şeriatın önündeki en büyük engeldir kendisi.
devamını gör...
bizde aşkolandın larin yok cyle larin var

çok zenginim
çok güçlüyüm
ve kanadalıyım...
devamını gör...
topluma kötü örnek olan sosyal medya'nın ünlü yapıp başımıza bela ettiği sayısız yıkıktan birisi. bunun işten atılma sebebi travesti falan olması değil bizzat kişisel hesabındaki paylaşımlardır. bu ülkede lezbiyen, gay, may olup çalışan bir sürü insan var onlar niye atılmıyor da bu atılmış acaba hemen yancıları duyar kasmaya başlamış bile. twitter hesabına bakılırsa kendisinin ne denli (bkz: sjw) faşisti olduğu çok net anlaşılıyor. bu tip insanların verebileceği hiç bir faydası yok ister sağcı ister solcu olsun. radikal görüşleri olan insanlar toplumun kanseridir.
devamını gör...
üstteki tanıma ithafen:
atatürke küfür, eden medeni yasayı reddedip bir adamın 4 kadınla evlenmesini savunan yaratıklar görevlerine devam ederken larinin söylediklerini mi yanlış buldunuz?
devamını gör...
söz burada biter arkadaş... bu ülkeye de, ahlak anlayışına da söylenecek sözün bittiği yer bu.

buradan
devamını gör...
bu ülkenin insanı çocuk tecavüzcülerine, katillere, mafyalara, ülkeyi satanlara, hırsızlara, sahtekarlara bu kadar tepki göstermedi be…

işini düzgün yaptıktan sonra kimin ne fikirde olduğu, cinsiyeti, ideolojisi önemli mi?
devamını gör...
öncelikle hiçbir internet kişisi topluma iyi ya da kötü olmakla mükellef değildir. kişi ve kişilerin hayatlarını yaşayış şekilleri sadece ve sadece onları ilgilendirir. bu yaşayış şekillerinden hoşlanmayan kişilerin de (bakın çok acayip bir icat bu) engelle tuşuna basıp o kişiyi bir daha görmemek kendi elindedir. kişinin yaşam tarzı bana uyuyor/hitap ediyor mu? hayır. ben ne yapıyorum? bakmıyorum.

trans bir birey yaşayış tarzı ya da cinsel kimliği yüzünden mobinge uğrayarak “genel ahlak” gerekçesiyle meslekten men ediliyor, insanlar da buna alkış tutuyor. bu alkış tutan insanlar da sosyal medyada kadın hakkı, lgbti ve trans hakları savunuculuğu yapanlarla aynı insanlar bu arada. biraz utanmanız olsun ya. başlayayım sizin ahlakınıza.
devamını gör...
yakından tanımak isteyenler için

devamını gör...
ataerkil bir toplumda bir kadının kendisi olarak yaşamasının ne kadar zor olduğunu ve resmen hayatına engel olunduğunu en yakından gözlemlediğimiz kişi.
aynı zamamda vereceği mücadelede de her platformdan destekçisi olacağım kişi
devamını gör...
görevden men edilmesinin doğru karar olduğunu düşünüyorum ve cinsel tercihlerine saygı duyuyorum, özel hayatı bizi ilgilendirmez.
devamını gör...
onu bunu bilmem de kafa gitmiş, ben buna ateşimi bile ölçtürmem.
devamını gör...
türkiye'yi avrupa insan hakları mahkemesine verip, görevine zike zike iadesini sağlayıp üzerine de tazminat alabilir.

iyi bir avukat bulsun ve uğraşsın. 1-2 sene sürecek ancak sonuç alacağına %100 garanti veriyorum.

ayrıca konuyu ingilizce'ye çevirip reddit'e taşıyorum. tüm dünya görsün bu olayı.
devamını gör...
trans olduğunu bugün öğrendim

ben bunu sexy bir kız sanıyodum trans çıktı ya la

harcarım
devamını gör...
adi biri, yalan söylediğinden de adım kadar eminim. şurada da yazmıştım #1297473, her gördüğünüz olaya atlamayın bir kere de.
devamını gör...
vallaa ne bilim.

eşim, çocuğum, kendim, ailem yakınım kim varsa (gerçi uzmanlığını bilmiyorum) neyse ameliyatlık bir durum olsa bu arkadaşın o ameliyata girmesini zerre istemem. engellerim de.

yüzde 1 ihtimal dahi olsa, ister algı ister kumpas. o yüzde 1 ihtimal için bile böyle bir doktoru istemezdim o net.

ucuz solculuğu da sevmiyorum duyarı da yobaz cenahı da. galiba ben genel olarak insanları sevmiyorum lan.

kadınları seviyom.
devamını gör...
genel ahlak gerekçesiyle kamu görevinden çıkarılan kişi. hakkında gerçek delillerin tartışıldığı bir mahkemede her türlü kazanma ihtimali var davayı.

bu kadar muğlak bir maddenin halen yürürlükte olmasıdır asıl sorun. mesela buraya üye olan ve başıboşlar sekmesine çılgınca tanımlar yazan, diğer sözlüklerde ilişkiler üzerinde cesur tanımlar yazan, arkadaşlık sitelerine evli olduğu halde üye olanlara, swinger sitelerinin müdavimlerine, özel mesajla nude atanlara da benzerini yaptıklarında kimse ağlamasın çünkü genel ahlak!

benim iktidarımda da düğün fotosu, mahmutcan'ın ilk kakası videosu genel ahlaka aykırı olacak bu arada. o ne öyle cıvık afedersin. yakışmaz memura!

ek: polisle bir derdim yok ama nikaha üniformasıyla gelene de soruşturma açmalılar dertleri kurum, itibar, ciddiyet falansa.
devamını gör...
bu kadar ahlaksız bir toplumun ahlak gerekçesi ile birini memuriyetten men etmesi.

ironi gibi desen değil , zaytung desen değil.
devamını gör...
oysa onlarca erkek çocuğunu toplu tecavüz edenlere bile bir kereden bi şey olmaz demişlerdi. bi şey yaptığını sanmıyorum ama üstteki yorumlara ithafen bir soru soruyorum, larin ne yaptı da uzaklaştırıldı acaba? hangi eylem çocuk tecavüzünden daha da kötü acaba? ekstra bi şey yaptığını sanmam. normal düz kendi hayatını yaşıyor olması bu çarıklı tarhanalara, çöl vahhabilerine battı muhtemelen.
devamını gör...
soyadına yakışır biriymiş. ama transformersmiş.
devamını gör...
bir yanlışı başka bir yanlış ile savunamayız. bunu ısrarla yapıyoruz. ünlü biri trafik kazasında bir aileden 3 kişinin ölmesine neden oldu, onu da ama şöyle şöyle suç işleyenler serbes (sonunda t yok) bırakılıyor o neden hapiste denildi. böyle olmaz.

grup seks yapan, madde kullanan, sürekli partileyen, paralı ilişkiye girdiğini söyleyen bir doktor, avukat, yönetici, öğretmen mesleğini yapabilir. bunu toplumun gözünün önünde yapıyorsa mesleğine devam edemez. ettirmezler. her kurum kendi sorumluluklarına uygun kararlar almak zorundadır. özel sektör ya da devlet kurumu olması önemli değildir. çalıştığınız kurumu temsil ediyorsunuz, buna uygun davranmak zorundasınız. kurumun size sorumlulukları vardır. sigortanızı yatırmak, maaşınızı her ay ödemek, her tür hakkınızı vermek zorundadır. siz de sorumluklarınızı düzgün şekilde yerine getirmek zorundasınızdır. bu kadar basit.

bunun yanında ben grup seks yapayım, bunu sürekli insanların gözüne sokayım, 3 kişiyle o gece birlikte olduğumu herkese açıklayayım, madde kullanayım, içeyim sürekli diyen, bunu sosyal medyası üzerinde yayınlayan birini 3 kişi çalıştırdığınız küçük dükkana alır mısınız çalışan olarak? biliyorsanız istemezseniz. birbirimizi kandırmaya gerek yok. o hastane çalışanları yine böyle bir çalışan istemez. rahatsız eder böyle şeyler. bir başkası ayni şeyleri yapar, gizli yapar, o da ben gizli yapıyorum o her şeyi açık açık yaşıyor ama başına bir şey gelmiyor ohhh ne güzel der öyle rahatsız olur.

şimdi meselenin bir başka tarafı var. madde kullanmak, içmek, böylesi kalabalık bir hayat sağlıklı düşünmenizi engeller. öyle filmlerde görünen gibi değil hiçbir şey. gece maddenin içkinin dibine vurup sabah işe gidemezsiniz. eski ve yeni çalıştığım şirketler sürekli parti verir çalışanlar kafayı bulup biraz rahatlasın diye. bi gece partiden sonra eve gittik, sabah işe gidebilenler sirketin her köşesinde sızdığı için toplu mesaj gönderildi. ögle öncesi gelin, uyuyun diye. uyuduk. öğlen bazıları işe gidebildi. oyle oturduk, çalışamadık. çünkü ne iş yaptığımızı tam olarak bilmiyorduk. yılın en verimsiz günleri hep böyle partilere denk geliyordu. normal. öyle olması gerekir zaten. sen bardak bardak içip hekimlik gibi müthiş bir disiplin gerektiren mesleği yapamazsın. yapabildiğini zannedersin ama yapamazsın. ne şikayetler gelmiştir onları açıklaması gerekir aşkonun.

aşko meselenin trans olmakla ilgisi olmadığını biliyorsun. meslek hayatın boyunca istenen savunmaları, şikayetleri açıkla lütfen. hadi bebeyim. eğer hastalar ve çalışan arkadaşların senden hiç şikayet etmediyse o zaman seni sonuna kadar savunalım. hiçbir şikayet yoktu de sonuna kadar arkandayım.

ama biliyoruz işte. yapma böyle. tatlış..
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"larin kayataş" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.