ayıp olmasın diye yapılır.
devamını gör...
bu davranış hem kendine hem doktora duyulan saygıdan. on numara bir davranış.
devamını gör...
ön dişte maydanoz, çürük dişin arasında kekik, oyuk dişin üstünde de kıyma varken giderseniz, dişçi sizi direkt fırına yollayabilir. güzel pideniz olur.
devamını gör...
dişçiye gitmeden diş fırçalayan kişi, eve gündelikçi abla çağırdığında o gelmeden bir tur evi temizleyen kişidir. ayıp olmaması taraftadır.
devamını gör...
‘ dişçiye gitmeden diş fırçalayan kişi, eve gündelikçi abla çağırdığında o gelmeden bir tur evi temizleyen kişidir. ayıp olmaması taraftadır.’ şu ikisi arasındaki mantığı anlamadım ama diş fırçalamak için illa dişçiye gitmeye gerek yok. bu olması gereken zaten, ağzın kötü kokar, dişlerin sarıdır, yani ağzım zaten kötü kokuyor sarımsak yiyeyim gideyim mi diyorsun anlamadım. diş fırçalamak olağan bir durum değil yani, sürekli olması gereken zaten. gözlerin bozuk,doktora gidiyorsun ama görüyor taklidi mi yapıyorsun ? ne kadar saçma bir önerme. böyle insanlar genelde nasıl olsa biri topluyor diyip yere çöp atıyor.
devamını gör...
düşünceli bir hareket. zira insanlar kimsenin ağız kokusunu çekmek zorunda değil. o değil de zamanında dişçiye tükürmüşlüğüm var. tabi çocukluk ve aşırı derecede ağrıyan dişten dolayı panikle yapmıştım ama olsun. utanırım düşündükçe.
devamını gör...
olması gereken bu zaten hem karşıya saygıdan hem kendine hem de ağzının kötü kokmasini önlemek.
devamını gör...
berbere gitmeden önce saçları yıkamak.
devamını gör...
diş hekimine ve herşeyden önce kişinin insana ve kendisine saygıdan ötürü yapması gereken eylemdir.
devamını gör...
yarın dişçiye gidicem. günler öncesinden randevu aldım diye 3 öğün diş fırçalar oldum yok böyle bir şey. günde 3 öğün yemek yemiyorum la ben. ahah.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"dişçiye gitmeden önce diş fırçalamak" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu online yazarlar kütüphaneden kitap talep et kulüpler normal sözlük rehberi puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim