why so darius yazar profili

why so darius kapak fotoğrafı
why so darius profil fotoğrafı
rozet
karma: 605 tanım: 89 başlık: 8 takipçi: 16

son tanımları


hande erçel

instagramda 25 milyon takipçisi olan ve her paylaştığı fotoğraf rekor beğeni alan kadın.
amerika tatilinden de dönmüş matmazel.

kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel

kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel

kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel

kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel

kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel

kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel

kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...

aşk

"bitmesinden korkuyorum" dedim. "her şey biter" dedi. oysa ne korkum geçti yıllarca, ne o beni sevdi sonunda.

tanım : çoğu zaman denk gelmeyen.
devamını gör...

tango

tango, bir danstır ancak tangonun ne olduğunu, ne anlama geldiğini bilmek için kaynağını bilmek zorundasınız. kökeni afrikaya dayandırılsa da, tangoya bugünkü şeklini veren (bkz: buenos aires)tir. arjantin 1800'lerin sonunda ciddi bir ekonomik buhran yaşamaktadır.
işsizlik korkunç boyutlardadır, bu sebeple köyden kente muazzam göçler yaşanmaktadır. göç edenlerin çoğu, iş arayan genç erkeklerdir. sonuç? rio de la plata çevresindeki şehirlerde bir kadına 10 erkek düşmektedir. çoğu kişi karın tokluğuna köle gibi çalışmaktadır. ışte tango asıl şeklini bu sıkıntılı zamanlarda alır. şunu söylemek gerekir, tango öyle vals gibi aristokratik nezaket veya kibarlık dansı falan değildir. veya diğer latin dansları gibi şov amaçlı da yapılmaz. sizi izleyenler zerre kadar umurunuzda değildir. o dans iki kişi arasında mahremdir. tango genelevlerde ve batakhanelerde doğmuştur. fahişelerin ve işçilerin dansıdır. zaten bu yüzden buram buram hayat kokar. bu dansı yaratan adamlar ve kadınlar, hayatın her türlü kazığını yemiş insanlardır. bu dansta bir adam kadına jest yapmaz. kadının karşısında yerlere kadar eğilip "hizmetinizdeyim madam" triplerine de girmez. adam, adam gibidir tangoda, eğilip bükülmez, yönetir, kadına hükmeder. kadın da kadın gibidir tangoda. uyduruk namus triplerine girmez, açar yırtmacını sonuna kadar, kadın gibi, iyice nazlanarak, erkeğe direnerek, ama eninde sonunda itaat ederek dans eder. erkek kadını yönetir, kadının üzerine yürür, bir sonraki adımı nereye atacağını söyler, kadın da yaslanır erkeğe, çoğunlukla gözleri kapalı, erkeğin çevresinde kıvrıla kıvrıla tüm kadınsılığıyla dans eder. tangoda şov yapmazsınız, iyi bir çift muhteşem gözükse de, aslında bu zerre umurlarında değildir. hatta o anda, açıkçası dünyanın geri kalanı da zerre kadar umurunuzda değildir. o anda sadece birbiriniz için varsınız. milongalarda hiç tanımadığınız biriyle dans etmek çok yaygındır. önemli değil, o 3 dakika boyunca en aşık sevgililerden bile daha yakın olursunuz birbirinize. işte bu yüzden tango utangaç adamların ve kadınların dansı değildir. şov yapmaya çalışan, bunu hava atma amaçlı kullanmaya çalışan, veya dansı sonunda seks yapmak için bir araç olarak kullanabileceğini sanan hıyarların da dansı değildir. hayatta terk edilmemişseniz, kazık yememişseniz, kıçınıza sağlam bir tekme atılmamışsa, o kahrolan müzik eşliğinde dans edemezsiniz zaten. yok, eğer ağzınız yanmışsa yaşamaktan bi' kere, yutmuşsanız geçmişte bir avuç dolusu okkalı küfrü, çıkarsınız sahneye. çıkarsınız kadının karşısına, tutarsınız belinden, yapıştırırsınız kendinize, öyle ki kadının kalp atışını göğsünüzde, soluğunu boynunuzda duyarsınız. ve dan dan kadının üzerine yürürsünüz. nazik bir şekilde kadının size uyum sağlamasını beklemezsiniz, kadın itaat etmek zorundadır! çıkarsınız sahneye, topuklarınızı yere vura vura, geçmişte söyleyemediğiniz her şeyi, yüreğinize oturan her pişmanlığı, kederi, acıyı, ızdırabı orada anlatırsınız. tango budur.
devamını gör...

kargo görevlisinin otizmli çocuğu darp etmesi

hiç mi sevilmedin ? otizmli olsa ne olur olmasa ne olur, 10 yaşında çocuğa şiddet uygulayabilecek kadar ne yaşadın be adi herif. bu tip insanlar nasıl rahatça sokakta ellerini kollarını sallayarak gezebiliyorlar oda ayrı bir sorun.
devamını gör...

albert camus

veba kitabı özellikle bu zamanlar okunması gerekli yazar. salgın hastalıklara ve toplumun tepkisel süreçlerine çok ince göndermeler barındırır.
devamını gör...

6 aralık 2020 maskesiz turistlerin kendilerini görüntüleyen muhabire saldırması

yüz verdik eşşeğe alnımıza değdi kuyruğu
devamını gör...

normal sözlük belgesel veri tabanı

(bkz: children underground)
devamını gör...

idam cezası

uygulayacak merciye güven olmadığı ve bu ülke topraklarında hiçbir zaman da olmayacağı için gerek yoktur.
devamını gör...

sinek

eşli batak oynandığında elde çokça varsa “vızz”sesi ile ortağa işaret çakabildiğim hayvandır.
devamını gör...
10.

edgar allan poe

şairliği, yazarlığı, alkolikliği, asosyalliği, ölüm nedeni, muazzam hayal gücü, akıl oyunları ve merak unsurunu tam ortasına yerleştirdiği hikayeleri ile bir üstattır.

edebi ya da sosyal kişiliği hakkında yazılmış, çizilmiş. ancak kimse bilgisayar oyunları ile ilgili bir şey dememiş. aslında poe hikayelerinin üzerine yapılmış oyunlar demeliydim.

"dark tales: edgar allen poe's ..." olan adlarıyla birlikte şu anda 8 adet oyunu bulunmaktadır. piyasadaki hidden object oyunları arasında belki de en iyileridir. malum ortamlardan edinebilirsiniz.
devamını gör...
11.

efendisi yüzük olanın cehennemi mordor olur

"certainty of death... small chance of success.
what are we waiting for?"

gimli son of gloin
devamını gör...
12.

ölüm

çok ilginç bir şeydir ölüm, bir o kadar da basit. korkunçtur da bana göre. "ölümden korkmuyorum ben" dediğinde biri, hem "hadi lan ordan" diyorum içimden hem de bir yandan imreniyorum. çünkü ben ölümden korkuyorum, sevdiklerimin benden önce ölmesi ihtimali ise katlıyor korkumu. çok itici geliyor ölüm.

ölmek, başka bir yere uçmak, bir daha geri dönmemek. o çok severek baktığın vücudunun savunmasızca toprağın altında uzanması. tüm organlarının durması, artık hiçbir düşüncenin olmaması. çok tuhaf ya, içinden çıkamıyorum yeminle.
devamını gör...
13.

brave new world

ayrıca bir civilization 5 genişleme paketi.
devamını gör...
14.

sevgilisi olmayan erkeğe aşık olamamak

bir kaidedir. bilirim. sevgilim olduğu sürede çoğu kez deneyimledim.

edit: yani sevgilin olduğunda sanki bilerek inadına yürüyorlar.
çogacayip
devamını gör...
15.

çocukken sahip olunan yanlış bakış açıları

her sakallıyı dede sanmak. annem diyor ki herkesi bozuyormuşum dede diyerek, gıcık oluyormuş sakallı gençlik bana.
devamını gör...
16.

türk rock tarihinin en sağlam parçası

barış akarsu - leyla

devamını gör...
17.

nada

aynı zamanda rus dilinde lazım olan, gerekli olan.
devamını gör...
18.

belgeselci vicdansızlığı

gözünün önünde teker teker ölen yavruları görüp zerre müdahale etmeyen şerefsiz belgeselcilerin vicdansızlığıdır.

ulan anladık, sen profesyonelsin, işinin gereğini yapıyorsun ve hatta doğanın dengesine müdahale etmiyorsun da önünde cereyan eden şeylere nasıl tepkisiz kalıyorsun, psikolojin nasıl bozulmuyor arkadaş.
devamını gör...
19.

seviştikten sonra terk eden erkek zavallılığı

kalmasını gerektirecek kadar 'hatır' yoksa arada, yüksek olasılık dahilinde olan budur.
kadın kaybetme ihtimali yüksek olan bir kumarın içine girer. sebep? ego.
erkek bir şey söylemeden gider. ve yine ego..
devamını gör...
20.

alternatif porno film isim önerileri

şehvet kurbanı şevket
devamını gör...
devamı...

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim