kabeden geldigi soylenene kutsal ve sifali oldugu iddia edilen su. online satildigini gordum az evvel. 5 litresi 65-70 lira civarina tekabul ediyor.
devamını gör...
rakıyla beraber içerek sevabını nötrleyebileceğiniz sıvı.
devamını gör...
3. (tematik)
ph derecesi 10 olan dünya üzerindeki tek sudur.
çıkarıldığı kuyu, suudi arabistan'ın mekke şehrinde kabe'nin makam-ı ibrahim denilen tarafına yakın bir yerdedir.
günümüzün son derece gelişmiş teknolojik aletlerine rağmen suyun kaynağı bulunamamıştır.

meraklısı için not: suudi arabistan, kaynağı kendisinde olan veya komşu ülkelerden kaynayıp da kendisi üzerinden ırmak/nehir akmayan dünya üzerindeki tek ülkedir.
devamını gör...
bunu içince direkt cennete gidiyorsunuz kesin bilgi.
devamını gör...
anlatılara göre; hz. ibrahim, eşini, hz.haceri ve hz. ismail'i safa ve merve tepelerinin arasına bırakmak zorunda kalır. hz.hacer su bulabilmek için bu iki tepenin arasına adeta mekik dokur ama bir türlü su bulamaz. sonunda hz ismail oynadığı yerden su fışkırmaya başlar. zem kelimesi "dur" anlamına gelir. yani allah artık hz. hacer'e bu iki tepenin arasında gidip gelmene gerek yok. dur." mesajını vermiştir.
devamını gör...
mescid-i haram da bu suyu dağıtmakla görevli personeller vardır.
devamını gör...
kutsal su. ne zaman zemzem lafı geçse aklıma şu caps gelir,
görsel
devamını gör...
suudi topraklarında çıkan allah'ın suyu, tıpkı diğer sular gibi. yaratıcının hiç bir bölgeye, hiç bir mekana, hiç bir maddeye kutsiyet vermeyeceğini bilerek suya iman etmememiz dileğiyle. iyi bayramlar dilerim.
devamını gör...
mukaddes sudur. suyun mukaddesliğini kabul etmek, ona iman etmek değildir. mesela kabe diğer tapınaklarla aynı değil, dolayısıyla bu açıdan bir öneminin olması, ona iman ettiğimiz, yani dinselleştirdiğimiz anlamına gelmez. biz allah'a, kitaplarına, peygamberlere, meleklere inanırız, allah'ın buyurduklarına inanırız ve resulünün buyurduklarının da doğruluğuna inanırız. zira bir yanlışlık varsa bile, allah düzeltir.
devamını gör...
içinde mikroorganizma bakteri özelliği olmayan tek su kaynağı
devamını gör...
nihayet sudur.
devamını gör...
gida yerine gecen sudur.
bizim için degeri yuksektir.
devamını gör...
la tünzefü vela tüzem.

allahu teala zemzem suyunu asla eksiltmez ve o su asla bitmez. ne kadar çekilirse çekilsin çıktığı yerden.

rahmetli hacı amcam özcan o sudan getirmişti de, ben de berat gecesi doğmuş bir mübarek olarak o sudan küçük yaşta içme şansına nail olmuştum...
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"zemzem suyu" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim