1.
yakında açılacaktır merak etmeyin. reis dedi valla ben değil. *
devamını gör...
2.
gerçekten açılmayacak emin olabilirsiniz eğer ki açılırsa en az 1 sene açılmaması garanti olur çünkü virüs düğün yapar tüm ülkede
devamını gör...
hüngür hüngür ağlatandır.

herkesin her şeyin bıktığı şu günlerde daha da üzen durumdur.

sanki dünya başıma yıkıldı gibi hissediyorum. ne okuduğumdan anlıyorum ne evde bütün gün ne yaptığımdan. 20li yaşlarıma çok yazık oldu.
devamını gör...
üniversitede yapılan haksızlıkları, adam kayırmaları, linçleri, körü körüne bilgilerini savunan akademisyenlerimi bile özledim. aile evine dönmek gerçekten zor oldu. eşek gibi parasız kalmayı bile özledim.
devamını gör...
beni de çok eski bir dönemde, önce sevindirip, sonra çok üzmüştü. 15 tatil sonrası geldiğim okul tatil edilmişti, ne oluyor lan dedik okula koştuk ali ile, ramazan ayı imiş... ümit cihan tarho adlı arkadaşımız, şehir merkezinde oruç tutmuyor diye ağır yaralanmış, rektörlük okulu tatil etmiş. 1 hafta 10 günlük bir süreç (anlatması çok uzun) bir yüzbaşı ümitin cesedini benim ellerime verdi, (otopsiden sonra).

buradan
devamını gör...
hastaneler ağzına kadar dolu, millet pcr testi için bile kuyruklar oluştururken daha üniversiteler açılsın diye ağlayanlar bu motivasyonu nereden buluyor anlamıyorum.

81 ilde toplam 209 tane üniversite var, milyonlarca öğrenci var. şehirlerarası göç hareketini bu ülke kaldıramaz. açılsın açılsın diye tepinen insanlar bu motivasyonu nereden buluyor?

en iyi ihtimal 1 yıl daha uzaktan eğitim devam eder.
devamını gör...
özel üniversitelerin, düğünlerin, kongrelerin, toplantıların bitmediği ülkemde eğitime bir de sen çelme tak diye kampanya yapılıyormuşçasına okullar kapatılıyor. orada burada da yazınca okullar açılsın diye , linç yiyoruz.

diğerlerini bilmem ama ben bu okulu boşuna kazanmadım hakettiğim şekilde de okumak istiyorum. sonra adımız gezmek için , kafanız rahat olsun diye açılsın istiyorsunuz a çıkıyor .. öyleyse öyle lan ! sen ta beni ilkokuldan sınavlara sokacaksın , o yetmeyecek ortaokulda o yetmeyecek liseye girerken e normal olarak olarak üniversite sınavına da gireceğim sonra vay efendim okulu gezmek için istiyormuşum ... lafügüzaf.

kimse düşünmüyor ulan biz bu ülkenin gençlerine ne bıraktık ne verdik ya biz bu çocuklara? ben söyleyeyim kocaman bir hiçlik. ülkenin iyi zamanlarının ekmeğini zeytin peynirle yemişler bize de kırıntıları kalmış , onla da niye avunamıyorsunuz diye kızıyorlar. sonra da vay efendim z kuşağı şöyle de böyle de. z kuşağı diye de ötekileştirmek için söylüyorlar ya hadi neyse.

demem o ki yaşadıklarımızı biz seçmedik isyanımızı da kimse haksız görmesin. bize bu yarını bırakanlar utansın .elin derme çatma israil'i aşıları bitirmiş ülkede millet hastalık yokmuşçasına normale dönmüş. dönün de bir kez olsun kendinize bakın.
devamını gör...
"tam zamanında mezun olmuşum" dedirten durum. yaşadığım dört yılın tek bir gününden bile vazgeçmek istemezdim. şimdi öğrencilerin halini görünce çok üzülüyorum. üniversite hayatı insana çok şey katıyor, yalnızca okuldaki eğitimden ibaret değildir. umarım her şey gönlünüzce olur gençler.
devamını gör...
üniversiteye gidemiyorum, fakat anaokuluna giden yeğenimi okula götürüyorum. çocuk gidip 2 kağıt kesip yapıştırıp geliyor. ben onca akademik bilgiyi online olarak yarı çeken yarı kasan internetim ile öğrenmeye çalışıyorum... bi yandan açık açık sınıf grubunda konuşulan kopya konuları da çabası. benim verdiğim emeğin binde birini vermeyenler benden yüksek alıyor kopya ile. ne diyeyim. en kötü döneme geldi en güzel gençlik yıllarım.
devamını gör...
artık umurumda olmayan durumdur.
devamını gör...
rahat rahat kongreler ve mitingler düzenlerken bu durumun sadece malum partiye yaradığını gösteren durumdur.
devamını gör...
saçma bir durumdur....
eğitim her koşulda devam etmeli. okullar korona olduğu için kapandı bir süre anladık ama her tarafta açılmaya gidilip "lebalep" mitingler yapılıyorken, ülke için en önemli şeylerden biri olan eğitimin devam etmemesi çok üzücü.
ama anlaşılan o ki birilerinin mitingleri, ülkenin geleceği ve öğrencilerin eğitiminden daha önemli...
devamını gör...
arkadaşlar üniversiteler bir ülkenin en gelişmiş ve en üst bilim yuvalarıdır aksine bir meslek kazanım yeri değil kıymetli ilim dalında bilgi üretme ve bilgileri kullanma yeridir . bizler üniversitede sadece teorik bilgi öğrenmiyoruz; entelektüel bir karekter , anlatım ve iletişim, bilgiye saygı ve bir eğitim kültürünü öğreniyoruz elbette üniversitelere bazı köklü değişikler gerektir bunlar da ayrı bir konu ama unutulmamalıdır ki üniversiteleri kapalı olan hele ki ülkemiz gibi pratik bilginin öğrenildiği ve deneyim kazandığı zamanın son sınıf gibi dar olan ülkelerde bilimin körleşmesine sebebiyet vermektedir . gerekli tedbirlerin alınarak ve bazı ısraf yaratan şeylerden kisitlanarak üniversiteler açılmalıdır.
devamını gör...
kaymış olan hayatları daha da kaydırandır. geçmiş olsun z kuşağı, geçmiş olsun türkiye...
devamını gör...
eğitim sadece ders dinlemek değil. o yüzden açılması şart. mezunum belirteyim onu da.
devamını gör...
dişimle tırnağımla kazıya kazıya girdiğim okulumun özlemini çekmekten yorulduğum gerçeği. buradan gidilecek başlık (bkz: düşün ki tanrı bunu okuyor) olur. sonunda aidiyet hissettim, sonunda mutlu oldum. pek çok kez sınandım, eğer dedikleri gibi tanrı bizi sınıyorsa. mutluluklar hep bulutların arasında kalmış son güneş ışığı huzmesi gibi kaldı yaşamımda. yaşamayı da zorlaştırıyor artık olup bitenler
devamını gör...
türkiye'de bir üniversitede okurken hiçbir şey öğrenmedim. açıkçası açılsa da açılmasa da eğitim açısından çok bir fark olmayacaktır. bunun aksini iddia eden ya kör ebeveyn ya da akademisyendir.
devamını gör...
psikolojimizi yerle bir eden olaydır. üniversitede sosyalleşmek varken dört duvar arasında geçti 1-2 yılımız.
devamını gör...
milyonlarca gencin 2 senesinin çöp olmasına neden olan rezalettir.
devamını gör...
yokluktayız anlayın artık. hormonlar tavan kanımız sıcak akıyor yapmayın. doping yapan peşmerge gibi geziyoruz.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"üniversitelerin açılmaması" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim