dünya klasikleri / hikaye-öykü / edebiyat
puan ver

öne çıkanlar | diğer yorumlar

ithaki'nin japon klasikleri serisi adı altında bastığı kitaplardan biri. 144 sayfalık kitap mori ogai tarafından yazılmış. yine yazım yanlışları gözümü tırmaladı okurken. bu ithaki bir gün hatasız kitap bassın dişimi kıracağım. zaten kitabı da beğenmedim. püü. yazarın çevrilmiş tek kitabı bu. başka kitabını okumayı düşünmüyorum.

kitap yoksul ama güzel bir kadının zengin bir adamın metresi olmasını ve ona özel tutulan bir evde akşamları yürüyüş yapan bir gence aşık olmasını anlatıyor. genç de ona aşık. bir iki kere konuşma fırsatı da buluyorlar. biz bunların uzaktan harekete geçemeyişlerini okuyoruz. peki kitapta ne mi oluyor? hiç. bu kadar. ne kavuşma var, ne bir heyecan, ne bir karmaşa. benim rüyalar bile daha sağlam. bu klasikler serisinden okuyup beğendiğim kitaplar olduğu için gözüm kapalı almıştım ama olan benim paracıklarıma oldu.

ha, şunu sorabilirsiniz. hiç mi güzel bir yönü yoktu kitabın? vardı efendim, olmaz mı? beklentiye soktu, soktu ve ortada bıraktı beni. he bir de çok akıcı. maşallah bir çırpıda okunuyor, en büyük avantajı bu.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"yaban kazı (kitap)" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim