#netflix dizileri
bilim-kurgu / manga / macera-aksiyon / aksiyon / komedi / macera
puan ver

öne çıkanlar | diğer yorumlar

kaliteli, müzikleri güzel, ikonik sahneleri olan, orijinal karakterlere sahip olmasıyla beraber onların gelişimini başarıyla yansıtan bir anime. ortamın havası çok çeşitli ve renkliydi. ayrıca pek çok komik sahnesi var. izlemesi zevkliydi ve çizimler oldukça kaliteliydi. izlerken gözünüz şenleniyor diyebilirim. 26 bölümdür .aslına bakarsanız böylesine geniş bir evren için bu bölüm sayısı az kalır. fakat tadında bırakmışlardır. yine de pek tatmin olduğumu söyleyemeyeceğim çünkü son iki bölümün fazla hızlı geliştiğini ve çabucak bir sonuca ulaştığını düşünüyorum. doldurma bölümlerin fazla yer kaplamasına karşın son iki bölümün içine önemli olayları bir anda sığdırıp önümüze sunmaları hoşuma gitmedi ve biraz moralimi bozdu. yanlış anlamayın tüm bölümler güzel bir konuya ve işleyişe sahipti ama hikaye ilerleyişi daha ön planda olmalı diye düşünüyorum. yine de final, bu animeye yakışan türdendi. fakat buruk hissettim ve sevemedim. puanım 8/10
devamını gör...
live action' ı netflix sayesinde çekilmiş olup animenin bütün dokusuna, değerlerine, eski izleyicilerine, yapımcısına ve yönetmenine büyük saygısızlık yapılmıştır. sadece ve sadece karizmanın ete kemiğe bürünmüş hali ve aynı zamanda 27 yaşında olan spike spiegel abimizi 49 yaşındaki bir asyalıya oynatmaları bile yeterli izlememek için. daha jet' i oynayan siyah elemandan ve güzeller güzeli faye valentine'ı oynayan kütük karıdan bahsetmiyorum bile. ne diyim sjw gibi allah belanızı versin.
devamını gör...
animesini seven biri olarak live action versiyonunu da sevdiğim dizi. ikisinden çok farklı tatlar aldım. retrofütürizm tutkunu biri olarak ikisini de zevkle izledim. özellikle müzikler çok iyiydi, retrofütürizm, kovboylar ve caz birlikte mükemmel oluyor. en beğendim de intro müziği olan tank!

ayrıca live action cast seçimini de beğenmiştim. faye valentine gayet güzeldi ama anime versiyonunu tercih ederim*.
devamını gör...
shinichiro watanebe nin efsanesidir cowboy bebop. anime tarihinin en yüksek puanlı ilk 5 serisindendir. hiç bir zaman dünyası beni içine çekmedi ama yapımcısı watanebe ustaya çok büyük saygım vardır çünkü kendisinin samurai champloo diye yine anime tarihinin en yüksek puanlı bir diğer serisi mevcuttur. berserkten sonra en çok sevdiğim ikinci seridir samurai champloo.
watanebe modern ve geçmiş zamanin dokularını eserlerinde harmanlama da eşi benzeri olmayan bir yapımcıdir. düşünün ki samurai champloo shogun japonyasi döneminde geçerken filmin müzikleri jazz/hip hop tur. böyle de müthiş bir vizyon sahibidir watanebe.
netflix deki dizi uyarlamasi ise böyle bir sanat eserine haakret aşağılamak bir insanlık suçudur.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"cowboy bebop" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim