1.
absürt mizahın efsane ismidir ekoldür.
kamera tekniğiyle bile güldürmeyi başarır
devamını gör...
absürt sinema ve absürt mizaha bayılan biri olarak benim için efsane yönetmendir. özellikle çektiği kemal sunal filmlerinin hastasıyım. filmlerinde gerçeküstü bir evren yaratır. lakaplarıyla bile kendini belli eden gerçek hayatta karşılaşamayacağınız absürtlükte karakterler başroldedir filmlerinde. hep en beklenmedik şey olur en beklenmedik zamanda. şaşırma gibi duyguları çok abartılı ve her karakter için yakın planda ayrı ayrı verir. hele yedi bela hüsnü filminde para vererek adam dövdüğü sahnede bir göze yumruk atma sahne çekimi vardır ki efsanedir.
devamını gör...
kemal sunal’ı kemal sunal yapan yönetmendir. diğer yönetmenler tarafından çekilen filmleri hiçbir zaman bu kadar sevilmemiştir. filmlerindeki en karakteristik özelliği oyuncuların yüzlerine ani tepkiler verdikleri sahnelerde zoom yapmasıdır.
devamını gör...
türkiye komedi sinemasında bir ekoldür kendileri. absürd komediyi çok severim. komedi çok ciddi bir iştir derdi aziz nesin. bence absürd komedi daha ciddi bir iştir. abd sinemasın da sayısız bol gişe yapan absürd komedi örnekleri vardır. hiç birin den keyif almam. stanley kubrik bile absürd komedi çekmiştir. linç edilmek istemem ama hiç beğenmemişimdir.

natuk baytan filmleri salt absürd komedi değil toplumsal taşlamadır aynı zamanda. aşırılık dozu çok iyi ayarlanmıştır. her karakterin ayrı bir ruhu vardır.

saygıyla.
devamını gör...
yeşilçam yönetmeni.
devamını gör...
dikkatle izleyenler çoğu filminde kendisini de göreceklerdir, hep kabadayı gangster ortamında masada kendisi de vardır. bir de yine dikkatli seyirciler görmüştür ki bu abimiz koyu beşiktaşlıdır. ayrıca cüneyt arkın'ın da sağlam filmleri ona aittir.
devamını gör...
hemen her filminde eşsiz lakapların olduğu yönetmen:
susta kazım, gardrop fuat, barut osman, dikişsiz sabri, ayı hamza, yengeç kemal, yedi bela hüsnü, avanak apti, karamürselli deli hamdi, tarzan rıfkı, ayı abbas, gaddar kerim, karbonat erol, vagon necmi, komidin bahattin...... bitmez.
devamını gör...
kemal sunal' a çektiği hiçbir filmde kemal sunal' ın adının şaban olmadığı yönetmen.
atla gel şaban: niyazi.
korkusuz korkak: mülayim.
sahte kabadayı: kemal.
avanak apti: apti.
sakar şakir: şakir.
7 bela hüsnü: hüsnü.
gerzek şaban: osman ve seyfi.
tokatçı: osman. şeklinde.
devamını gör...
kemal sunal'ın en favori, en tutulan, tekrar tekrar izlenen filmlerine imza atmış yönetmendir. yönettiği filmler ve filmlerdeki enteresan lakaplı yan karakterler, bugün bile izleyici nezdinde diri, taze ve günceldirler. kendisi de bu filmlerde cameo tarzını kullanarak arada sırada yüzünü göstermiştir.
devamını gör...
ayrıca bir şaheser olan üçkağıtçılar filminin de yönetmenidir.
hatırlatma için deve ömer, horoz ali, piç rıza filmi. *
devamını gör...
filmlerindeki efsane lakaplardan bazıları
(bkz: komodin bahattin)
(bkz: vagon necmi)
(bkz: karamürselli deli hamdi)
(bkz: gardrop fuat)
(bkz: tango necla)
(bkz: otobüs mehtap)
(bkz: lüfer necdet)
(bkz: marmara kazım)
(bkz: dikiştutmaz sabri)
(bkz: kız ismet)
(bkz: karbonat erol)
(bkz: susta kazım)
(bkz: opel necati)
(bkz: şişçi coşkun)
(bkz: fırıncı ibo)
(bkz: palabıyık rocky)
(bkz: gaddar kerim)
(bkz: arnavut)
(bkz: bombacı mülayim)
(bkz: babanın oğlu kemal)
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"natuk baytan" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim