#final yapan diziler
aile / animasyon / komedi
9.7 / 10
puan ver

öne çıkanlar | diğer yorumlar

üniversitede ev arkadaşım yüzünden izlemek zorunda kaldığım, sonra da istemsizce bağımlılık yapan çizgi film.

aklımda kalan tek şey de; 8 yaşındaysanız hayat çok zor. buna benzer bir cümle kuruyordu sanırım her bölüm sonunda.
devamını gör...
en sevdiğim çizgi filmlerdendir. ahh chen, cedric'in üzümlü keki...bazı mutluluklar üzümlü kek kadar imkansız oluyor. ama bu vazgeçeceğimiz anlamına gelmiyor. sonunda kaybetmek olsa da pes etmeden o yolda ilerlemek çok değerli. bu çizgi filmi izlerken bu dersi çıkarmıştım.
devamını gör...
sıcak çikolata etkisi yaratan bir çizgi film. ah çocukluğum.. hatta cocuguklugumuzz. sabahları pijamayla ozellikle de kış mevsiminde geçip izlemek ne kadar paha biçilemez bir mutluluktu. bütün cizgi filmler için öyle.
devamını gör...
dedesi ramiz dayı olacakken fransa'da birinci dünya ülkesi vatandaşı olduğu için normal bir insan olmuştur. aynı beylik laflar flash backler ama medeni adam olduğu için kimse ölmüyor.
devamını gör...

"6 yaşında iseniz ve aşıksanız hayat gerçekten çok zor"


repliğine bayıldığım çizgi filmdir. yakın bir arkadaşım çok seviyorum diye 20 li yaşlarımda bana kitabını bile hediye etmişti.

denk geldikçe hala izler ve severim cedric'i
devamını gör...

"eğer sekiz yaşındaysanız ve aşıksanız hayat çok güzel."
repliğiyle hafızama kazınan çizgi film karakteri. chen'e "üzümlü kekim" demesinin nedeni ise; cedric'in üzüme alerjisi olması ve bu yüzden hiç üzümlü kek yiyememesi, chen'in de kendisi için üzümlü kek kadar imkansız olduğunu düşünmesiymiş.*
devamını gör...
cedric sınıfın yeni öğrencisi chen'e ingilizce öğretmeye çalışır ve işe kendi adından başlar. chen, cedric yerine cedlik deyince christian çinlilerin r yerine l kullandıklarını söyler ve bunu tv'den öğrendiğini belirtir. cedric buna rağmen chen'e bir türlü r harfini söyletemeyince christian'ın yanına gider ve der ki ''hey christian tv'de çinli kızlardan nasıl kurtuluyorlar?''
devamını gör...
belçikalı laudec'in çizdiği ve cauvin'in yazdığı çizgi roman ve animasyon. çizgi romanı ve filmi birbirleriyle paralel gitmektedir.

ne zaman bir good old days durumu yaşamak istesem eski bölümlerini youtube'dan açıp izliyorum. keşke cedric'in lise ve üniversite yıllarını da görebilseydik.
devamını gör...
bir çizgi film serisi.
bu cedric'in, hem dedesine hem de cedric'e çok kötü davranan boşboğaz, pis bir babası var. uyuz oluyorum o herife. zaten chen desen, ayrı bir alem. bu kızda bir dengesizlik bir tutarsızlık var ve bu yönüyle çok gerçekçi. cedric'in yerine az açıp dinletmemiştir "ne sevdiğin belli ne sevmediğin oy oy zalımsın oy oy..." dünya yansa dıngılında olmayan salak bir gülücükle etrafta gezinmesine hiç girmiyorum bile.
fakat christian... of gene dertlendim. of christian off... sen ne kıyak ne aslan ne kral bir arkadaşsın öyle. bu sarı civciv cedric bile senin yüzün suyu hürmetine nefes alıp vermekte. yalnızca christian'a selamlarımı gönderiyorum.
devamını gör...
ahh chen üzümlü kekim. cine 5'te çıkardı ekseriyetle. kafa dengi bir dedesi ve nicholas adında bir düşmanı vardı.

dipnot: değil cedric, cine 5'i bile görmemiş z kuşağı lütfen bu başlığa maydanoz olmasın, dozerle ezerim.
devamını gör...
90'larda bando veya milliyet çocuk gibi dergilerde bücür diye karikatür serisi yayınlanırdı cedric'in. çizgifilm serisi 2010-2015 arası cine 5'te sürekli sürekli ama sürekli gösterilirdi şimdi youtube'da bir çöplük şeklinde bulunabiliniyor her bi bölümü..

çizgifilmin son bölümünde cedric'in büyümesi ve chen'e tecavüz etmesiyle bitiyor diye bir söylem vardır ki tamamen asılsızdır gerçekten kim uydurdu bunu acaba.

o değil de mark zuckerberg ve karısı priscilla cedric ve chen'in evlenmiş hallerine çok benzemiyor mu zuhahaha
devamını gör...
çocukken izlediğimde bile o sarı marul kafalı çocuğu bir türlü sevemiyordum.
orada tek büyük babayı seviyordum.
cedric arkadaşına bile yanlış hatırlamıyorsam itici davranıyordu. "nasıl arkadaşı kalmaya devam edebiliyor?" diye düşünüyordum.
chen'i etkileme peşinde, chen desen bir o, bir bu böyle arada kalmış ama en son o zengin ve sözde havalı çocuğu seçmiş. bunu kendine yediremeyen cedric son bölümde ga(v)atlık yapıyor chen'e.
bunu öğrendiğimden beri daha çok nefret ediyorum bu karakter(!)den...

kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel

birçok çizgi film kahramanlarının kara kalemini hobi olarak çiziyordum. bunu da çizme nedenim "cedric" sevdiğini söyleyip sonundan bir haber olan birine hediye etmekti. çizerken söve söve çizdim ve "niye seviyorsun ki, neresini seviyorsun? hayatı 8 yaşından ibaret kılıp hiç büyümek istemememize neden oluyordu? bir de..."
"bir de ?"
"git kendin öğren. benden öğrenmiş olmanı istemiyorum." demiştim çünkü baya seviyormuş. ama laf cedric' e gelince iğnelemeden veya laf sokmadan edemiyordum. çok sinir bozucu bir durum içine düşmüştüm resmen.
pislokk cedric ve onu seven şahıs...
devamını gör...
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel

finalini görmedim ama finalinden dolayı yasaklandığı söyleniyor.
ben finalini görmedim fakat belli ki yazarları çarpıcı bir son yapmak istemiş ama keşke öyle yapmasalarmış.
benim açımdan kurgusu ve hikayesi harika bir çizgi film dedesine olan yaklaşımı dedesinin ona öğrettikleri bazen babasının salaklıklarına avazları çıktığı kadar gülmeleri. özellikle dedesinin eşini anlatırken ki duygusallığı hepsi çok iyi.
sevdiği kız uğruna her şeyi yapabilecek bir çocuk düşünün bu o çocuk ama sekiz yaşında anca bu çizgi filmdeki kadar olur. arada açık bir iki bölüm izlediğim oluyor. arkadaşlarına olan tavrı iyi değil ama film izleyen arkadaşının yaratıcı ve tuhaf önerilerine uyup onları uygulayan ve başarısız olan cedric'i görünce kemal sunal'ın yedi bela hüsnü filmi geliyor aklıma şevket'in söylediklerini yapıp sonuç alamayan hüsnünün delirmeleri de aynı cedric gibi. ya da cedric'in delirmeleri hüsnü gibi her neyse.
benim çok sevdiğim bir çizgi film sonu ile katledilmesine rağmen.


hep sonuna geliyoruz ama ne yapalım finali kötü yapmışlar oraya mecbur geliyoruz. neyse izlemek isteyen finali hariç izler artık. iyi seyirler.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"cedric" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim