fakir hayıflanması. belki de paran olsaydı da böyle olurdu. ama tabii ki hem zengin olup hem durumun böyle olması bu durumu bir nebze hafifletebilir.
devamını gör...
bahanedir. para kazanmanın en kolay olduğu döneme girdik. yeter ki iste.
devamını gör...
paradan ziyade içinde doğulan sistemdir sorunlu olan. dolayısı ile doğrusu: "sistem böyle olmasaydı, böyle olmazdı" şeklinde önerilebilecek başlık.
devamını gör...
gayet gerçekçi bir hayıflanma sözü. paran olursa her şeyin de olur, bırakın şu fakir edebiyatı pazarlamacılığını, para her şey midir miş. evet, insanların metaya dönüştüğü bir düzenin içinde para her şeydir.
devamını gör...
doğru olandır, (bkz: ye kürküm ye)
devamını gör...
şu aralar sürekli aklımdan geçirdiğim cümledir. param olsaydı;
-piyano alırdım.
-keman kursuna başlardım.
-kendime bir sürü boya alırdım.
-duvarımı kocaman bir kitaplık haline getirirdim.
-bir sürü kitap alırdım.
-insanlara hediyeler alır onları mutlu ederdim.
sanırım bunları yapmak için bir süre daha çalışmam gerekiyor..
devamını gör...
her gün tekrarladığım cümle.
devamını gör...
benimki yine böyle olurdu.
devamını gör...
böyle derken nasıl ?
nasıl olsun isterdin ki ?
bence olduğun hal ile mutlu olmak lazım. (bkz: polyanna)
devamını gör...
barda bira içerken içimden söylediğim cümledir. mesela her şey harika. müzik çok güzel. kafam çakır keyif. arkadaşlar, sohbet her şey çok iyi. bir sonraki birayı söylemek isterken böyle diyorum içimden. harbi üzülüyorum.

hesabı düşünmeden bira içmek istiyorum. ikinci, üçüncü birayı çat diye umursamadan ısmarlamak istiyorum. param olsaydı böyle olmazdı.
devamını gör...
yüz bakımı için lazım olanları almak için öğrenci halimle bir yerlerden kısmak zorunda kalmazdım. en temel şey olan bakım bile lüks. serum fiyatlarından haberdar mısınız? ya kore ürünlerinin fiyatından? piyasa onların elinde. temiz içerik aramak istenildiğinde elinizi attığınız 100 den fazla. yazık.
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
urfa'da oxford vardı da biz mi okumadık diyen ibrahim tatlıses modeli insan. sanki mesele oxford'un urfa'da olup olmaması. paran varken "van tu tri foro" ötesi ingilizce öğrenemedin işte.. paran olunca da böyle ibo..
devamını gör...
paran yokken de böyle olmamasının yolları var.

ayrıca kapitalizm yerin dibine batsın, batacak da.
devamını gör...
soyadım olsaydı sabancı , olmazdım yabancı. grogi.
devamını gör...
böyle olmasaydı, paran da olurdu belki diyerek karşılık vermek istediğimdir.
devamını gör...
hem de hiç olmazdı. paradan kastım da çok değil he, ayda 100.000 tl gelirim olsa yılda 1.2 milyon tl para eder. anlık dolar kuruyla 88.000 abd doları bile değil. yılda diyorum 88.000 abd doları diyorum, hiç bir şey. ama ben zenginler için cüzi olan bu parayla kendi küçük dünyamın kraliçesi olurdum, hem yaşardım hem yaşatırdım.*
devamını gör...
olmazdı. mesela özel lisede okur daha iyi bir eğitim alırdım sınavdan yüksek alamadım mi tak gir özel üniversiteye istediğin bölüme o da mı olmadı açarsın bir dükkan onu isletirsin o da mı olmadı paran var gezersin. sonuç olarak paramız olsaydı deli gibi kpss yada yks çalışıyor olmazdık
devamını gör...
olacak olan yine olabilirdi be kral. hayatta her şeyin karşılığı para değil sonuçta. çoğu zaman para da işe yaramıyor. misal parası olan herkes mutlu mu? huzurlu mu? veya sağlığı yerinde mi? hadi iletiyi okuyan herkes kendi içinde bir cevaplarsın.
devamını gör...
başarıyı ve başarısızlığı etkileyen bir tür tetikleyici ya da bahanelerle eylemsizliği etkileyen cümle türüdür. genelde fakir ve başarıya ulaşamamış tembel insan tesellisidir.
devamını gör...
bu devirde paran varsa değerlisin herşeyi satın alabiliyo ve mutlusundur.bu aralar en çok aklımdan geçen cümle.
param olsaydı
dünyayı gezerdim
param olsaydı motor alırdım
param olsaydı geleceği düşünmezdim.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"param olsaydı böyle olmazdı" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim