1.
uluslararası bir mun de temsil ederek birinci olduğum kişi. siyasi kişiliğinden bahsederek polemik yaratmanın lüzumu yok ancak çok şahsına münhasır biri. bir temsil.
devamını gör...
2.
(bkz: stepne)
devamını gör...
dünyanın en tutarsız adamı. namı diğer: gargamel. kendisine zurrriyetsiz diyen kişinin can simidi.
devamını gör...
türk siyasetinin gördüğü en niteliksiz siyasetçilerden biri. ayrıca kendisi hakkında kötü söz söyleyenleri bulup döven çok sevgili kurtlarıyla meşhurdur.

bu başlığa dahi olsa yazabileceğiniz herhangi bir şey günün birinde dayak yemenize neden olabilir.
devamını gör...
gayet tutarlı bir parti lideri.

tutarsızlık dediğiniz 20xx yılinda karşı durduğu kişilerle bugün yan yana yürümesi ise eğer, bu bahçeli'nin değil beraber yürüdüklerinin tutarsızlığıdir.
bahçeli son 10 yilda degil son 60 yıldır durduğu yerde duruyor. kendisinin söylediği bir tane yeni söz de yoktur. zaten kendisi beyin değil dildir. kendisinin ürettiği, ya da katkıda bulunduğu bir tane fikir, bir tane siyasi ilerleme yoktur.
açın bakın milliyetçi gelenek 60'larda ne söylüyorsa bugun de aynı yerde. değişen dünya, gelişen yeni fikirler bu kitleye zerre miskal etki etmemiştir.
kendilerinin ideologları en az 80 yıl oncede kalmıştır. kendilerinin bütün politik söylemleri de "herkes düşman"dır. bu kadar yani.

devlet bahçeli ve temsil ettiği geleneğin derdi, 'vatan' sınırları içindeki insanlarin özgürlüğü, refahı değildir. ürettiği siyasetin bu açıdan sunduğu ne bir söylem ne de bir eylem vardır. onların bütün siyaseti korku inşaası üzerinedir.
60'larda, 70'lerde komünizm düşmanlığı üzerinden inşa ettikleri siyaset bugün de terör gibi somut ve daha çok da kim olduğu belirsiz, muğlak bir genel "dış güç" inşa ediliyor.

milliyetçi hareket partisi'nin son 20-30 yılda her seçimdeki söylemlerini izledik, ondan öncesini de okuduk öğrendik. kendileri neredeyse hiç uygulanacak bir siyasi program sunma zahmetine girmeden, hep 'seçilecek' iktidara dayatılacak bir söylem geliştirirler.

bugün geçmişinden farklı değil. devlet bahçeli ve partisinin, şuan resmi olarak herhangi bir icra gücü yoktur. ne hukuk sistemindeki hukuksuzluklardan sorumlu tutulabilirler, ne ekonomik gidişattan. ha dersiniz ki herkes onlarin da bu yönetime ortak olduklarını biliyor. adalet bakani mhp'li değil diye mhp aklanmaz. o zaman buyrun 2000 ekonomik krizine. orda resmi olarak iktidar ortağı idi bu parti. ama bugün mhp bu krizden sorumlu tutulmuyor. bundan 20 yıl sonra da insanlar "mhp" sadece ülkenin bekasini dusunuyordu, iktidarın günahları iktidarı bağlar der. biz 5-10 kişi de anlatmaya çalışırız bugünleri.

velhasil devlet bahçeli şuan gördüğümüz siyasiler içinde denge kaygısı gütmeden, istikbaline dair bir endişe taşımadan her istediğini yaptiran belki de tek liderdir. bunu da minimum sorumlulukla yapmayı başarmıştır.
bu onun kendi kabiliyeti değil tabi. onu orada tutan fikrin kabiliyetidir.
devamını gör...
çocuklari piskevitsiz halki ipsiz bırakmayan bir siyasetci.
devamını gör...
(bkz: mehmet bahçeli)
devamını gör...
işte feraset bla bla videosuna hayran olduğum siyasetçidir.
devamını gör...
püskevit.
devamını gör...
durun lan. ben daha devlet bahçeli ile aynı galakside yaşamayı kabullenmedim şeklinde hissettiren olgu.
devamını gör...
siyasetten anlamayan, işi gücü amariga'yı kınamak olan boş beleş biri.
devamını gör...
devlet bahçeli dendiğin de aklımdan geçen tek şey ‘bir o yana bir bu yana yatma şaşkınkın’ oluyor.
devamını gör...
40 yapmayı sağlamıştır.
devamını gör...
(bkz: stewie griffin)
devamını gör...
siyasetten anlamayan bir ülkücü. kendisine başkan diyemem çünkü kendisini ülkücüler bile sevmiyor.
devamını gör...
ne yapmak nereye varmak istemektedir¿¿¿¿¿¿
devamını gör...
kelli felli cümlelerini sevdiğim siyasetçi*
devamını gör...
beni dahil mezarıma toprak atacak siyasetçidir.
devamını gör...
çok tuhaf şekilde golluma benzettiğim siyasi kişi.

içimden bir ses bahçeli’nin iyi ya da kötü yanının bu iş bitmeden belli olmayacağını söylüyor.
devamını gör...
12 eylül darbesi'nden sonra devletin terörist dediği komünistlerle, o komünistlere karşı devleti, vatanı, milleti savunduğunu söyleyen ülkücüler beraber asıldılar.
ülkücüler arkadaşları asılmasına rağmen, komünistlerin türk devletini ele geçirememesine sevindikleri için bu idamları, olur böyle şeyler der gibi geçiştirdiler.
devlet bahçeli yıllarca bu kafayla gelmiş, o yüzden şimdide pkk'lı teröristler yok olsunda "kan kusar kızılcık şerbeti içtik" deriz kafasıyla, hükümete karşı fazla sesi çıkmıyor bence.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"devlet bahçeli" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim