1.
islam dininin son peygamberi. hayatı ve yaşantısıyla bir örnek.
peygamberliğini ilan ettikten sonra çok çileler çekmiştir.
devamını gör...
2.
kime ve neye göre örnek.hadislere baktığımız da size katilamiyorum.şimdi klasik ateist falan gibi etiket yapiştirmayin çünkü ateist değilim.klasik aişe yaş muhabbetine girecek değilim farklı olaylardan örnek verebilirim.
devamını gör...
3.
(bkz: sallallahu aleyhi ve sellem)
devamını gör...
4.
yaptığı her işte bir hayır olan kimse
devamını gör...
islam dinine göre son peygamber.
devamını gör...
arap küçük kabilelerini birleştirerek oradan bilenen dünyanın her yerine yaymıştır öğretisini.
devamını gör...
sadece diri diri toprağa gömülen kız çocuklarını bu durumdan kurtarması bile benim kendisine hayranlık ve saygı duymam için yeterde artar bile.
devamını gör...
islam dininin peygamberi.
üzerine konuşulması zor bir insan.
iman etmişsen tabi olduğun etmemişsen seni bağlamayan din insanı.
bir tanrıyı ya da seçilmiş tanrıyı reddeden kişilerce hedef tahtasına konulan insan.
üzerine yorum yapmayı sevmediğim insan.
ben ondan razıyım ama karanlıktır
devamını gör...
tam adı ebû’l-kâsım muhammed bin abd allâh bin abd’ûl-muttâlib el hâşimî'dir. haşimoğulları aşiretindendir. babası abdullah o daha bebekken ölmüştür. bu yüzden onu dedesi abdulmuttalib şeybe bin haşim büyütmüştür. dedesi öldüğünde onu öz amcası ebu talib bin abdülmuttalib büyütmüştür. soy ağacına buradan erişebilirsiniz.

eski yahudi toplumlarında genellikle tek isim kullanılırdı. bir insanın soyunu tanımlamak için babasının adı, oğlunun adı, doğduğu şehir isme ekleniyordu. bu yahudi geleneği erken islam döneminde de devam etmiştir. mesala hz. isa tarihte yusuf'un oğlu isa (luka 4:22; yuhanna 1:45, 6:42) veya nasıralı isa (markos 1:24; luka 24) olarak adlandırılmıştır. bu durum islam öncesi dönemde (bkz: cahiliye dönemi) kureyş kabilesinde de böyleydi.

haşimoğulları aşireti ilk vahiy (610) öncesinde bile siyasi olarak kureyş kabilesinde hakim güçtü. öyle ki muhammedin öz amcası ebu talib'in oğlu hz. ali 599 yılında kabe'de doğacak kadar şanslıydı(!).


(bkz: hz. ali) #96782
(bkz: hz. osman) #96434
(bkz: ebu cehil) #88688
(bkz: ebu talib)
(bkz: ebu cafer tebari)
(bkz: abdulmuttalib bin haşim)

edit: muhammedin amcasının adıyla dedesinin adını karıştırmışım. düzelttim. hiç mesaj atıp uyarmıyorsunuz köftehorlar. neyse ki ara sıra entrylerimi tekrar okuyup acaba yanlış bişey yazmış mıyım diyorum kendi kendime. otokontrol önemli.
devamını gör...
sivrisinek terbiyecisi'ne ithafen

(bkz: inanmadığı dinle sabah akşam uğraşan ateist)
devamını gör...
inanmadığım,herkes gibi normal insan olan bir birey.
devamını gör...
islam dinince önemli kabul edilen kişi.
devamını gör...
müslümanlarca peygamber olduğu iddia edilen kişi.
devamını gör...
hz muhammed, davasını ilan ettiğinde mekke'nin ileri gelenleri tarafından iddiasından vazgeçmesi için mekke emirliği, mal ve civarın en güzel kızları teklif edildiği halde "bir elime guneş'i, bir elime ay'ı verseniz davamdan vazgeçmem" deyip erkeğin üç zaafı olan koltuğu, malı ve kadını ayni anda reddedebilmiş bir insan olup hakkında, mal ve kadın düşkünü diyebilecek derecede ahmaklaşanların iftira atmakta yarışa girdikleri son peygamber.
devamını gör...
#178853 giride yazılanlar yazılı ve sözlü nakillerde geçen bir hadisedir.
gerçekliğine inancım tamdır,burada şöyle bir soru ortaya çıkıyor ki cevabı din sömürüsü yapanları ortaya çıkarıyor,
mekke’li müşrikler neden hz.peygamberi öldürme değilde anlaşma yoluna gitmişlerdir?
ya hu bu insan gariban zavallı bir çoban değilmiydi? lan zavallı bir çobanın davasını kim güdecek öldürülürse? kendi kızlarını diri diri gömecek kadar insanlıktan nasibi olmamış bu yaratıklar o zavallı çobanı neden tüm fantezilerini üzerinde gerçekleşitirip öldürmedi?
bir tezat yok mu?
din satan dinsizler bu soruyu size sordurmazlar,uyanırsanız nasıl geçinecekler?
öldüremediler çünkü o ilk tek ve son peygamber olan zat ı şahane o diyarın en kalabalık ve en güçlü ailelerinden birinin çocuğuydu.
evet çobanlık yaptı ama kendi sürülerine çoban bulana kadar yaptı.
ha bir de okuma yazması yoktu dimi?
o da başka bir girdi konusu,
devamını gör...
(bkz: ad hominem) tarzı karşıt görüşlerle, mesajı red edilmeye çalışılan güzide ve seçilmiş insan.
müsvedde ve fason kıvamındaki dedikodularla değil, hayvani psikozlarla kuran yırtarak değil.. fikre fikirle mukabele edilir.
tez/antitez.. var mı? e ona da beyin lazım değil mi?
eleştirirken; pedofil çıkarımlar, cariyeler yok efendim 11 karısı vardı.. lar.
bunların fikirle, mesaj ve öğretiyle ne alakası var? ama senin iç dünyanla alakalı olabilir.

"sövmek cehaletin prensibidir
ölmüş insana sövmek nekrofilidir"
devamını gör...
en etkin 100 sıralamasında birinci sırada yer alır.
devamını gör...
inandığınız peygamberle müşrik diye nitelendirdiğiniz insanlar arasında yaşanan tek şey iktidar kavgasıdır. peygamberin dedesi abdülmüttalip meşhur fil olayı sırasında mekke'yi yöneten güçlü bir adamdı. lakin ölünce güç peygamberinde mensubu olduğu haşimi sülalesinden emevi sülalesine geçti. işte peygamberin tek amacı bu yitirdiği iktidarı yeniden ele almaktı. erkek çocuk sahibi olmak için gösterdiği çaba (bkz: hz. muhammedin 11 karısı olması) bunu ölümünden sonra da sürdürmek istediğinin en güzel göstergesidir. peygamberin ölümünden sonra ise erkek çocuğunun olmayışı sebebiyle taht kavgaları çıkmış, haşimi sülalesinden olan peygamberin damadı ali bin ebu talip peygamberin azılı düşmanlarından olan ebu süfyanın oğlu muaviyeye yenilmiştir. lakin savaş hala bitmemiş daha sonra bu sülale gene yıkılacak yerine haşimi soyuna mensup abbasi sülalesi geçecekti. evet bizim islam tarihi diye okuduğumuz şey aslında arap kabilelerinin iktidar kavgasıdır.
devamını gör...
ahlakı kur’an olan, bütün insanlara müjdeleyici ve uyarıcı olarak gönderilen islam dini peygamberi. bütün yaşantım, eğitimim ve kariyerim boyunca girdiğim pek çok farklı kesim ortamı da dahil olmak üzere hz. muhammed’in birden fazla eşinin olmasını erkek çocuk gayretiyle (!) iktidar mücadelesine bağlamak şeklindeki komedi yorumu ilk kez bu sözlükte gördüm. aynen knk bütün sırrı bozdun ya.
devamını gör...
kuran adlı her dönem popüler kitabın yazarı. en azından fikir ona ait, sonradan kitaplaştırıldı.
islam dinine göre de son peygamberdir.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"hz. muhammed" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim