1.
nirvana grubunun solistliğini yapmış 1994 te 27 yaşında iken hayatını kaybeden 27ler kulübünün en bilindik üyelerinden olan müzisyen.
devamını gör...
20 şubat 1967'de doğmuş müzisyen. nirvana grubunun gitaristi, solisti kısacası her şeyi. dünyaya "smeels like a teen spirit" kazandırmış sanatçı. eroinle savaşı bütün ömrü boyunca devam etmiş, eroin yüzünden kendine saygısını da kaybetmiş, söyleyeceklerini söylemiş ve hayatının sonuna asil bir şekilde kendi karar vermiş bir adam. kendi elleriyle suratını dağıtıp, bu dünyadan gencecik yaşta ayrılan ve bir de kızı olan şahsiyet. bu dünyaya belki de hiç ait olmayanlardan biri. bir de bir arkadaşımın " hayatta olsa, sevgilimi kesin bununla aldatırdım."dediği kadar eli yüzü düzgün bir adam. imzası bulunan albümlerin bir kısmı; bleach, nevermind, in utero ,incesticide... diye devam edip giden, dünyaya iyi ki uğramış olanlardan…
devamını gör...
"if it's illegal to rock and roll, throw my ass in jail!" demiş müzisyen abimiz. yeterlidir.
devamını gör...
varlığıyla, yaptıklarıyla, ruhunun inceliğiyle dünyaya unutulmaz izler bırakmış bir adamdır.

şuraya her izlediğimde kalbimi hem acıtan hem ısıtan bir röportajını bırakıyorum.

one of kurt cobain's final interview
devamını gör...
ender bulunan yakışıklı sarışın erkeklerden
devamını gör...
kendisini ve yaşadığı hayatı, müzik sektöründe kendisi olarak var olma çabasını daha iyi gözlemlemek ve deneyimlemek için "montage of heck" belgeselini izlemenin gerektiğini düşündüğüm müzisyen.
devamını gör...
kendisinin intihar mektubunun türkçesi şöyle bir şeydir;


daha çocukça şikayetleri olan, tükenmiş, deneyimli bir ahmağın ağzından konuşuyor olmak. bu bayağı kolay anlaşılabilir bir not olmalı. yıllar boyunca,diyelim ki, cemiyetimizin serbestliği ve benimsemesi ile ilgili ahlak punk rock 101 derslerinden alınan öğütlerin ne kadar doğru olduğunu kanıtlamıştır. çok uzun yıllardır okuyup yazmakla birlikte dinlemekten, yaratmaktan da olduğu gibi heyecan almadım. bunlar için kelimelerle anlatılamayacak bir suçluluk duyuyorum.

mesela sahne arkasındayken ve ışıklar sönüp kalabalığın çılgın tezahüratı karşısında, beni hayran olduğum ve kıskandığım freddy mercury'e olduğu gibi etkilemedi. gerçek şu ki sizi aptal yerine koyamam. hiçbirinizi. bu basitçe ne sizin ne de benim için adil değil. aklıma gelen en kötü suç, insanlara karşı sahtekarlık yapıp 0 eğleniyormuşum gibi görünerek dolap çevirmek. bazen sahneye çıkmadan önce saati yumruklamak, zamanı durdurmak geçiyor içimden. kulisteyken, ışıklar söndüğünde duyduğum çığlıklar da etkilemiyor beni.
gücümün yettiğince değer vermek için her şeyi denedim ve deniyorum. tanrım, inan bana deniyorum, ama bu yeterli olmuyor. benim ve bizim birçok insanı etkilediğimiz ve eğlendirdiğimiz gerçeğine saygı duyuyorum. elden kaybolduktan sonra kıymet veren biri, o narsistlerden biri olur. ben çok hassasım. bir zamanlar bir çocukken sahip olduğum hevesi yeniden kazanmak için biraz uyuşmaya ihtiyacım var. son üç turumuzda şahsen tanıdıklarıma ve müziğimizin hayranı olan tüm insanlara daha çok değer verdim, ama hâlâ herkes için beslediğim asabiyet, suçluluk ve anlayışı aşamadım.

hepinizin içinde iyilik var ve sanırım insanları çok fazla seviyorum. öyle çok ki, bu beni mutsuz hissettiriyor. üzgün, küçük, hassas, değer vermeyen balık burcu. isa oğlum! neden tadını çıkarmıyorsunuz? bilmiyorum!ihtiras ve anlayış yemini eden cazibeli bir karım var ve bana eski halimi çok fazla hatırlatan bir kızım. sevgi ve neşe dolu, her gördüğü insanı öpüyor çünkü herkes çok iyidir ve ona kimse zarar vermez! frances' in üzgün, kendine zarar veren, ölü bir rock'çı olduğumu düşünecek olmasına dayanamıyorum. iyi yapıyorum, çok iyi. ve minnettarım, ama yedi yaşından beri insanlara karşı genel bir nefret duydum... sırf insanlara iyi geçinmek ve anlayış sahibi olmak çok kolay görünüyor diye. anlayış! sanırım sadece insanları çok sevdiğim ve onlara çok üzüldüğüm için. geçen yıllar boyunca mektuplarınız ve ilginiz için alevler içindeki mide ağrısı cehenneminden hepinize teşekkür ediyorum.

ben çok kararsızım, ümitsizim! artık eski tutkum yok, ve şunu hatırla, sönüp gitmektense yanmak daha iyidir.

barış, sevgi ve hoşgörü dileğiyle,frances ve courtney sunaginizda olacagim.lutfen devam et courtney.frances icin hayati cok daha mutlu olacak bensiz...sizi seviyorum, sizi seviyorum!
devamını gör...
overrated bulduğum şarkıcılardan. müzik dünyasına pek de bir şey katamamıştır.
devamını gör...
"bir konserinde sahne önündeki korumanın seyirciyi itip kaktığını görünce elindeki gitarı adamın kafasına vurup patlatmış, can acısıyla sahneye çıkan korumasından herkesin önünde dayak yemişti. onu koruyabilecek tek şey, kendi diktiği ve içine girdiği ruh giysisiydi; onu yırtan herkese düşmanca saldırmayı hak görüyordu ve haklıydı. büyük aşktan büyük bir de tacir yaratmıştı: courtney love, eşi. o da yırtmaya çalışıyordu bu giysiyi, amacı giysinin altındaki kurt cobain'i daha çok sergilemek ve daha çok para kazanmaktı."
devamını gör...
10.
bazen keşke şuan yaşıyor olsa dediğim ama sonra çektiği acıları hatırlayıp beni bu düşüncemden vazgeçirten insan, melek... ünlendikten sonra hayatını ezilenlere adamıştır.
rape me'de kendisi anlatıyor zaten, söylenecek bir şey yok.
son bi' kaç yıldır smells like teen spirit dinleyip kendini nirvana hayranı sanan insanlar görmekteyiz. üzücü.
devamını gör...
11.
hayatı boyunca hastalıklarla ve talihsizliklerle mücadele etmiş, en sonunda da dayanamayıp hayatına son vermiş değerli vokalist ve gitarist.
devamını gör...
12.
ogame efsanelerindendir.
devamını gör...
13.
allah rahmet eylesin , iyi adamdı.
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
sarı saçlım mavi gözlüm neredesin sen...

grunge müziğin mimarı ve bir neslin ikonu.
devamını gör...
duygularını sadece ses tonuyla dinleyicisine hissettirebilen nadir müzisyenlerden. gözlerimi kapatıp sadece sesine odaklanmayı seviyorum.
devamını gör...
yaşadığı tükenmişlik sendromu ve yanında major depresyonun eşlik etmesinden dolayı pompalı tüfek ile kendini öldürmüş sanatçı.
devamını gör...
(bkz: depresyon hırkası)
devamını gör...
intihar mı etti karısı mı öldürdü hala tartışılan efsane sanatçıdır. ayrıca çok ama çok yakışıklı bir insandı rahmetli.
devamını gör...
(bkz: kurt çobanı) olarak türkiye'de bir rock grubunda adı yaşatılabilir.
devamını gör...
grunge'ın en bilinen sanatçısıdır .
dolayısıyla nirvana' nın da en bilinen üyesidir.

depresyonun bir film olsa kendisi başrol olurdu.
dolayısıyla depresyon hırkasının en çok yakıştığı kişi kendisi oluyor yine.

ingilizce bilmeseniz bile sesinde ki acıyı hissedersiniz.
bu acı da onu 27'ler kulübünün en önemli üyesi yapar.

rıp kurt
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"kurt cobain" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim