1.
yazarların etkilendiği belgeselleri paylaştığı veri tabanıdır.

örneğin,

(bkz: cosmos a spacetime odyssey)
devamını gör...
2.
neksfilizde henüz izlediğim andes mágicos dizisidir.
devamını gör...
3.
bir klasiktir pek çok ödül almıştır duymayan kalmışmidir bilmiyorum bilmeyenler için nat geo dan 92 yapımı; "eternal enemies: lions vs hyenas "
bu belgeselin öyle bir sonu vardır ki benim diyen epik filmler diz çöker tövbe ister.
devamını gör...
4.
morgan freeman ile evrenin sırları belgeselini tavsiye ederim. program bir ara kaldırılmak istendi ama çifte kavrulmuş morgan abimiz vazgeçmedi.
devamını gör...
5.
lektionen in finsternis
mein liebster feind - klaus kinski
grizzly man
encounters at the end of the world
burden of dreams
man on wire

aklıma gelenler bunlar, bulabildiğinizi izleyin derim.
bulamazsanız link konusunda yardımcı olabilirim.
devamını gör...
6.
zeitgeist belgesel serisi
zeitgeist the movie 2007
zeitgeıst: addendum (2008)
zeitgeist: movıng forward (2011)
evrene insana dinlere paraya aradığınız çoğu şeyin cevabını bulabileceğiniz bir belgesel serisi
devamını gör...
7.
can dündar- sivas katliamı belgeseli
devamını gör...
8.
pandemi sürecinde youtube vs gibi yerlerde, sohbetlerde denk gelmisizdir kova cagina giriyoruz gibi sohbetlere. ucundan kiyisindan astrolojik cag incelemesi, derinlemesine dinsizlik asilayan din incelemesi belgeseli zeitgest nacizane onerimdir.
devamını gör...
netflixden iki belgesel önererek destek olmak istediğim veritabanı:
1- connected: the hidden science of everything -> henüz sadece bir sezon, 6 bölüm çekilmiş, umarım devamı gelir. izlediğim en ilginç konseptlerden birine sahip belgesel serisi. her bölümde bir konuyu ele alıp aslında evrenin her noktasının birbiri ile ne kadar bağlantılı olduğunu göstererek bitiriyor. en azından kendi kararınızı vermek için mutlaka bir bölüm izlemelisiniz.
2- explained -> amerikanın 140journos'u olarak da düşünülebilecek vox ekibinin çektiği 20dk bölümlerden oluşan belgeselimsi seri. belgeselimsi diyorum çünkü bölüm bittiğinde ayrıntıya inmeden konu ile ilgili bilgi sahibi oluyorsunuz. geniş bir konu yelpazesi var, amerkadaki ırksal gelir açığından , kpop'a kadar. netflixde 2 sezon, 30 bölümü var.
devamını gör...
10.
the light bulb conspiracy (eskitme yöntemi ile üretilen endüstriyel ürünleri konu almıştır)
devamını gör...
11.
başlığı açana teşekkür ederim çok lazım olacak bir başlık . futbol seviyorsanız eğer nothing all serisini şiddetle izlemenizi tavsiye ederim . ayrıca netflixte modern dünyanın dahisi diye bir belgesel var marx nietzche freud bu üç ismin oluştuğu belgesel tavsiye ederim . yine netflix den geliyor gezegenimiz belgeseli tavsiye ederim . ayrıca dünyanın en sıra dışı evleri belgeseli de tavsiyedir. ayrıca herkes netflix amazon gibi platform kullanmıyor olabilir . (internette bulabilirsiniz tabi ) trt 2 nin youtube kanalı çok faydalı içeriklerle bizi karşılıyor . iyi seyirler.
devamını gör...
12.
izlemeyeni dövdükleri samsara adlı film (insan ve doğa ilişkisi): vimeo.com/73234721
devamını gör...
13.
1- the century of the self -> belgeselde sigmund freud’un öğretilerinin toplumsal kitleler üzerinde nasıl kullanıldığı anlatılmış diyerek kısa bir özet cümlesi kurabiliriz.
freud’a göre insanın doğuştan sahip olduğu arzuları, istekleri yani irrasyonel yönü bilinçdışı ile kontrol edilmelidir. insan arzularını değil, arzuları insanı yönetir. sigmund freud’un bilinçdışı kavramının yeğeni edward bernays tarafından kamuoyunu yönlendirmek, özellikle ürünlerin satılmasını sağlamak için nasıl kullanıldığı ayrıntılı bir şekilde anlatılmış. yani, insanların sadece ihtiyacı oldukları şeyleri satın alırken nasıl ihtiyaç olmayan şeyleri almaya başladıkları kısaca tüketici toplumunun temellerinin nasıl atıldığı hakkında örnekler bulunuyor. bütün bu söylenenlerin psikanalizle yapıldığını görebiliyoruz.

3- food, inc -> tabağımıza koyduğumuz yemek nereden geliyor, paketlenmek ve o paketin içinde kalabilmek için neler yaşıyor, doğal dediğimiz birçok ürün aslında nasıl bir çöpten ibaret, hayvanlar insanlıktan neler çekiyor ve gıda işçileri ne gibi şartlarda yaşıyor. izledikten sonra gidip organik market kapısı yalayacağınız bir belgesel.

3- taboo -> dünyanın büyük bir çoğunluğu için tabu sayılacak çok çok ilginç şeylerin bazı kabilelerde, toplumlarde nasıl ritüelleştirildiğini gördükçe saç baş yolacaksınız. özellikle afrika ve asya'nın bizden ne kadar farklı olduğunu bir kez daha anlamak için muazzam belgesel.
devamını gör...
14.
home.
devamını gör...
15.
evrenin sonuna yolculuk.
devamını gör...
16.
threads adlı bbc filmi (nükleer savaş tehditleri üzerine)
devamını gör...
17.
açık ara en iyisi için;

(bkz: bowling for columbine)
(bkz: michael moore)
devamını gör...
18.
(bkz: uçurtmam tellere takıldı)
devamını gör...
19.
jodorowsky's dune
the act of killing
devamını gör...
20.
bbc büyük dünya tarihi
national geographic bir dahi yetiştirmek
national geographic cia'nın gizli deneyleri
apocalypse (2.dünya savaşı)
history channel milattan önceki savaşlar
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"normal sözlük belgesel veri tabanı" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim