mehtap
devamını gör...
sigara
devamını gör...
şairlere ilham kaynağı olan her şeyi yazmalarını sağlayan, yanlarından ayırmadıkları eşyalarıdır. insanın şiirinin ne zaman geleceği belli olmadığından kağıt, kalemdir. iç ceplerinde bulunan, anne kanguru gibi taşıdıkları yavrularıdır.

şairin manevi dostuna gelirsek, cesarettir efendim. yüzleşme cesareti, savaşma cesareti, duyguyu yaşama, hakkını verme ve bunu tüm insanlıkla paylaşabilme cesaretidir.

şair kendiyle zaman zaman kavga eder, cebelleşir. kimi zaman kendi başını okşar, teselli verir. bazen kendini yerden yere vurur, savurur, öldürür. şanslıysa baştan yaratır, değilse okuyanlara da bulaştırır bu huysuzluğu.
devamını gör...
şiir gibi kadınlar ve onlara duyulan saf aşk
devamını gör...
yalnızlıkları.. hiç tartışmasız hem de..
şair yalnızlaşmadan şiirle buluşamaz.. bu yüzden her iyi şiirde daha bir yakın hissedersiniz kendinizi şaire. çünkü o an, aynı kıyısında yalnızlık okyanusunun, aynı şeyleri duyarsınız şairle.. sonra döner yeniden katılırsınız yaşama.. ta ki bir başka şiire kadar..
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"şairlerin dostu olan bir şey" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim