“laboratuvarda üretilen etler, hayvanlardan kök hücre alınması ve bunların laboratuvarda besleyici bir sıvının içine konularak büyütülmesi ile elde ediliyor. bu süreçte hayvan öldürmeye gerek kalmıyor. aslında bunun, bir bitkiden bir dal alıp onu toprağa dikerek yeni bir bitki elde etmekten hiçbir farkı yok.” denmiş ballandıra ballandıra 2019 da ve şimdi de ne alakaysa bill gates yapay et tüketelim demekte ısrarla. varın gerisini siz düşünün..

haber
devamını gör...
şu sıralar muhabbeti çokça dönen et türüdür. sofralarımıza gelip gelmeyeceğini merak etmeye başladım.
devamını gör...
nam-ı diğer clean meat, cok ciddi yatırım ve ar-ge yapılıyor. muhtemelen çok uzak olmayan bir gelecekte tadına bakacağız.
devamını gör...
bu,aklıma yıllar önce yayınlanan derya baykalın oynadığı bir reklam filmini getirdi. derya baykal tüm yapmacikligi ile mutfakta ocakta süt kaynatan bir ev hanımının yanına gelerek bu sütün sağlıksız olduğunu,kullanmaması gerektiğini söyleyerek elindeki paket sütü kadına uzatıyor ve bu steril,hijyenik,sağlıklı,temiz sütü kullanmasını tavsiye ediyor. ve masum ev hanımı aniden aydınlanarak paket sütü bağrına basıyor. sonuç olarak süt bile olmayan bu beyaz su ile büyüyen sağlıksız bir nesil cıktı ortaya. organik süt ise zenginlerin sofralarına yakıştı.
devamını gör...
adana dürüm yapılsa o tadı vermeyecek ettir.
devamını gör...
işte kıyamet böyle böyle kopacak. doğal bir şey kalmamış, allah'ın insanlar için yarattığı her şey değiştirilmiş, bozulmuş:

allah şeytanı lânetlemiştir, o da “kullarından belli bir pay alacağım, onları mutlaka saptıracağım, onları boş kuruntulara kaptıracağım, kesinlikle onlara emredeceğim de hayvanların kulaklarını yaracaklar, emredeceğim de allah’ın yarattığını değiştirecekler” demiştir. allah’ı bırakıp da şeytanı dost edinen kimse elbette apaçık bir ziyana düşmüş olur. - nisa suresi 118,119-

insanoğlu böyle böyle sonunu hazırlıyor işte.
devamını gör...
göğüs' te yapacaklar ise benim için no problema. bıktım bu şişme hatundan.
devamını gör...
attı, eşekti derken yapay etle direkt noktayı koyacaklar bu konuya sanırım
devamını gör...
et üretimi için harcanan kaynaklardan bihaber insanların şüpheci yaklaştığı et. biraz araştırsalar ne kadar büyük bir kaynağın heba edildiğini görecekler de, işte.
devamını gör...
yapay değil çamurdan et olsa yiyecek duruma ramak kaldı.
devamını gör...
buradakileri okuyan da dağ başında yaşayıp avlanıp et yiyorlar zanneder. insanoğlu bu şekilde çoğalmaya devam ederse hayvancılıkla et tüketimini karşılayamayacak ve yapay et yemek zorunda kalacak. inanın bana torunlarınız ‘zamanında dedelerimiz gerçek hayvan eti yiyormuş, bildiğin yamyamlık yapıyormuş bu ilkel insanlar’ diyecekler. jetgillerdeki gibi bi hap atıp şu beslenme işini halledecek muhtemelen. z kuşağı falan deyip sonra da her duyduğunuz yeni şeye hörörö büll gotes yapay et istiyormuş demenizde ayrı bir tuhaf.
devamını gör...
yediklerimiz, içtiklerimiz önemli. doğalı varken yapayın lafı olmaz:
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
dinlerin üfürdüğü yalanların aksine, hayvanların kesilirken - öldürülürken ne çok acı çektiklerini bilim bize artık çok net olarak söylüyor. damak tadımız, yeme kültürümüz öyle diye; hayvansal et üzerine kurulu kapitalist yiyecek endüstrisini sürdürmek, yani hayvanları katletmeye devam etmek zorunda değiliz.

bırakın "allah öyle istiyor, ilahi nizamda insanlar yesin diye hayvanları yarattı" palavralarını. evrimsel sürecin gereği olarak, yabani yönümüz nedeniyle et yiyoruz. oysa et yemeden gayet sağlıklı yaşayan yüz milyonarlarca da insan var. bu ikilemde, doğadaki vahşi besin zinciri anlayışını tek değiştirecek tür de vicdanıyla hareket eden ve artık hayvanları katletmek istemeyen insan olacaktır.

kasaplardan sanki ağaçta yetişiyormuş gibi aldığımız etlerde kan, eziyet, esaret ve gözyaşı var. yavrularının kesilip biçildiğini görünce ağlayan koyunların, kesileceğini anlayınca korkudan kalpleri patlayan sığırların, kesilme zamanlarının geldiğini görünce depresyona girip yas tutan koyunları-keçileri beyni şablonlarla örülü şeriatçı kafaların anlaması zor.

ama, bilim ve vicdan yolundan gidenlerin, vejetaryen olamıyorlarsa, yapay etin bir an önce yaygınlaşmasını dilemekten başka ahlaki yolları yok.
devamını gör...
ileride yaşanılacağı öngörülen protein kaynakları yetersizliğine karşı alınmış bir önlem. hakeza çekirge unu da aynı şekilde. bu şekilde doğaya daha az zararlı protein üretimi yapılır.
devamını gör...
bir videoda izledim köpeğin önüne yapay et atıyorlar o bile yemedi ve hemen uzaklaştı oradan. varın siz anlayın artık nasıl boktan ve zararlı bir meretse artık.

bill gates denen şeytan uşağının içinde olduğu hayırlı bir iş yoktur. önümüzdeki zamanlarda karşımıza daha çok çıkacağından eminim hiç et tüketmem daha iyi biraz da vejetaryen takılırız gerçi onun içinde bir puştluk düşünmüştür bunlar kesin.
devamını gör...
hiç bizim gibi mangal kültürü olan bir milleti yapay etle kandıramazlar. gerekirse etsiz kalırız ama gene o et demeye bin şahit şeyi yemeyiz.
devamını gör...
kim yapay eti? *
devamını gör...
yapay ağız ve yapay mide ile iyi örtüşecek ürün.
devamını gör...
suan deneniyor ve bu denemeler fakir ulkelerde yer alıyor. hayvan orani belli bu kadar insana hic bir sey yetmeyecek.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"yapay et" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim