çoğunlukla radikal feministleri aşağılamak için kullanılan bir argo terimdir. birleşik sözcük olan ve genel kullanımı feministleri aşağılama amacında olan kişilerce nazi yandaşı benzetmesiyle "feminazi" (nazi feminist) şeklinde kullanılır.
devamını gör...
artık feminizmin cılkını çıkarmış tiplere verilen isim. ulan birinden sırf erkek diye nefret edilir mi?
devamını gör...
kocası tarafından cinsel yollarla tatmin edilmeyen ergen veya orta yaşlı kadınlara verilen genel ad.
devamını gör...
ülkemizde oldukça yaygın olan bir akımdır. ülkemiz kızlarının, feminizmi çok yanlış anladığı ortadır. onların savunduğu feminizm değil direkt olarak feminazidir.
devamını gör...
ülkemizde artık feminizmin yerine geçmiş olan kitledir. genelde gaz ve yalan haberle harekette geçerler yalan haberin doğrusu ortaya çıksa dahi yalan habere verdikleri tepkilerin yarısını bile vermeyen, kadındır helal olsun şeklinde takılan itici tiplerdir.
devamını gör...
feminist olduklarını söyleyen ama aslında kadınları üstün gören ve erkeklerin yok olması gerektiğini savunan ideoloji.bu tarz insanlar yüzünden feminizm düşmanı çok insan var (bkz:ben)
devamını gör...
değişik bir grup. kadın haklarını savunsanız bile bu gruba göre potansiyel katilsiniz ve yok edilmelisiniz. bana zararları olmasa da mücadele eden kadınlara gerçekten büyük zarar veriyorlar.
devamını gör...
feminizmin kadın erkek eşitliğini savunduğunu unutan pozitif ayrımcılık sever gruptur. bazen hayvan severlerde de bu tarz itici sapmalar görüyorum savundukları her şeye zarar veriyorlar.
devamını gör...
türk kızlarının feminizm anlayışını yapamadığı gün gibi ortadır. onlar feminizmi, bir silah olarak kullanıyor. bir avrupa'daki feminizme bakıyorum, bir de türk kızlarının yaptığı feminizmine bakıyorum, hiç alakası arada dağlar kadar fark var. bildiğiniz gerçek feminizmi değil, feminizmcilik oynuyorlar.
devamını gör...
iki feminist tanım girdim diye bana yapıştırılan yaftadır. bazı insanlar nedense her feministi bu şekilde aşağılama yoluna gidiyorlar artık.
devamını gör...
feminizim psikotik bir hastalıktır.
olayın, kadın hakları savunuculuğundan çıkıp bambaşka bir hal almasıdır. hatta fetişistik bir durumdur.
psikiyatri geçmişi olmayan tek bir feminist yoktur.

ekseriyetle karşı çıkanları, kadın düşmanı diye yaftalıyorlar.
ciddi ciddi borderline semptomları taşıyor çoğu.
devamını gör...
görsel
türkiyede her kadın cinayetinde ortaya çıkan tek amaçları duyar kasmak olan topluluk.
devamını gör...
şu terimi(?) kullanıp da zeki olan tek bir kişi görmedim. twitterda kız toplumsal cinsiyet eşitliğiyle ilgili bir şey söylüyor altına hemen feminazi feminazi bi bitmediniz ya
devamını gör...
19 yaşındayım, en büyük isteğim doğup büyüdüğüm topraklarda insan yerine konmak. eğer bunu istediğim için feminazi diye yaftalanacaksam, evet öyleyim. bir kadını "feminazi" diyerek aşağılamaya çalışan insanların nazilere feministlerden daha çok saygı duyduklarını düşünüyorum.
devamını gör...
ağza cuk diye oturan kelime. hemde bence yayılsın bu isim ve feminist kelimesinin yerini alsın. evet.
devamını gör...
radikal feminist matriarşi savunucuları için kullanılan terimdir. nasyonal sosyalizm kadar sert ve toplumcu fikirleri vardır. radikal fikir savunucuları olarak düzgün çalışan bir kafa yapısına sahip değildirler.
devamını gör...
erkekler tarafından kadın haklarından işlerine gelmeyen tarafları savunan kadınlara söyledikleri bir lakap. feminazi diye bir şey yoktur, bir kadın elde edilen hakkı çıkarı doğrultusunda kullanıyor ya da salt erkek düşmanlığı yapıyorsa muhtemelen atlatamadığı ciddi travmaları ya da neye hizmet ettiğini anlamadığı sürü anlayışı hakimdir. ben sadece feminizmi ve feministleri bilirim. neticede erkeklerin sözde feminist düşmanı olduklarını, kadın haklarına düşman olduklarını belli etmemek için sığındıkları boş bir kavramdan ötesi değil.
devamını gör...
zır zır ağlayan tiplerin kullanmaktan keyif aldığı lakap. bu şekilde içlerindeki marazlı bebeyi teselli etmeye çalışıyorlar. düşman poposuna...
devamını gör...
budur:
görsel

bir diğeri için:
görsel
devamını gör...
sjw içerir.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"feminazi" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim