1.
devrim'in silahlı mücadele ile yapılması gerektiğine inanan pkk'nın kurucu ekibinin ideolojik olarak etkilendiği isimlerden olan, eskinin teröristi, yeninin ılık mabadlı solcularınca kahramanı ilan edilen, yoğun işkencelere rağmen asla konuşmadığı efsanesi yıllardır ortalarda dolanan kemalizm faşizmdir diyen atatürk düşmanı zat.
devamını gör...
2.
bu toprakların yetiştirdiği en büyük devrimcidir kendisi. tkp/ml'nin kurucusu ve genç yaşına rağmen bir çok yayın çıkarmış bir aydın gençtir. 25 yaşında diyarbakır cezaevinde devlet tarafından öldürülmüştür.
devamını gör...
mao gibi, azılı bir diktatör olma yolunda adım atmak isterken canından olmuş bir atatürk düşmanıdır.
devamını gör...
öldüğüne gram üzülmediğim kişidir.
devamını gör...
üyelerinin değiştirdikleri parti isminden sonra hala eski adı kullandıkları maoist ve marksist bir partinin kurucu lideridir kendisi. lol
devamını gör...
bu ülkede hala farklı ses çıkarırken bir şeylerden ilham alıyorsanız bu kaynaklardan biri ibrahim'dir. %100 aynı görüşte olmasan bile türkiye tarihine dönüp baktığında bir adım atmaya çabalamış kişi. özüne sindirdiği halkın özgürlüğü ve bağımsızlığı için fikir üreten ve bunu uygulamaya çabalarken yok edilmiş bir insan. belki yaşasa fikir anlamında çatışır, politik ayrılıklar yaşardık ama saygı duyardık eminim. her kim olursa olsun, bir insan bir şeyler yapmak istiyorsa dinlemeliyim, bunu hayata geçirme çabasına da saygı duyulmalıyım.
devamını gör...
daha çok kürt savunucusu olarak bilinen devrimci.
devamını gör...
pkk'nın dağdaki hücrelerinde çok sık posterlerini görebileceğiniz kürt milliyetçisidir.
(bkz: ser verip sır vermeyen kürt)
devamını gör...
ideolojisine din gibi bağlı olan fanatiklerdendir. dönemin önemli komünistlerinden mahir çayan ile kavgalıdır.

çoğunlukla pkk sempatizanları tarafından sevilir.
devamını gör...
çorumlu türkmen alevi birinin kürt olduğunu öğrendiğimiz kişidir.
devamını gör...
yirmili yaşlarında ölmüş bu 68'li "önderlerin" (deniz gezmiş, mahir çayan, vb.) hala ciddiye alınabiliyor olması baya acaip hakkaten. yaşadıkları dönem ile ilgili hiçbir şey bilmiyorlardı ki, söylediklerinden günümüz ile ilgili bir şeyler çıkarılabilsin. kendilerine aşırı önem veren cahiller takımıydılar.
devamını gör...
''kemalizm demek, her alanda türk şovenizminin kışkırtılması, azınlık milliyetlere amansız bir baskının uygulanması, zorla türkleştirme ve kitle katliamı demektir. kemalizm işçiler için cop ve dipçik, grev ve sendika yasağı demektir. '' sözlerinin sahibi.

bizim kelenderis'in dediği gibi türkmen falan da değildir.
dersim isyanı'ndan dolayı çorum'a sürülen ailelerden birinin çocuğudur.
devamını gör...
solcu görünümlü, kızıl bölücü teröristin önde gidenidir. bu lanet herif, açıkça kürtçüdür ve sovyetlerin uşağıdır. kaypakoğlu ibrahim; cumhuriyet, türklük ve atatürk düşmanıdır. zamanında kendisine gerekilenler yapılmıştır. ateşi bol olsun kızıl hergelenin... ibrahim kaypakkaya; türklük, cumhuriyet atatürk düşmanı kanıbozuk bir vatan hainin teki olup sovyet uşağıydı.
ibrahim kaypakkaya'yı ancak kendisi gibi pkk'lı kürtçü-bölücü vatan haini teröristler sever. kaypakkaya ve ailesi, türkmen değildir tam tersine dersim isyanından sonra çorum'a sürülen kürtçü-bölücü ailelerden birisinin çocuğudur. dersimli kürt seyit rıza'nın torunu kaypakoğlu ibrahim...
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel bu terbiyesiz, ahlaksız herif açıkça hiç utanmadan atatürk'ün düşüncelerşne faşizm diyecek kadar alçak ve kanı bozuk bir soysuz. vatansızlık konusunda kızıl kafa solcularla yeşil kafa islamcılar birbirleriyle öz kardeştir.
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel kaypakoğlu ibrahim'in pervasızca ve hayasızca başbuğ atatürk'ün ilkeleri olan kemalizm'e hakaret etmesi ve bazı aklıevvel solcuların hain kaypakkaya'yı sahiplenmesi
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel kızıl komünist solcuların aynı yeşil siyasal islamcılar gibi türkiye cumhuriyeti'nin kurucu tapusu lozan antlaşması'na karşı olması ve bazı hırtların çorumlu kaypak ibrahim'i pervasızca savunması
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel ibrahim kaypakkaya, bu sözünde açıkça türkiye'den bağımsız bir kürdistan'ın kurulmasını savunuyor. bu düpedüz vatan hainliğidir. kaypakkaya ve avaneleri birer bölücü teröristtir!.. adi kızıl hergele, laflara bak hele..
devamını gör...
bugün katledilişinin 50. seneidevriyesi olan büyük zat. seni de unutmadık usta.
devamını gör...
50 sene önce gebermiş komünist terörist.
devamını gör...
“revizyonistler kürt halkı diyerek, kürtlerin ulus olmaktan gelen haklarını gizliyorlar. oysa kürtler bir ulustur ve kendi kaderini tayin hakkı vardır”

katledilişinin 50. yılında andığım büyük devrimci.
devamını gör...
hiç insan öldürmemiştir. oysa, katledilmesinden 5o yıl sonra kendisine "gebermiş" diyen soysuz itlerin babalarını yok etseydi bu soysuzlar türemezdi. ama tabi devrimciler it bekçisi değillerdir.
devamını gör...
muzaffer oruçoğlunun kitaplarindan birinde adı 'ibo' olarak geçiyordu. kıvılcımlı'nın aksine kemalizme kıymet vermez.
devamını gör...
insan öylesine çığrından çıkmıştır ki, tarihin bir döneminde bir arada yaşayabilmenin kurallarını denetlemesi için kurduğu örgütlenmelere sonradan kutsallıklar atfetmiş, bunlara sıkı sıkı bağlanmış ve tapar hale gelmiştir.

işte o "devlet" aygıtının konuşturmak için tırnaklarını söktüğü, parmaklarını kestiği, karlarda çıplak ayakla yürüttüğü(ve bu yüzden kangren olan ayaklarını kestiği), ağzından laf alamayınca da kurşunlayıp kafasını kestiği adamdır ibrahim kaypakkaya.

egemen sınıflara göre terörist olabilir; bana göre direnişçilerin şahıdır.
devamını gör...
tc.'nin turnusol kağıdıdır, anlayana...

kaypakkaya'yı işkencede öldüren tc. subayı emekli olunca ünlü pezevenk madam manukyan'nın koruma müdürlüğüne terfi etmişti,şanlı bir görev ne güzel. yalova -termal ilçesi çınarlı yol var, meşhur yürüyen köskünde olduğu cadde,çınarcık sapağından,yeni mahhele köyü girişine kadar villalarda karı satardı madamımız , bu villaların da korunmasından sorumlu idi emekli tsk emeklisi müdürümüz, lazlar görevini yaptı ikisi de kaçtı sonunda yalova'dan.

turnusol kağıdı olayı önemlidir ..
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"ibrahim kaypakkaya" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim