aklı, donanımı, tecrübesi, dünya görüşü ile alanında önder olan ilber hoca'dan incilerin paylaşılması maksadıyla açtığım başlık.
ilkini 3 aralık konuşmasından aktarıyorum.
adam olan babasının evini terk edip, ahır yapsınlar diye dışarı çıkmaz.
www.karar.com/guncel-haberl...
devamını gör...
ilber ortaylı kendisi adammış gibi adamlık dersi veriyor. herkesin, kendisi gi yalayacak bir a ko p'li kıçı bulacak hali yok ya.
çocuk 3.50'den fazla ortalamayla odtü'den, bilkent'tten mezun olmuş. aselsan ve benzeri bir kuruma girmiş. müdürü badem bıyık, ağzı şapırtak, ıslak dudak sapı silik bir şerefsiz. neden küpe taktın, neden oruç tutmadın, neden kot giyiyorsun, işle güçle alakası olmayan bin türlü dalga. mobbingin allahı. bunlar da ver atımı, sevmişim tımarını diye atlayıp gidiyorlar.
batı zaten biliyor bu çocukları. davet mektupları ceplerinde. burada bir alıyorlarsa orada 2 alıyorlar, üç alıyorlar. hayat şartları buradan iyi. burada on yılda stindirik bir araba alamazken, ev almak hayalken orada arabanın daha iyisini iki maaşa alıyor. çocuğu varsa, imam mektebine yollamamak için özel okula iki maaşını vermiyor. ne diye duracak burada? her gün reyizin gülcemalini görmeye mi televizyonda?
hem atalarımız vatan doğduğun değil doyduğun yerdir demişti, değil mi?
devamını gör...
"evlenip mobilya dükkanı gezeceğinize dünyayı gezin" dediği noktada kalbimi kazanmış tarih profesörü. celal şengör'ün dediği gibi kendisi tam bir "dipsiz kuyu". selam verip zihniniz cilalanmış çıkıyorsunuz. özellikle "cahille sohbeti kestim" programını inanılmaz bir zevkle takip ediyorum.

ilber hoca... dersine girmeden hocam olan zat.
devamını gör...
voca.ro/1aa3vDC3PbO6

hoca biraz veristirmis. kulak verin.
devamını gör...
gece gece beni güldüren ilber hocam, ne diyorsa o.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"ilber ortaylı'dan inciler" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim