1.
zodyak’ın 12 burcunun on ikincisi balık burcudur. 19 şubat – 20 mart tarihleri arasında doğanlar bu burca mensuptur.

--- alıntı ---

sembolü: balık
elementi: su
olumlu özellikleri: romantik, yardımsever, bilge, rahatlatıcı, yaratıcı
olumsuz özellikleri: saflık, kendine acıma, gerçeklikten kopukluk, kendine zarar verme, bağımlı
en sevdiği şeyler: yalnız kalmak, uyumak, müzik dinlemek, şarkı söylemek, yazmak, aşık olmak, görsel medya, yüzmek, spiritüalizm, yürümek, burnunun dikine gitmek, içindeki karanlığı bastırmaya çalışmak, ağlamak.
nefret ettiği şeyler: gerçeklik, gün ışığı, kötü tasarım, gürültülü müzik, ukalalık, eleştirilmek, her türlü gaddarlık, geçmişe takılıp kalmak, derdini anlatamamak ve anlaşılamamak, kale alınmamak, ruhsal ve fiziksel olarak kısıtlanmak
gizli tutkuları: koşulsuz aşkı bulmak
güçlü yanları: şefkatli, sanatçı ruhlu, sezgisel, nazik, bilge
zayıf yanları: korkak, çabuk güvenen, hüzünlü olması, gerçeklikten uzak olması, kendini feda etmesi


--- alıntı ---
devamını gör...
balık burcu insanı yaratıcı ve üreticidir , olaylara farklı bi gözle bakar.
devamını gör...
hangi balık diye düşündüren burç. bence hamsi eyidir uşağum.
devamını gör...
biraz toksik olabiliyorlar
devamını gör...
burçlara inanmayan bir insan olarak balık burcu insanında gözlemlediğim ortak özellik bencillik oldu. belki de benciller bana denk geliyor.
devamını gör...
içinde bulunduğum burç.
devamını gör...
duygusaldır.
devamını gör...
duygusal ve empati yapar görünüp, yalancılıkta ve manipülasyonda level atlamış kişilerin burcu.
devamını gör...
ha ağladığı ha ağlayacak diye bize empoze edilen burç kişisi.
devamını gör...
içinde bulunduğum burç . burçlara inanmam ama okuması eğlenceli geliyor.
ayrıca bu ben değilim. alakam yok.
devamını gör...
döngünün son halkası. hristiyanlık ile de bağdaştırılır. tüm burçlara biraz benzediği için leyladır.
devamını gör...
burçların içinde en lanet olanıdır.
devamını gör...
ah canım romantiklerim..
devamını gör...
benim de dahil olduğum burç. sözde evcimen ve anaç ruhlu olmam gerekir ama kendimi hiç öyle hissetmiyorum. ki bana kalırsa astroloji baştan sona saçmalıktan ibaret. takip edene saygı duyarım ama bu şarlatanlık olduğu gerçeğini değiştirmez.
devamını gör...
öncelikle hep birlikte tekrar edelim arkadaşlar. burçlara inanan öyledir, böyledir, delidir, allah hepsinin belasını versin, biz burçlara inanmayanların ayküsü hep 138. burçlara inananların en fazla 67.

burç meselesi eğlencelidir. kabul edelim.

bizim apartman balık ve başak dolu. özel olarak seçilip apartmana özenle serpiştirilmiş gibiler. balık burçları ara ara bi dengesizleşiyor, sebebini çözemedim. akşam yatıyor mutlu, sabah kalkıyor huysuz. haksızlığa uğramış hissediyorlarmış, sebebini bilmiyorum. mesela hepsinin ortak bir davranışı var, haksızlığa uğradığını düşündükleri gün çay mı koyuyorlar? o zaman sadece suyunu koyuyorlar ama cayın üstünü koymuyorlar, başkası koyunca adalet sağlanmış oluyormuş. yastık mı kaldırılacak? birini o kaldırıyor, diğerini kaldırmak için başkasını çağırıyorlar.

ben boğa burcuyum. bilirsiniz sinirlenmesi meşhurdur. tek cümle ile lafa giriyorum, diyorum ki biz deli miyiz neden bir işi 10 kişi birleşip yapıyoruz? oradan başaklar geliyor, fısır fısır doldurmaya başlıyorlar, detaycı pislikler o güne kadar gördükleri her şeyi ortalığı karıştırmak için kullanıyorlar. balık bir anda sen bana bağıramazsın diyor. diyorum, bağırmadım.

oradan balıkların fanatikleri toplanıyor. bir bakıyorum birbirimize girmişiz. geçmiş ortaya sürülüyor, olaylar başka boyutlara gidiyor. asla geri çekilmem savaş başlayınca, saatler geçiyor bizim kavgamız bitmiyor. ara ara yoruluyorum, başaklar kavgayı devam ettiriyorlar, hep harika ekip arkadaşı oluyoruz bunlarla, sonra ben dinlenip geri dönüyorum.

ve o anlarda ne oluyor biliyor musunuz? kavgayı asıl başlatan ve o ana kadar sesi çıkmayan balık burçları kavganın en şiddetli anında ağlayıp sarılıyor, lütfen kavga etmeyin diyor, konuyu kapatmaya çalışıyor. ortalık savaş alanına dönmüş, bi bunlar ağlıyor. kendilerini bitiriyorlar yemin ediyorum.

arkadaşlar ne tür delisiniz? sahiden soruyorum. yıllardır çözemedim ben sizi. bu kadar kıyımsız, duygusal ve gürültüye katlanamayan tiplersiniz madem niye ortalığı karıştırıyorsunuz en başta? az değilsiniz, çok yoruyorsunuz beni. hepinizi masamda istiyorum. lütfen.
devamını gör...
ben de balık burcuyum, neyi ifade ettiğine tam olarak hakim olmasam da tatlılık, sevimlilik, efendime söyliyim minnoşluk, güzel olan şeylere düşkünlük gibi özelliklerim var. bence idare eder burç işte. sisteme körü körüne inandığım söylenemez ama dönem dönem yaşadığım apansız ve anlamsız duygu-durumu değişikliklerinin sebebini gezegensel hareketlere bağladığım için 'burçlar vardır!!!' diyorum.
devamını gör...
bir kova erkeği olarak kadınından koşarak kaçarım. mız mız ettikleri için modunu düşürüyorlar.
devamını gör...
terazi kadını olarak en çok yorulduğum ama nedense tüm en sevdiğim insanların sahip olduğu burç
arkadaşlık akrabalık iyi de sevgililik hiç gitmiyor.
devamını gör...
kimsenin anlamadigi, kendinin bile kendini anlamadigi, mutlumu mutsuz mu, deli mi akilli mi cozemedigi, bazen yaratici ve uretkenken birden tembel ve üsengenc olan hirsli ama cabuk mod degistiren
devamını gör...
çeşit çeşit balık var, balıktan balığa da fark var dedirten burç. benim balık galiba bu. *
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"balık burcu" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim