda ve ailesi ayakkabı yaparak ve en ufak bir müziğe bile tahammül edemeyerek yaşamışlardır. yıllar içinde imelda öbür tarafa göçmüş, coco torun torba(?!) sahibi yaşlı bir kadın olmuştur. hikayenin geçtiği gün meksika için büyük önem arz eden bayramları ölüler günüdür. büyükannesi elena, miguel'in gitarını kırınca miguel büyük büyük büyük babası zannettiği müzisyen ernesto de la cruz'un gitarını çalar ancak yaşayan kimse tarafından görülmemeye başlar. öbür tarafa geçtiğini fark eden miguel'e ailesinin ölmüş üyeleri yardım etmeye çalışırlar.
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
şimdi hikaye ahım şahım bir hikaye değil. filmin o en önemli sırrını zaten dikkatli izleyici izlerken az çok tahmin edebilir. ancak bu filmin güzel yanı aile konusunda söyledikleri. ailelerin birbirleri hakkında onaylamadıkları istekleri olsa dahi, kavgalar tartışmalar sonunda bile birbirlerini destekleyebileceklerini ve sevginin o eşsiz bağlayıcı gücünü anlatıyor film. aile, hatırlamak ve unutmak üzerine güzel bir yapım olmuş. yerel bir hikaye gibi başlayıp, hepimizin kalbine yumuşacık bir şekilde dokunuyor. üstelik bunu yaparken bize meksika'nın eşsiz kültürünün tanıtımını da yapıyor. hele frida kahlo'yu içeren kısımlar çok ama çok iyiydi. kadının özgünlüğünü muhteşem yansıtmışlar.
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
ayrıca ölümden sonrasının tasarımının eşsizliğine ve renklerin canlılığına değinmedim bile. özelikle canlılar dünyasında ölüler dünyasına geçişteki köprüler çok ama çok güzeldi, hele o köprülerin ölüler gününde tüm meksikalıların sunaklarına koydukları çiçeklerle aynı çiçeğin yapraklarında oluştuğunu bilmek... eğer 1-2 saat boşluğunuz varsa ve sıcakcık, rengarenk, güzel bir hikaye izlemek isterseniz kesinlikle göz atmanızı önereceğim bir film coco. keyifli izlemeler...

kaynak: wiki, imdb
devamını gör...
çok tatlı bir animasyon.

yanlışlıkla ölüler ülkesine götürülen miguel rivera adlı 12 yaşında hayallerinin peşinden giden bir çocuktan bahsediliyor.

ölümünüzden sonra sizi hatırlayan son kişi de öldüğünde hiç var olmamış olacaksınız mottosunu böylesine renkli bir dünya ile, böylesine hareketli müziklerle anlatması oldukça hoştu bence.

bu tarz yapımların sadece çocuklar için yapıldığına inananlar da ne bileyim…
devamını gör...
kahramanımız miguel küçük bir ayakkabı boyayıcısıdır ancak ileride en çok istediği şey bir müzisyen olmaktır. ancak bu hayalinin karşısında büyük bir engel vardır. ailenin eki üyelerinden büyük büyük büyük baba müzisyen olmak için ailesini terk etmiştir ve o günden sonra bu aile içinde müzik dinlemek, şarkı söylemek aile içerisinde yasaklanmış bir durum olmuştur. bütün aile üyeleri bu müzik konusunda hem fikir olsa da miguel ileride büyük bir müzisyen olma hayalinden vazgeçemez. bu hayaline karşı çıkan büyük büyük anne miguel'in gitarını kırar ancak bu duruma sinirlenen miguel hayranı olduğu adamın gitarını çalmak için yola çıkar bu olay aynı zamanda günümüzde de hala önemini koruyan ölüler gününe denk gelmiştir ve yaşanan olaylardan sonra miguel artık canlılar tarafından görülmemeye başlar.. hikayenin sonunu tahmin etmek zor değil ancak animasyonda geçen bir çok olay izleyicinin ruhuna dokunmayı çok etkili bir şekilde gerçekleştirmiş.
ayrı olarak bahsetmek istediğim bir şeyde animasyon içindeki renklilik, şarkıların uyumu, karakterler izleyiciye muazzam bir görsel şölen yaşatıyor.
ailecek izleyebileceğiniz tatlı bir animasyon. izlemek isteyenlere tavsiye ederim, şimdiden iyi seyirler dilerim.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"coco" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim