boş bir mistik tespit.

kabede, yerde , gökte , hiçbir yerde olmadığına inandığın bir tanrı'yı içinde aramak ve bulmak çok safça bir keklenme trajedisidir. new age dinlerin keriz düşürme taktiği.
devamını gör...
kdv? içinde içinde...

devamını gör...
herkesin bakış açısına saygım sonsuz ama ateistseniz, bu saygı çerçevesi içerisinde ifade etmeli diye düşünüyorum. inanmadığınızı belli etmenin yazı dilinde daha saygın ve seviyeli yolları var. ilk atılan yorum beni fazlasıyla rahatsız etti çünkü o yorumda bireysel dini görüşü ifade etmeden çok, inanan kesimin inanmayı tercih ettiği "yaradan " olgusuna saldırı hatta nefret söylemi sezdim hatta başlığın açılma sebebi de bana kalırsa tam olarak bu. biri sadece içsel hırsını çıkartmak ve diğerlerini yer yer manipule edebilmek için dini inancı olan insanların mottosu olan bir cümleyi seçerek, arkasından çukur kazıyor.

böylesine bir başlığın neresi bireysel inancı saldırmadan ifade ediyor? ateist olmanız bireysel tercihiniz, ateist olmanızla kimse ilgilenmiyor. bunu ilgi çekici kılmak için böyle bir başlık açıp, yerli/ yersiz şeyler yazmak " ifade özgürlüğü" değil.

yineliyorum; herhangi bir dine mensup değilseniz, bunu temellendirirken böylesine aşırı uç negatif söylemler kullanmamalısınız.

böyle bir üslup kullanmak istemediyseniz dahi, yazdıklarınız bu anlama çıkıyor. hitap ve yazı üzerine çalışmalısınız çünkü tonunuz ve yazdıklarınız çok rahatsız edici. herkes düşüncesini, başkalarını rahatsız etmeden ifade etmelidir aksi halde bu ifade özgürlüğü değil, dümdüz saygısızlık olur.
devamını gör...
bu başlığın ardından gelen tanım psikolojide 'reaksiyon formasyon' olarak geçer.
id savunma mekanizmasıdır.
söyleyenein söylenen konuyla ilgili içsel karmaşaları olduğuna işaret eder.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"tanrı senin içinde" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim