arkadaşlar türkiye derin devleti anlatan kitap önerilerinizi bekliyorum bu aralar çok merak ettiğim konu önerilerinizi bekliyorum teşekkürler.
devamını gör...
türkiye'de derin devlet yok, sığ devlet var. bu sebeple derin devlet kitabı gibi satılan kitapların anlattıkları, çizgi roman kahramanlarının yaşadıkları tadındadır. bu ülkede hangi kurum işini ciddiyetle yapıyor? devletin en mahremini, bir hoca kılıklı papazın iki sümüklü mendile satanların ülkesi burası.
devamını gör...
küçükken ailemin beyin yıkamalarından öte bir dünya görüşüne sahip değilken bayıla bayıla okuduğum şimdi ise kitapçılarda gördüğümde alıp komedi bölümüne koymak istediğim kitaplardır.
devamını gör...
derin devlet'le ilgili kitap önerisi isteyen herkese öncelikle murat yetkin'in "meraklısına entrikalar kitabı" ve "meraklısına casuslar kitabı" adlı iki kitabını öneririm. bu kitaplar sadece türk istihbaratını değil yabancı istihbaratları da çok yerinde ve herkesin rahat rahat anlayacağı şekilde işleyen kitaplar. onun dışında siyasal islamcıların, kadir mısıroğlu'nun ingiliz istihbaratı ve suudi istihbaratıyla ilişkilerini okumak isterseniz rahmetli uğur mumcu'nun "rabıta" kitabını mutlaka okuyun. ayrıca soner yalçın'ın kitaplarından pek çok şey öğrenebilirsiniz örneğin "bay pipo". bildiğim kadarıyla kendisi kurtlar vadisi'nin de senaryo ekibindeydi ilk yayınlandığında. çok kitap var tabii ama en okumaya değer gördüklerimi yazdım. üstteki yazar arkadaşlara katılıyorum, bu kaynaklardaki bilgileri öğrendikçe derin devlet denen şeyin ne kadar yüzeysel olduğu, aslında hiç de derin olmadığı anlaşılıyor.
devamını gör...
kürk mantolu madonna.
çok derin moruk çoook. dikkatli okuyun.
devamını gör...
yıllarca, soner yalçın kitaplarını ''derin devlet'' kitabı olarak pazarladılar. adamın son dönemde yazdığı gıda ve ilaç konulu kitapları teyit.org'den bakılınca yalan ve yanlışlarla dolu.
geri dönüp siyasi kitaplarının da doğruluğunu sorgulamak gerekiyor.
devamını gör...
derin devlet kitaplarını sözlükte aramak mı ? umarım ironidir.
devamını gör...
olay kısaca şöyle bir baron ve etrafınfaki konsey var. ve olaylar olaylar. kurtlar vadisi hikayesi.
ve aslında olay tam da bundan ibaret. yazılan, anlatılan kitaplarda ve youtube da o eksende döner. çünkü soner yalçın hikayelerinden ibarettir. çünkü soner yalçın herkesin as çok bildiklerini hikayeleştirerek anlatır. ve bizlerde inanırız. üstüne polat molat yıllarca bu şekilde verildi insanlara. mehmet ağarı hep derin devletin içli dışlı olduğu bir aktör sanarken yine başka bir mafya peker sayesinde uyuşturucu trafiğinin ortasında bulduk adamı.

susurluk skandalı en büyük derin devlet skandalı diye yutturuldu. bizde yuttuk tabi. bir emniyet müdürü, bir mafya, bir millet vekili ve bir hayat kadınının aynı arabadaki trafik kazasından ibaretti.

bunlardan ibaret aslında derin devlet ile ilgili tüm bulabileceklerin. birde 15 temmuzdan bir kaç yıl önce feto pzvngi girer işin içine o kadar. 100lerce isim duyarsın. ama gördüğün aktörler sadece aktördür. o kadar.
daha fazlasını bilen varsa yazsın. ama yoktur emin ol.
devamını gör...
cüneyt arcayürek derin devlet isimli bir kitabı var kalınca
devamını gör...
soner yalçın kitaplarinin neredeyse tamami bir yerlerjnden mutlaka derin devlet kavramıyla ya iliskilidir ya da bizzat onu anlatir.

(bkz: soner yalçın)
devamını gör...
eskiden bu tip kitaplara meraklıydım. soner yalçın’ın kurtlar vadisi’nin konsept danışmanı olduğu 2000’li yıllardı.

sonra sonra kurtlar vadisinde karakterlerin elinde ürün yerleştirme olarak soner yalçın kitaplarını görünce her şey gibi kurtlar vadisi’nin de ticari bir iş olduğunu fark ettim.

büyü bozulunca da okumayı bıraktım.

günümüzde doksanlı yıllarda yaşanan olaylar olmuyor. aksini düşünen devlet düşmanı ve terörist olduğundan derin devlet okumalarına da gerek kalmadı.
devamını gör...
konu devlet ise,
derin olan hiç bir konu kitaplar da yazmaz.!
yansılama eğiliminin karşılığıdır o kitaplar.
devamını gör...
bence bu konulara meraklı olanlar derin devlet detayını bir kenara bırakıp siyasi tarih okumaya başlayabilir.

özellikle ikinci dünya savaşının sonunda amerikan istihbaratına sığınan alman bilim insanlarının başlattığı nükleer program sonucu avrupa nın işgal bölgelerine ayrılması ve sonrasında gelişen iki kutuplu soğuk savaşı okumalılar.

stalin'in türkiye'den toprak istemesi üzerine , soğuk savaşta marshall yardımı almış bir ülke olarak bizim kore savaşı sonrası natoya girişimiz ve sovyet işgaline karşı türkiye topraklarında kurulan amerikan menşeili yarı askeri örgütlerle olan ilişkimizi okumalılar.

mesele tetiği çekenler değil, her zaman eyleme geçenler bulunur ama mesele fetö gibi bir oluşumu amerika neden kurdu ve başımıza musallat etti bunları görmek zira tehlike geçmiş değil.

ukrayna savaşı sonrası suriye savaşı sonrası soğuk savaş yeniden hortladı. biz de putin ile samimi olduğumuz için s-400 aldık ve f-35 projesinden çıkarıldık.

şu gün savaş çıksa göklerde uçan yerli ve milli yeni nesil bir uçağımız var mı. birileri var der birileri yok der ama askeri uzman değilim bilmiyorum. umrumda da değil.
devamını gör...
derin devlet türkiye'nin dünyaya hediye ettiği bir kavram. * artık özellikle avrupa'da, nato- gladio operasyonlarının günümüzdeki uzantılarını anlatırken deep state terimi kullanılıyor.

amerika'da ise -bizden öğrendikleri- bu lafı kullananlar "birleşmiş milletler bizi işgal edecek", "aşılarda çip var" bandında takılan beyaz millietçi komplo teorisyenleri genelde.

neyse bizim öz derin devlet kavramımızın küresel boyutu hakkında avrupa parlementosundan bir vekilin araştırmasını okumak isterseniz:
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
www.goodreads.com/book/show...
devamını gör...
devlet ile mafyayı ayıran bir özellik vardır. o da "hukuk’tur" derin devlet denilen olay ise "para" dışında başka bir ilişki değildir. emin olun terörle mücadele için gri alana ihtiyacı yoktur devletin . zaten kanunlar ve savcılar bu konuda sınırsız yetki donanıma sahiptir , bir ortamda derin devlet diyorsa iki seçenek vardır .

ya nemalanıyordur , yada zeka geriliği .
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"derin devlet kitapları" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim