1.
aşırısıı merak ettiğim şey..
devamını gör...
2.
hala tecrübe edinmediğim his, nasıl bir his acaba diye düşünüyorum.
devamını gör...
3.
herhalde bunu yaşamadan ölürsem gözüm açık gider dediğim olay.
devamını gör...
4.
yaşamadım
devamını gör...
5.
geçici bir süre bilinç kaybı yaşayan beynin kendisini kapatarak vücudun olduğu yere yığılma durumu.
devamını gör...
6.
dizilerdeki bayılma sahnelerini hiç yaşamadığım için bilmediğim olay.
devamını gör...
7.
birçok hastalığın belirtisi olabilecek bir durum ve kısa süreli olarak yaşanılan bilinç kaybıyla bedenin yere yığılma hali.
devamını gör...
8.
bayılıp belli bir süre uyanmamayı diliyorum..ı need this
devamını gör...
9.
daha önce yaşamadığım, bir o kadar da merak ettiğim durumdur.
devamını gör...
merak edilmemesi gereken kardiyovaskulerden beyine kadar çeşitli etiyolojilerle oluşabilecek bir durumdur. tehlikeli bir durumun habercisi olabilir.
devamını gör...
kısa süreli bilinç kaybıdır.

beyne giden kan akışının azalması sonucu oluşur.

(bkz: senkop) olarak da geçer.
devamını gör...
vücut, kendini her türlü bıraktığı için kişinin idrar torbasıda salıyor kendini. ıslak uyanmak, yüksek bir olasılık.
devamını gör...
ucemak biraz bahsetmiş ama ben size klas bir bilgi vereyim. madem başlığı açan aşırı merak ediyor. bakınız ayaktayken olan bayılmalar genellikle tehlikesiz bayılmalardır. kişi bayılmadan evvel biraz sersemler, terlemeye başlar. bu tipin yüzü beyaz olur, solgun ve nemli görünür. kişi oturur durumda ve ortada bir neden yokken ( daha önce bayılma alışkanlığı yoksa) bayıldı ise sebebin ciddi olma ihtimali yüksektir. kalp, beyin ve akciğer hastalıkları öncelikle araştırılmalıdır.
devamını gör...
2 kez başıma gelmiş ve bir daha deneyimlemek istemediğim bir olay. sanki böyle kör olmuş gibi simsiyah görüyorsunuz herşeyi. karşınızdaki insan size gözünü aç diyor açık sanıyorsunuz ama bağıra bağıra sana gözünü aç diyor. bir de ne zaman kendinizden geçtiğini hatırlamıyorsunuz. en son uyanıktım ben ne zaman yere düştüm oluyorsunuz. hiç de öyle yeşilçam filmlerindeki gibi "ay bana bi şeyler oluyor " durumu da yok. ilk kez bayıldığımda yanımda arkadaşım vardı ve bir sandalyeden düşmek üzereyim arkamdan bir adam tutuyordu. ikinci kez bayıldığımda annem elimden tutuyordu ve bildiğiniz sokağın ortasında yerde oturuyordum. umarım bir daha yaşamam.
devamını gör...
3-4 yıl önce neredeyse her sabah bayılıyordum. bir türlü sebebini de bulamadım, çok doktora gittim. hipoglisemi mi acaba dedim, değilmiş. sonra panik atak krizleri yaşayınca acaba tony soprano abi gibi ben de panik ataktan mı bayılıyordum diye düşündüm. benim için bol kafa darbeli bir dönemdi, merak edilecek bir durum değildir
devamını gör...
hiç yaşamadığım bir olay.
yaşamak istemem.
bazı tiplerin ilgi görmek için tercih ettiği bir psikolojik durum.
devamını gör...
eskiden kan alınırken fenalaşmazdım ama artık tansiyonum mu düşüyor nedir böyle bir vücuttan ayrılıp geri geliyorum. daha da yaşlanınca bayılacak mıyım acaba.
devamını gör...
nihal ve feriha'nın başına gelendir. çok zevkli iki video bırakıyorum şöyle. nihal tüm bayılmalar bir de bayıl istersen feriha
bir de hafi bayıl var ama neys onu da şöyle bırakayım.
devamını gör...
birçok sebepten kaynaklanır. tansiyon düşmesi kulak çınlaması soğuk terleme göz kararmasını sırasıyla takip eden bilinç kaybıdır. bayılan bir insanın baş kısmını korumak gerekir güvenli bir yere yatırılıp, kafasına yastık koymadan bütün vücudu düm düz olup yalnız ayaklarının altına bir cisim koyup 30 derece yükseltilmelidir. (şok pozisyonu) buradaki amaç hayati organlara ayaklardan kan akışını sağlamaktır.
devamını gör...
vücudumun kafasına esince hadi şööyle şuraya doğru bi deneyelim dediği durum.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"bayılmak" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim