1.
yeşillik ve doğasıyla insanı kendine çeken bir il, çok güzel göl ve gezilcek yerleri vardır
(bkz: yedigöller)
(bkz: abant)
(bkz: gölcük)
devamını gör...
2.
doğasıyla kendini hayran bırakan şehirlerimizden
devamını gör...
3.
daha çocukken, yazın başlayan aşkımı devam ettirmek için gittiğim aşırı soğuk bir şehir. mutfağı güzel, insanı bağnaz garip bir yer.
devamını gör...
4.
insanı gerici, çıkarcı ve haset olan ama doğası tam zıttı olarak bütünleştirici ve mükemmel olan doğa harikası şehirimiz. memleketim.
devamını gör...
neden böyle bir şehir var dediğim gereksiz yer.
devamını gör...
nüfusun %80'i öğrenci, geri kalanı emekli olan, çikolatası ile meşhur,
(bkz: bolçi)
gölcük gibi piknik yerlerine sahip, 7/24 sıcak poğaçasıyla hizmet veren çıtırland adlı börekçisi nam salmış, becikoğlu avm'sinde kitap cafe olan, nereye giderseniz gidin sizi mecburiyet caddesine çikaran minyatür bir ilimizdir. benim için özeldir...
devamını gör...
bazen her seyi bırakıp boluya kacasım geliyor,huzur verecegini dusundugum icin sanırım.guzel sehir.
devamını gör...
öğrenci olarak yaşanabilir güzel bi şehir. şehrin heryerine max 10dk içinde varabilirsiniz. tabii benim gibi doğma büyüme bolulu iseniz muhtemelen burdan kaçmanın hayallerini kuruyorsunuzdur..
devamını gör...
2006 yılında üniversite nedeniyle kaldığım şehir. o zamanlar hiç keyif almamıştım ve şehirden ayrılmıştım. 10 sene sonra tekrar ziyaret ettiğimde şoka girmiştim. inanılmaz değişmiş ve güzelleşmişti. cici taksi anılarımı da unutmam asla:)
devamını gör...
10.
yemekleri ve kızları güzel olan şehir. ormanları ve yaylaları, doğa ile bütünleşebileceğiniz fırsatlar sunar. şehir oldukça küçüktür ve sürekli olarak sislidir. ayrıca bu şehirde yazın bile üşüyebileceğiniz yerler vardır.
devamını gör...
11.
soğuk nevale esnafları bulunmaktadir
devamını gör...
canım memleketim doğası havası suyu apayrı insanları soğuk doğrudur ama hepsi de öyle değil güzel kamp alanlari gölleri ormanları olan bir yer.
devamını gör...
çok güzel şehir . cennet gibi. pandemi yokken ayda bir mutlaka kaçar doyamadan gelirdik.
devamını gör...
dünyanın en güzel coğrafyalarından birine sahip şehrimiz.

bolca gölleri, yaylaları, şelaleleri, dereleri, ırmakları vs bulunur. doğanın güzelliğini en cömert sergilediği yerlerin başında gelir. baba tarafım bolu nüfusuna kayıtlıdır ve dolayısıyla zonguldak gibi burası da memleketim olur. bolu'nun her şeyi güzeldir.
devamını gör...
en sevdiğim şehirlerden biri, öğrenci olmak lazim bolu'da. allah'ım nasıl yeşil acayip hayranlık uyandırmıştı bende.

etrafında doğa harikası öyle yerler varki yedigöller, gölcük,abant, kartalkaya ve yayları gezmeye doyamazsiniz, birde öğrenciyken bisikletle gezerdik buraları ne güzeldi.
halkı modern iç anadolu yada karadeniz halkına göre, ama akşam 21 de hayat bitiyordu halk için , hep öğrenciler vardı disarda mecburiyet caddesindeki üç beş cafede yada anıtparkda.

istanbul'a ve ankara'ya yakınlığı ile köy ve şehir hayatının bir arada yaşandığı enfes evleri var. dolayısıyla öğrencilik bitince de boludan kopulmuyor her fırsatta hafta sonları için bile gidilebiliyor.
devamını gör...
dün gece -32 dereceyle ülkedeki en soğuk il olmuş.
devamını gör...
17. (tematik)
türkiye istatistik kurumu (tüik) verilerine göre nüfusu 314 802 kişi olan şehirdir.
devamını gör...
yemyeşil doğası ve soğuk havasıyla bilinen şehrimizdir. yaz ayında gitmiş olmama rağmen akşamları üstümü örterek yatıyordum, hele abant tarafları gündüz ve yaz ayında bile baya serin olabiliyor. yazdan ve sıcaktan nefret eden bir insan olarak baya sevdiğim bir şehir oldu. doğasını anlatmaya gerek yok.
devamını gör...
halk oyunun 8 yılımı verdiğim yöremiz
devamını gör...
“burası bolu, olsa da olu, olmasa da olu” diyebilen yarenlerin diyarı. misafirlerini abant , gölcük , yedigöller gibi doğa harikası bölgelere götürmeyi pek severler.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"bolu" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim