türkiye'ye acilen gelmesi gereken,
nasıl makul hale geleceğini anlattığım başlık(bkz: kısa orta uzun vade argümanı)
devamını gör...
türkiye dahil hiçbir ülkeye gelmemesi gereken, insanların özgürlüğünü kısıtlamaya yönelik yazar tavsiyesidir. atm ya da otobüs sırasında içmedikleri sürece, dip dibe alanlarda içmedikleri sürece kısaca bizi rahatsız etmedikleri sürece içmekte özgürdürler.
devamını gör...
kişisel zevk ve tercihlere yapılmış saldırıdır, net.
devamını gör...
insanlığın yaptığı en büyük hatalardan biri yasaklamaktır. halbuki bu yaptığının sonuçlarının ona ne kadar zarar verdiğini açıklarsan ve seçimi ona bırakırsan,doğru yola gittiğini görürsün. çünkü yasaklar her zaman cezbedicidir.

ayrıca eklemek istediğim bir şey var. islam inancımı kaybetmeden sigara kullanan bir bireydim. sonuçta ibadetlerimi yapıyordum ve öldükten sonra cennete gidecektim. sigara içmem de bi sakınca yoktu.
ama daha sonra inancımı kaybedince en fazla 70 yılım olduğu aklıma geldi. peki ben neden bu 100 yılı pis bir meret yüzünden harcıyordum? insanlığın uzayı keşfettiği bu çağda neden sağlığımı bozarak yaşayacağım zamanı daraltıyordum? bu konu aklıma geldiğinde yanan sigaramı söndürdüm ve gökyüzüne baktım. yıldızlar çok güzel görünüyordu. ve o an şunu dedim. "bu koskoca evreni tanımak ve gezmek için sadece 70 yılım mı var?". ardından bi sigara daha yaktım.

kendi kararım sigara bağımlığını bırakmaktı. ve öyle de oldu. artık yılda en fazla 5 kez falan tüketiyorum. sizin de bırakmanızı öneririm. tekrardan nefes almanın ne olduğunu farkediyorsunuz.
devamını gör...
kanunlar ne kadar az olursa o kadar iyidir zannımca.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"sigara içmeyi yasaklamak" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim