biz ona suyun dinlendirici etkisi diyelim. su demek huzur demektir. denizlerimizi kirletmeyelim.
devamını gör...
ne kadar uzaklıkta olursa olsun denizle bir bağlantısı olduğunu bildiği için zaten baştan şanslıdır ve bu şansla beraber mutluluk da gelir.
devamını gör...
doğru bir gerçek. kendimden biliyorum.
devamını gör...
evim de işim de denize en fazla beş dakika yürüme mesafesinde olmalı,çıkıp yürüyüp denizi görebilmeliyim.
geçen hafta kar yağışında deniz kenarındaki bankta oturup denize düşen kar tanelerini izledim uzun süre,tavsiye ederim.
devamını gör...
kesinlikle katıldığım gerçektir. bunu en iyi denizi olmayan bir şehirden denizi olan bir şehire taşınınca anladım.
devamını gör...
deniz kenarına oturup bir süre denizi seyretmenin stresi azalttığı gerçeğidir belki de. kıyısına oturup saatlerce sohbet edebilirsiniz, size vakit ayırır, sizi dinler karşılıksız. tüm stresinizi atar öyle kalkarsınız kıyısından. bu da insanı mutlu eder dolaylı olarak.
devamını gör...
antalya'da yaşarken ne zaman canım sıkılsa deniz kenarında bulurdum kendimi. dalgalar dertlerimi de alıp götürürdü adeta. şu an yaşadığım şehirde deniz yok ve ben eksikliğini iliklerime kadar hissediyorum.
devamını gör...
deniz kenarında yaşadıklarına göre bol paraları vardır mutlu olmamak elde değil.
devamını gör...
hele ki kuzey ege ise tadından yinmiyor.
devamını gör...
betonlaşmış alanların kulak kanatan sesleri yerine denizin o duru dalga sesini hissetmek ve anlamlandırmak var mı daha iyi terapi
devamını gör...
tabiki de öyle. derdin mi var in sahile biraz deniz havası al. ohh mis gibi. dalgaların sesini dinle. dalgaların yüzünü ıslatmasına izin ver. biraz da seyret denizi. sonra sinirler çekilmiş halde evine geri dön. nasıl özledim bir bilseniz.*
devamını gör...
şahsen beni bıraksalar deniz kenarında hiç sıkılmam ve hatta dünyanın en mutlu insanlarından biri bile olabilirim.
devamını gör...
ütopik bir varsayımdır. akşamları denize sıfır yazlığının balkonunda salıncak koltuğuna oturup denizi izleyen bir yaşlı kadını tanıyorum. kaç kez muhabbet etmişliğim vardır her fırsatta ibretlik şekilde hayattan şikayet etmiştir. deniz, salonuna gelip otursa mutlu olması zordur. öyle bi şuursuz şükürsüzlük...
devamını gör...
felsefenin bile denize kıyısı olan bölgelerde ortaya çıkmış olması tesadüf değil. insanlar daha mutlu huzurlu oluyor, düşünmeye zamanları oluyordu.
devamını gör...
içerden bildiriyorum dogru bilgi.
devamını gör...
ülkemizde sahil şeridinde yaşayan insanların allah'ının kitabının para olduğunu bildiğimden katılamadığım ütopik genelleme.
devamını gör...
mutlu ve huzurlu olmanın deniz kenarında yaşamakla bir alakası olmadığı gerçeği var aynı zamanda. bu mantıkla bakarsak kırsal ve köyde yaşayan herkes mutsuz mu oluyor? saçma sapan genelleme.
devamını gör...
bu konu ile ilgili bilimsel bir çalışma var mı bilmiyorum. ama su sesi bazı psikolojik rahatsızlıkların tedavisi için kullanılmış osmanlı döneminde. ayrıca mavi renk mutluluk verir, deniz kenarında çoğunlukla ılıman iklim hüküm sürer.
denizi olan bir şehirde yön tayin etmek adres bulmak kolaydır.
şarkısı bile var '' geçse de yolumuz bozkırlardan, denizlere çıkar sokaklar..."
bulduğum bahaneler bu kadar.
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
yine genelleme dışı kaldığım bir tespit. benim en mutlu olduğum yer dağdır. köy değil, dağ. mümkünse şehre bir saat uzaklıkta, kışın en az iki metre karın yağdığı, yazın da heidi gibi koşturabileceğim yerde yaşamaktan mutluluk duyarım.
devamını gör...
iyot kokusu, yüzünüze çarpan ılık bir rüzgar, şu sesi, dalgaların kıyıya vurması, denizin sonsuzluk hissi gibi yaşadığınızi daha iyi duyumsamanizi sağlayan doneler bir araya gelince anlık mutluluk hisleri yaşamanız oldukça muhtemel:) sonra bütün şehirlerde caddelerin denize çıktığı beklentisiyle yanilsamalar yaşamanız çok çok olasi:)denize yakın, dünyadan uzak olmak en guzelii:)
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"deniz kenarında yaşayan insanların daha mutlu olduğu gerçeği" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim