1.
açılımı coronavirus disease 19 olan 2020 yılımızı mahvetmiş illet hastalık.
devamını gör...
2.
otobüste yer vermen için bakışları ile taciz eden yaşlı travması olan bir saykonun kökünüzü yakıcam sizin diyerek labaratuvar ortamında üretildiğine dair komplo teorileri bulunan gitmemekte ısrarcı salgın.
devamını gör...
3.
gün geçtikçe ciddiye alınmayan çin'den dünyaya yayılan hastalık. kanıksadık galiba. üzücü.
devamını gör...
vücudun bağışıklık sistemini hack'lemiş. yani korsan gibi vücudun en zayıf yerinden vuruyor. kovid oldum geçti dememek gerek.
devamını gör...
insan vücudunun bağışıklık sistemine zarar verip ciddi sağlık sorunlarına sebep olan virüstür.
devamını gör...
atlattım diye bir şey yok. virüs, çelme atan futbolcu gibi sahada döner dolaşır.
devamını gör...
topyekün mücadele ettiğimiz görünmeyen bir düşman. mikroskop görüntülerinde rüzgarda ters açılmış şemsiyeye benziyor. zıplayarak mı ya da yuvarlanarak mı geliyor belli değil.
devamını gör...
bir yılımızı zehir eden virüs, kendisiyle henüz tanışmadık umarım bu şekilde sonlanır.

sağlık bakanlığının yeterli bütçesi yokmuş ve sağlık bakanı bunu halka açıklıyor. biz n'apalım yardım kampanyası mı başlatalım. biz bize yeteriz türkiyem dediler milyon dolarlar topladılar, o paralar nereye gitti acaba soran yok.
aşı bulunduktan sonra gelen bütçe yok açıklaması da ayrıca manidar, demek istiyor ki "biz sizin aşınıza para veremeyiz paranız varsa aşı olursunuz, parasız adam zaten gereksiz adamdır, parası olmayan gebersin gitsin"
devamını gör...
2020 yılının ortasına çöken hastalık
devamını gör...
10.
bu neslin pandemi ile tanışmasına sebep olmuş ve bize 21. yüzyılda yeniden hijyen kurallarını öğrenten, doğaya değer vermemiz gerektiğini hatırlatan, sağlığın hayattaki her şeyden önemli olduğunu gösteren, bir de dünyada ne kadar ahmakla birlikte yaşadığımızı kanıtlayan hastalıktır.
devamını gör...
11.
hiçkimseye hiçbir şey göstermeyen hastalıktır. insanlar hatalarından ders alsa durumumuz böyle mi olur kardeşim.
devamını gör...
12.
tam bir yılımı çalan hastalık.
devamını gör...
13.
asıl korkutan bu virüsün bulaşıp geçtikten sonra belki 2 ay belki 1 sene sonra organların birine feci zarar vereceğini düşünmektir.
devamını gör...
14.
yarım kalan her şeye sebep olan virüs
devamını gör...
15.
deve hızı ya da yelkenli hızı gibi gitmeyen, jet hızı ile yayılmış virüs hastalığı.
devamını gör...
16.
boku çıkan virüsümsü. pcr testlerinin güvenilirliği artık twitterda elon musk gibi yeni çağın gözdesi tekno kahramanlar bile sorgulanıyorken bu hastalığı kullanarak insan hakkı ihlali ve psikolojik yıpratma girişimlerinde bulunan devletler üstü organizasyonların kabak gibi perde arkasından sırıttığı bir tuhaf zorla pandemi yaptırılan pandemimsi.

maske takmak, ezoterik ritüellerde inisiyasyonla yeraltına inerek eski benliğinden sıyrılmayı ve yeni düzene kendini adamayı simge eder. dünya çapında bir ucuz bir inisiyasyon ritüeli sahnelemeye çalışan soytarılar ve eski etiyopyalı terörist yüzünden kara pislik akan tedrosun saz arkadaşı çetelerinin bu saçmalıklarını herkes yemiyor artık.
devamını gör...
17.
ne günlerdi bee diye hatırlanacak olan anıları yaşatmış olması dileğiyle. tüm bu olumsuzlukların yanında birçok şeyin kıymetini hatırlattı bize. sarılmak, dokunmak, özgürce dolaşmak ne güzel duygularmış. her şeye rağmen iyimser davranıp şöyle yorumlamak istiyorum. doğa bizden öcünü aldı, biz misafiriz o ev sahibi.
devamını gör...
18.
iş arkadaşımın ağustosta yakalandığı benim hala direndiğim meret.her daim maske ve mesafe ile yakalanmaya niyetim yok.ileri alerji tedavim sebebiyle yarı kapasiteyle nefes alabiliyorum.yakalanırsam beni götürür.umarım yeni yılda biter ama zor görünüyor.
devamını gör...
19.
covid20-21-22 olması çok muhtemel yeni nesil biyolojik silah olarak görüyorum, düşmanımız yine biziz. doğa acımasızca kullandığımız hayatın bedelini ödetiyor.
devamını gör...
20.
hayatımın belki de en iyi dönemine giriyormuş gibi hissederken bir anda ortaya çıkıveren lanet virüstür.
aynı zamanda (bkz: contagion) filmini izledikten sonra her türlü virüs ve salgın hastalığa karşı kazandığım paranoyanın, ne kadar istemiyor ve lanet ediyor olsam da, haklı çıktığını da göstermiştir.
bazen böyle şeyler acaba simülasyonda falan mı yaşıyorum da dedirtmiyor değil.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"covid-19" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim