1.
özümüzü kaybedip gözümüzü kusursuz görünümlere alıştırdığımız fiziksel yatırım
devamını gör...
2.
burunda olanlar dışında pekte güzel durmuypr
devamını gör...
yunanca "duyular yoluyla algılama" anlamına gelen aisthanomai kelimesinden gelmektedir.
a e s t h e t i c a aldı eseriyle alxander g. baumgartan (1714-1762) tarafından ilk defa bilim olarak ele alınmıştır. açık ve seçik olmayan bir bilginin yani duyusal biliginin bilimi olarak tanımlamıştır.
açık ve seçilik rasyonel bilginin ölçüsüyken, açık ve seçik olamamak(bulanık olmak) duyusal bilginin (estetik bilginin) ölçüsüdür. işte bu estetik bilginin mantığını araştıran alanın adı da estetiktir.

matematikçilere göre estetik açık ve seçik olarak altın oranla ölçülebilir. 1, 1 , 2 , 3, 5 , 8..... fibinacci sayı dizisinde gizlidir.
devamını gör...
kişinin kendini olduğu gibi benimsememesinden dolayı hayal ettiği görüntüye kavuşması için yaptırmak istediği operasyonlardır.
bu sözcüğün ayrı bir anlamı ise sanatta ve yaşamda güzeli anlatan, güzeli araştıran bilim dalıdır.
devamını gör...
son zamanlarda yapılan estetikler korkunç gösteriyor insanları. bazen çok hafif dudak dolgusu yaptırsam mı diye düşünüyorum ama instagramdaki balon dudakları görünce korkup vazgeçiyorum.
devamını gör...
bu estetikler yüzünden instagramda gördüğünüz 10 insandan 15i birbirine benziyor. herkes birbirinin kopyası gibi, bence çok üzücü bir durum, hem insanlar kendilerini ayrı özel kılan özelliklerini kaybediyor hem de üzgünüm ama çok plastik ve yapay duruyor
devamını gör...
karar verme aşaması oldukça zordur.

2 yıldır karar veremiyorum. kızım kişiliğin ön planda olsun görünüşün değil diyorum ardından günah diye düşünüyorum ama kesinlikle vazgecemedim olma fikrimden.

yavastan parasını biriktirmeye başladım ara sıra ya ne estetigi diyip kendime bir seyler alıyorum o parayla bakalım kararımın arkasında durursam gelir düzenlerim tanımımı.
devamını gör...
şimdi kime kimseye karışamaz herkes istediği gibi görünebilir, burnunu beğenmeyen burnunu yaptırır, dudağını beğenmeyen dudağını ama günümüzde bu konu daha farklı bence.
ortada oluşmuş bir güzellik algısı var işte badem göz, dolgun dudak, kalkık burun vs. ve maalesef çevremde de olmak üzere bir çok kişi buna kendini uydurmaya çalışıyor. herkes günün sonunda tek tip oluyor bana göre.
sağlık nedenleriyle olmadığı sürece estetik yaptırmayı pek gerekli bulmuyorum şahsen. bırakın yani kardeşim hepiniz dolgun dudaklı, badem gözlü olmayın. hepiniz farklı farklı olun, zaten güzelsiniz. neden tek bir kalıbın içinde güzel olmaya çalışıyorsunuz? şu klasik instagram tipi makyajlardan ve estetiklerden bıkmadınız mı yani? 2000lerde incecik kaşların şimdilerde ise sert kavisli boyalı kaşların trendde olması gibi bu klasik yüz tiplerinin de trendi geçecek elbet. olduğunuz gibi olun. herkes elmas olsaydı kömür daha kıymetli olurdu.
devamını gör...
şimdiler de insanların aklına direkt estetik denilince operasyon aklına gelir fakat aynı zaman da bir felsefe dalıdır.
(sanat, güzellik ve zevk ile ilgilenir bu felsefe dalı.)
devamını gör...
abartarak yaptıran tüm hatun kişileri birbirine benzeten işlem. ben kulağıma yaptıracağım çünkü küpe takmak istiyorum.
devamını gör...
eski yunanca aisthesis- duymak, algılamak sözcüğünden gelen kelime.
günümüzde biçim olarak göz zevkine hitap etme, görüntü olarak göze hoş görünme manalarına evrilmiştir.
devamını gör...
yüzüme değil ama radikal bir kararla tüm vücut uyumunu sağlayacak bir ameliyata gireceğim. vaser liposuction diye geçiyor.zayıf olduğumu gerekli olmadığını tüm çevrem söylese de; zaten bu ameliyat fazla kilolulara yapılmıyor. vücut görüntüsünü daha fit hale getirmek için yapılan bir ameliyat. masa da kalma ihtimalim bile varmış.* varsın olsun.*
devamını gör...
allah başka dert vermesin.olan yağlara olsun.
devamını gör...
bazen gerçekten bir ihtiyaçtır... ama şöyle bir şey var. insanlar estetikli güzeller yüzünden kendilerini beğenmez oldu. her yerde böyle. şimdi estetikli bir güzel varken estetiksiz ne bileyim çenesi kötü, dudağı kötü insana dikkat eden çok az oluyor. doğal insan güzelliği nasıl böyle yapay güzelliğe dönüştü anlamak zor. sürekli kendimizi kıyaslar oluyoruz ve sonunda aslında güzelsek bile kimseden eksik kalmama amacı ile estetiğe başvuruyoruz. herkes genç gözükmek istiyor, herkes her yaşta güzel olmak istiyor. üzücü bir hayat.
devamını gör...
sanatın veya sanata tepki gösterme tarzimizin felsefi incelemesidir.bu terim ayni zamanda sanatsal olan veya olmayan ama bizde benzer tepkilere yol açan şeylerde (mesela bir heykel) güzelligin incelemesini de kapsar.
devamını gör...
küçük dokunuşlarla- büyük değişimler
bazı küçük değişimler hayatınızda büyük rol oynayabilir. ihtiyaç hissettiğiniz durumlarda, estetik operasyonlar ile öz güveninizi ve yaşam kalitenizi arttırabilirsiniz. plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahinin öncü ismi prof. dr. uğur anıl bingöl hakkında detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için www.uguranilbingol.com/ web sitesini ziyaret edebilirsiniz.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"estetik" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim