1.
çıtkırıldım insanların kullandığı uçtur.
devamını gör...
2.
kaleme takana kadar kutunun yarısı bitmiştir bile kırılmaktan
devamını gör...
3.
bu ucu kullananlar seçilmiş insanlardır,mesela ben ne zaman kullansam bi saat aynanın karşısında gözümden uç parçası çıkarmaya uğraşırım.
devamını gör...
4.
yazmaktan keyif aldığım kalem ucu kalınlığı sertlik olarak da 2b tercih ederim
devamını gör...
5.
0.7 ye ihanet etmedim etmem
devamını gör...
6.
bana oldukça ince gelen ve sınavlarda cıt cıt kırılan grafit.
devamını gör...
olup da vermeyen, sevip de kavusamasin dedigim basliktir. insanı bagirtma. varsa ver. zaten gördüm ki teneffuste. ver yani. demek ses yok... dusman haritasi tekrar ciziliyor...
devamını gör...
yazımı açısından güzel fakat devamlı kırılması iç burkan bir durum.
devamını gör...
kırılmasından şikayet eden yazarlara birkaç tavsiyem var:
- kaliteli markaların uçlarını alın (ör. faber castell ve rotring'den çok memnunum). kalitesiz uç isterse 0.9 olsun, gene de kırılır.
- tüketebileceğiniz kadar uç alın. beş senelik uç stoğu yapıp "oh kafam rahat" demeyin. içlik don beğenmiyorsunuz.
- ucun havayla temas etmesini engelleyin. her daim kutunun kapağını kapalı tutun, kalemle işinizi bitirdikten sonra ucu işaret parmağınız vasıtasıyla kalemin içine sürükleyin. kimyasal mı bilmiyorum ama havayla temasta kalan uç hem kalitesiz bir yazı deneyimi sunuyor, hem de kırılıyor.
- bazı arkadaşlarımda görüyorum, ucu hayvan gibi çıkartıyorlar kalemden. ucu o şekil çıkardıktan sonra isterseniz kağıda 90 derece açıyla yazın, gene de kırılır. biraz nazik olun.
- uç için bu kadar edebiyat yapmışım maşallah bana. seviyorum seni 0.5.
devamını gör...
bu ucu kullanan kişiler uçtan daha kırılgandır.
devamını gör...
her sene internetten tombow 0.5 uç kolisi isterim.ya bildiğiniz bağımlılık bu illa tombow olcak başka uç takınca kullanamıyorum.
devamını gör...
kaliteli marka uçlarının bile kırıldığı derece. bir kalem geeki olarak senelerdir 0.7 kullanırım. tabi biraz da biz doksanlar çocuklarına aileleri nedense hep 0.7 itelemiştir. 0.5 çabuk kırılır diye... ha ben ise senelerdir 0.7 ye alıştım ancak çizim yaparken 0.5 veya 0.35 de kullanabiliyorum. bir de, 1.0 derece olan rotringe 0.9 uç takıyorum gerisi rockn roll. g3 gibi kalem..

bir de; rotringim düştü ucu yamuldu diyorsanız bunu önlemenin yöntemi, ucu içine gömmeden açık şekilde tutun daima. en kötü uç absorbe eder kırılır metal yamulmaz. tecwrüwbeeee
devamını gör...
sınıfta ortalama olarak az kullanılan bir uç olmasından dolayı kullandığım uçtur. favorim (bkz: faber-castel)dir
devamını gör...
çok kırılmasından şikayetçi insanların bu uca alışamadığı ve kalitesiz zoptirik kalemleri olduğu için kullanamadığını düşünüyorum. yoksa hiç de kırılmıyor yani

bir kez alışınca vazgeçilemeyendir, uçların babası, sayısalcıların biricik dostudur (minnacık yere 40 satır işlem, küçücük çokgene 21 tane açı sığdırmak için birebirdir çünkü)
devamını gör...
benim gözümde çalışkan kızların kullandığı her soruya parmak kaldıran cevap veren örnek öğrenci ucudur. 0.9 ise arka sıralarda uyuyan dersi dinlemeyen kaynatan notları perişan olanların ucudur.
devamını gör...
kullanmayı tercih etmediğim, çok ince olan ve hangi markaya ait olursa olsun çok kolay kırılabilen, bastırarak yazmaya asla izin vermeyen kalem ucu çeşidi.
devamını gör...
benim kullandığım uçtur.
en iyi yanı çok popüler olmadığı için kimse sizden uç istemiyor.
t: ince ve güzel yazan uç.
devamını gör...
(bkz: kalem uçlarının 0.2 birim ilerlemesi)
devamını gör...
2b olanı makbuldur. bizim zamanımızda 0.5 en populer uçtu. ne ara zirveden düştü.
devamını gör...
zarafetin simgesidir.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim