evet hayat kalitesi günden güne düşmekte ama bunu asla fark edemeyenler topluluk oldu aksine bu durumu savunan insanlar dolu bu ülkede.

çalışıyoruz ama kış geldiği zaman ev içerisinde kazak hırka vs gibi elbiseler ile oturuyoruz çoğumuz bir markete gittiğimiz zaman ikinci çeşit peyniri almakta zorlanıyoruz sadece işe giderken ayaklarımız ıslanmasın diye aldığımız bota dünya para ödüyoruz bazılarımız bunu da yapamıyoruz.
ama bu olanları bazı kesimlere anlatamıyoruz.

çünkü onlar hep kuru ekmek yersek'te yaşabiliriz diyorlar ben de sormak istiyorum neden çalışarak doğal ihtiyaçlarımızı karşılayamıyoruz ?
devamını gör...
yazar arkadaşın bahsettiği gibi bu durumdan çok memnun olup savunan kimseler var.
birine iyi ama millet kuru ekmeğe talim dediğimde valla hiçte bile her şeyimiz var çok şükür her şeyden yiyoruz ne kuru ekmeği demişti.
kuru ekmeği gerçekten kuru ekmek olarak algılayan bu minnoşlara ^^ ne denir?
ayrıca herkesin sofrasını kendi sofrası gibi algılayan birine öff neyse ya
devamını gör...
hep 50 liralık benzin alıyordur.
devamını gör...
insanların yoğun çalışma saatlerine maruz kalıp temel ihtiyaçlarını karşılayamaması, kendine yeterince zaman kalmaması, kalsa bile bu zamanda kendini mutlu edebileceği bir bütçesinin olmaması hayat kalitesini düşürmenin de ötesine geçer. ortada kalite aranacak bir hayat olmadığı gerçeğini yüzüne vurur insanın. kafanı ağrıtana kadar düşünsen de hayatın anlamsızlığını kırıp minicik bir umut ışığı dahi bulamazsın.
devamını gör...
nerede okudum hatırlamıyorum, bir kralın sırf deney için sıradan bir adamı kafese kapatmasının hikayesi geldi aklıma. kafese kapatılan adam ilk başlarda nefretle krala sövüp sayarken, kral her seferinde aynı şeyi demiş adama.
"burada sana iyi bakıyoruz, daha ne istiyorsun?"
bir süre sonra adamın nefret söylemleri azalmış, onun yerine krala övgü dolu sözler söylemeye, yanına gelen herkesi kralın çok iyi biri olduğuna ve ona bakma zorunluluğu olmadığı halde iyi davrandığına, kafeste güzel bir yaşamı olduğuna ikna etmeye başlamış. bir süre de böyle yaşayan adam, en sonunda yavaş yavaş konuşmayı kesmiş, boş bakışlarla etrafı süzmeye başlamış ve en sonunda çıldırmış.

biz ilk aşamayı ne zaman geçtik bilmiyorum ama ikinci aşamada olduğumuz kesin. ya biraz daha aynı şeyleri yapıp en sonunda üçüncü aşamaya geçeceğiz, ya da kafesten kaçmanın bir yolunu bulacağız.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"hayat kalitesinin düştüğünü fark edemeyen tipler" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim