türkiye'de de umarım böyle şeyler görürüz dediğim haberdir. bizde bu tür yasalar hala hayvanı ''mal'' kategorisine sokuyor ve yalnızca sahipli hayvanlar için uygulanıyor ne yazık ki..

ingiltere'de güncellenen hayvan sağlığı yasası, bugün kraliçe 2. elizabeth'in onayının ardından 29 haziran 2021'de yürürlüğe girecek.

buna göre, mahkemeler köpek dövüşü, köpek ve kedi yavrularının istismar edilmesi, bir köpeğin kulaklarının yasa dışı şekilde kesilmesi ve çiftlik hayvanlarının ağır şekilde ihmali ile ilgili davalarda daha sert cezalar verebilecek.

6 ay olarak öngörülen hapis cezasının 5 yıla çıkarıldığı yasayla suçlu bulunanlara ayrıca sınırsız para cezası da kesilebilecek. bu konuda avrupa'daki en katı düzenlemeler arasında yer alan yasa, finn yasası olarak da biliniyor.

buradan
devamını gör...
keşke buralarda da olsa denecek haber de, sadece keşke diye biliriz. insanın değeri yokken hayvana bu kadar önem verilir mi diye soruyor insan.
devamını gör...
bir an için umutlanmıştım, bu tür güzel gelişmelerin "yurt dışında" yaşandığını başlıkta belirtin lütfen.
devamını gör...
"güzel olurdu" denilen bir durumdur. avcılık da yasaklanmalıdır ayriyeten.
devamını gör...
kağıt üstünde kalacaktır. denetimli serbestlik vs. derken 1 gün bile kodeste yatmayacaktır caniler.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"hayvanlara kötü muameleye 5 yıl hapis cezası verilecek olması" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim