1.
"herkese karşı güçlüyüm, ancak sana karşı değil" demektir. bu bilgi genelde istismar edilir.
devamını gör...
2.
aşk, herhangi bir kalıba, sözcüğe, bedene sığdıramayız. aşk, ruhun özgürleşmesidir. hissetmekle başlar ve insan bir kere aşık olur.
devamını gör...
3.
iki ayrı nehrin birleşerek aynı deryaya akmasındaki sırdır.
devamını gör...
4.
mehmet ali kılıçbay'ın çok güzel ve anlaşılır bir açıklaması vardı. tarihsel süreçte nasıl yemek yeme eylemimiz sofra kültürüne, çatal şuraya bıçak şuraya gibi dönüştüyse, karşıdakine duyulan cinsel arzu tarihsel süreçte evrile evrile aşk dediğimiz şeye dönüştü. mesela antik yunan şiirinde kadından hiç bahsedilmez çünkü kadın değerli bir şey değil. ilk olarak orta çağda şövalyelerin efendilerinin karılarına duyduğu yasak arzu ile şiire girmeye başlıyor. zaten reklam sektörü ve kültür endüstrisi ile iyice kimi nasıl seveceğimiz bile doğmadan önce belli.
devamını gör...
5.
ortaçağda yaşamış olsaydım daha farklı bir tanımlama yapabileceğim sözcük. güncel hali ne yazık ki : karşı cinsten birini seç, kutsallaştır, bunu 1-2 yıl devam ettir, tüket, değersizleştir ve ayrıl. bir süre kendini geliştir ve gelişmiş skillerinle aynı işlemleri bir sonraki karşı cins için tekrar uygula ve buna ölene kadar devam et. 28 yaşına gelince de furyaya katıl, sosyal sebeplerle evlen. 30 yaşında boşan. 36 yaşında ikinci evliliğini yap ve…
devamını gör...
6.
hayatı esir eden üç harfli büyü.
devamını gör...
7.
tıp bilinde primitif idealleştirme
devamını gör...
8.
ne olduğunu değil de, ne olmadığını öğrendiğim şey.
devamını gör...
9.
yaz yaz milletin bitiremediği fakat yaşarken harcanan duygu.
devamını gör...
10.
bir çin atasözü şöyle der: “aşk tümüyle gözdür ama hiçbir şey görmez.”
devamını gör...
11.
aşk için gerekli olan en önemli şey güvendir
devamını gör...
12.
vahdet.
devamını gör...
13.
adınla çağır beni kitabından:
“bir insan diğerine tam anlamıyla vurulmuşsa, diğeri de ister istemez vurulmuş olsa gerektir, diyen bir yasa vardır bir yerde. ‘amor ch’a null’amato amar perdona.’ seven hiç kimseyi sevilmekten dışlamayan aşk; francesca’nın ınferno’daki sözleri.”
belki de budur aşk..daha önce deneyimlemediğimiz için anca tanımlamasını yaparız zaten,allah’ım lütfen tanımlayamayacağımız kadar güzel bir aşk..neyse hayal kurmayalım simdi..
devamını gör...
14.
biri raif efendi mi dedi. (kürk mantolu madonna)
aşk balondur. sizi önce var eder. sonra yok.
devamını gör...
15.
ah o kadar masum bir duygu ki. bildiğin kendinizden çok başkasını düşünmeye başlıyorsunuz, o sayesinde hayata devam edebiliyorsunuz sanki.
devamını gör...
16.
kadınların uydurdukları bir nesne. o kelimeyi duyunca gözleri parlıyor hepsinin. acaba var mı ki?
devamını gör...
17.
dünya yıkılsa sana bir şey olmaz hissini yaşadığın kişi ile aranda ki bağın adı.
devamını gör...
18.
sonu genellikle kalp kırıklığı ile biten duygudur.. asla demiyim ama imkansıza yakın bişeydir eskisi gibi olmak. güçlendirir sizi.. ama ilk zamanları güzeldir o tatlı heyecanlar hevesler.. keşke hep öyle kalsa
devamını gör...
19.
illegal bir sevişmenin, aklın mağlubiyeti ile ruhsal legaliyet sağlamasıdır.
devamını gör...
20.
naçizane fikrim.

aşk ; sonu olan, sensiz yapamam diyenlerin gayet yapabildiği, arzu/şehvet/istek/tutku duygularının bir patlamayla ortaya çıkardığı gereksizliktir.

sevgi ; herkesin arayıp şanslıların bulabildiği, sensiz yapamam diyenlerin sakatlandığı, içinde aşkı barındıran/barındırmayan, herkese lazım olan saygı ve sadakatin güçlendirdiği karşılıksız bağlanma problemidir.

şevkat ; herkesin arayıp sadece annelerin bulabildiği ki günümüzde onu da bulan anne kalmadı bence, sensiz yaşayamam diyenlerin sadece arefe günlerinde ziyaret edildiği, sadece nefes alsın yine şükrederim cümlesiyle popülerliğini arttıran, her hemcinsimin kesin aşığım diyerek tanımını yaptığı, bana göre dünyanın en gerekli , en iyi duygusudur. ama malûm sadece annelerde var bu devirde. /bazı annelerde....

bir annenin evlada duyduğu histir şevkat. aşk ne ola ki?
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"aşk" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim