o da kabus gibidir. sanki hiç uyumamışsın ama bir yandan da hiç uykun olmayan garip bir his. muhtemelen akşama kadar etkisi geçmeyecek, iç sıkıntısı/sıkışması arasında başlayan bir sabah.
devamını gör...
genelde etkisi o kadar yoğun olmaz. hatta düzgün düşünce kabusun o kadar da korkunç olmadığına karar verilir.
devamını gör...
bir kaç saat etkisinde kalınır. sonra hiç kabus görülmemiş gibi olup hayata devam edilir.
devamını gör...
kabus görmekten çok aralıklı endişe atakları ve huzursuzluk yaşıyorum. aniden uyanıyorum geri uyumak zor oluyor. kalp krizi geçirsem daha rahat olurum. sabaha kadar sürekli uyan kork huzursuz ol. sabaha kadar savaş kendini sakinleştir sonra hadi sabah oldu. olmasın bırakın uyuyalım.
devamını gör...
şu an kitabını okuduğum ve sevdiğim bir yazarın, ( sevim gözay ) mezarının açık olduğunu ve bana baktığını görüyorum. onu gördüğüm rüyalarda konuşmazdı, ama bugün rüyada benimle konuşması, rüyada onun çürümüş bedeninin bana dokunması, kafayı yedirtiyordu nerdeyse. kötü bir sabah oldu.
devamını gör...
an itibariyle içinde bulunduğum korkunç sabahtır.

kabus gerçekten insana uyurken edilen işkence. tüm gece uyanıp "kabusmuş" dedikten sonra uyudum. bir noktadan sonra asla ayılamadım ve hunharca da terlemişim. an itibariyle uyandım ve bir kamyon dayak yemiş gibiyim, ter içindeyim bu soğukta ve yüksek ihtimalle gece ateşlenmiş olduğum için bu kadar fazla kabus gördüm.

eğer kabus görmeme garantili bir ilaç falan olsa parayı basardım galiba. böyle bilinçaltına cidden lanet olsun.
devamını gör...
kızıldereli inanışına göre düş kapanınızı (dreamcathcer) yakmanız gereken sabahtır.
düş kapanı bir kötü rüyayı yakaladığında kirlenir ve artık işe yaramaz hale gelir, bazı inanışlara göre rüyanızın gerçekleşmemesi için düş kapanı yakılmalıdır. *
sonra yenisi kendiniz yada bir büyüğünüz tarafından yapılıp gün bitmeden değiştirilmelidir.

ayrıca kendileri rezil bir sabah olup, genelde etkisinden çıkamadığınız için yorgun ve stresli bir sabahtır.
gerçi bazen gece kabus görüp uyandıktan sonra oh bee rüyaymış rahatlamasıyla mışıl mışıl uyuyup sabaha mutlu uyandığım da oluyor ama, o istisna.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"kabus görülen gecenin sabahı" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim