başkan olunca yapacağım devrim.doğaya zarar veren her şey ya kaldırılmalı ya da alternatifiyle değişmeli.

havayı kirleten,kuşları öldüren,insana zarar veren anlamsız bu meret yasaklanmalı.

türkiye başkanınız lemmy yasaklayınca belki bir akım oluşacak ve dünyada yasaklanacak.sonra da sıra fabrika bacalarına gelir belki.

fabrikada baca filtresi yok mu,para cezası falan değil taaaak hapis cezasını koyucaksın.ikinci dereceden adam öldürmekten.öyle çünkü.
devamını gör...
yasaklanması gerekir.bu havai fişekler yüzünden zarar gören kuşlara yazık.havai fişek patladığını görmesek insanlık birşey kaybetmez herhalde.faydamız yok ama inadına zararımız var.
devamını gör...
tamamen yerindw bir karar olur.
zaren çok saçma kuşlara verdiği zararın yanı sıra verdiği seste diğer hayvanları rahatsız ediyor daha yeni uyumuş bir bebek hasta yada yaşlı.
atan kişilere ve başkalarına da zarar vermesi vs vs nerden tutsan elinde kalıyo
devamını gör...
mantıklı bir olay.
devamını gör...
yanlış hatırlamıyorsam sakarya'da meydana gelen havai fişek fabrikası patlaması ardından bazı belediyeler böyle kararlar almıştı ki bunlardan biri bizim belediyemizdi ama aradan 1 ay geçmeden aldıkları kararı unuttular.

italya'da yeni yıl kutlamalarında kullanılan havai fişeklerin yüzlerce kuşu öldürmesi şu haberden sonra zaten havai fişek patlatanların tam gözünde patlatmak gerekir o havai fişeği diyesin geliyor.
devamını gör...
havai fişek dediğimiz patlayıcı, parlayıcı, yanıcı, yakıcı, çeşitli zehir barındıran, ölümlere ve yaralanmalara sebep olan ateşli bir silahçık.
verdiği seyir zevki, suçlarını kapatmaya yetmiyor. ehil olmayan ellerden çıkabilecek facialardan birini galatasaraylı futbolcu omar elabdellaoui'nin yaşadığı şanssız kazada gördük. en son roma' da sokağa dökülen ölü kuşların fotoğrafı da bunun başka yüzü.
devamını gör...
az önce gündüz vakti havai fişek atıldığına şahit oldum. izledim. pek belli olmuyordu bile.
fişekler bitince aniden kuş çığlıkları başladı. martılar, serçeler ses çıkarmaya başladılar. bir kuş sürüsü fişeklerin (sesin) olduğu yere doğru uçmaya başladı.

şimdi akademik anlatımlara bakalım. utku perktaş şunları aktarıyor: havai fişek gösterilerinde çıkan yüksek ses sonucunda kuşların panik içinde ve bilinçsiz halde uçtuklarını belirtip "sonuç, çarpma ve çarpışmalar sonucu kuş ölümleri olarak karşımıza çıkıyor." diyor. az önce bu duruma yakından şahit oldum. kısa sürek gösteride bile kuşların yaşadıkları panik hali belli oldu.

konuya ilgili yukarıdaki alıntıyı içinden aldığım bir haberi !! geçersiz url !! okuyabilirsiniz.
devamını gör...
doğaya ve hayvanlara verdiği zarar göz önünde bulundurulduğunda doğru bir karar.
devamını gör...
alenen show.
yüksek sesi aslan sevmeyen biriyimdir, en son sakarya'da havai fişek deposunda patlama olduğu sırada sırayla chp'li belediyeler havai fişek kullanmayacağız falan dediler ve çok sevindirdiler ama escortun tövbesi yatak görene kadar derler bilirsiniz, yasağın 3 ay ardından bi üniversite şenlik vs düzenlerkern çatttır çattır patlattı.
devamını gör...
ülkemizi düzene sokmak için çok şey gerekiyor. kurallara uyulmuyor, yasak denince neymiş yasaklanan deyip inatla yapıyoruz.
devamını gör...
ne zaman biri havai fişek patlatsa ailesi hakkında aklima çılgın fikirler geliyor.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"havai fişekleri yasaklamak" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim