fenomen olmak için tavsiyeniz nedir?
devamını gör...
iki adet dolgun* bicik, bicikleri üst açıdan rahatça gösterebilecek tişört,paylaşılan gönderi ve hikayelerde biraz saf-salak hareketler veee kıngrecıleyşınş 2 güne 50k takipçiniz hazır.
devamını gör...
krop tişört önemli (gülücük)yapmacık ve şımarık olmalısın tabi bunun yanında (gülücük)sonrası gelir zaten vs vs...
devamını gör...
bu gibi zırvalar çok büyük tehlike taşıyor içinde. neyin dikkat çektiği, neyin popülerleştiği hemen anlaşıldığından insanlar maalesef toplumsal onay alabilmek için korkunç hatalı hamleler yapıyorlar. maalesef gençler daha meyyal bu gibi hatalara. ama doğal bir hata bu. garipsememek, anlayışla karşılamak, kontrollü olmak ve ikaz etmek lazım. doğru yol bu değil. anlaşıldığında çok geç olacak.

"dünya değişti" yalanına asla inanmayın. bunu bağıra bağıra söylemek istiyorum; dünya değişmediği gibi bilakis eski pratiklerin önemi yavaştan tekrar yükselişe geçiyor ve doğruluğunu kanıtlamış olmanın gücüyle daha da sert bir sınama başlayacak. şu sıralar olan sadece araçların artması. doğrular değişmedi. değersizleştirilmeye çalışıldı ama olmadı.

"eğlence anlayışlarımız" direkt gerçeği temsil etmez. bu modanın dönemsel kar etme biçimine göre değişir, gelişir, azalır, artar ama köküne günün sonunda geri döner. yaşadığımız sadece kafa karışıklığı. bikaç seneye sular durulacak. geriye bir ahmak sürüsü kalacak. sakın bu tongaya düşmeyin. ün, para pul, takipçi, pahalı kostümler çantalar ayakkabılar mücevherler, hepsi yalan dolan. gerçeklik başka. gerçek dünya başka. gerçek dünya kalem sahibinin, akıl ve ilham sahibinin dünyası. orada üreten adam kazanır. sakın aldanmayın. sakın renkli görüntüsü sizi kandırmasın. pisliğin dibindeler. üç kuruş için maymun oluyorlar. yukarı kaydır manyaklığından kurtulamayacaklar. bir marka'nın uzantısı olmak sanılmasın ki hayatımızı kurtarmaya yeter. herkesin günü geçer. herkesin etkisi azalır. herkesin üstü çizilir. çünkü? e çünkü kolay olanı yapmış olmak muhakkak kitle tarafından cezalandırılır. bunu unutmamak lazım.

fenomenlik, çağımızın geçici bir hastalığıdır. gerçekliğe gözünüzü ne kadar kapatırsanız o kadar tanınırsınız. ama bir hayvanat bahçesine yeşil bir fil gelse kısa süreliğine o da tanınır. ona da insanlar dönüp bakarlar. yapmayın. saçmalamayın. popüler olmak için kasılmayın. şöhret bir beladır. allah korusun kendinize saygınız kalmaz ayıldığınızda. üç kuruş için değmez. bu kafalardan çıkın. temiz temiz üretin, çalışın, bulaşmayın bu pisliklere. inanın patlayacaklar. bakın göreceksiniz. bikaç yıl. bikaç yıla çok kötü haberler duyacağız.
devamını gör...
konuya dair bir bilgim olmamasından dolayı tüm 'fenomen'lerde ortak gözlemlediğim şeylerden bahsedeceğim sadece. önce hayatı gerçekten seviyor olmanız lazım. eğer sevmiyorsanız da çok seviyormuşçasına role girmelisiniz. role girdiniz mi? tamam devam edelim o halde. ınstagramı günlük 10-15 dakika bakıp çıkacağınız bir yer olmaktan çıkarıp, her yiyip içtiğinizi paylaşacak duruma gelmelisiniz. başlarda biraz zor olabilir, unutabilirsiniz, sonra alışkanlık olacaktır. takipçi sayınızda baya bir artış olunca küçük butik sayfalarına kendiniz ulaşıp reklam verebileceğinize dair konuşma yapabilirsiniz. ben anlamıyorum da bazı fenomenler bunun etik olmadığından bahsetmişti onu da söyleyeyim. aa durun başta söylemem gerekiyordu, profilinize size ulaşabilecekleri bir mail adresi bırakmalısınız muhakkak. bir ilgi alanı seçip ona yoğunlaşmanız da gerekiyor. örneğin makyaj. paylaşımlarınızda buna yoğunlaşmalısınız ki ilgisi olanları çekebilesiniz. sayfa büyüdükten sonra ister istemez reklam için size ulaşanlar olacaktır. eğer "gerekirse etik kuralları hiçe sayarım bu iş için" derseniz önüne gelen her reklamı kabul edip insanları yalan yanlış yönlendirebilirsiniz. örneğin bir yüz kremini hiç denemeden önerebilirsiniz. inandırıcı olması için yarısına kadar boşaltın ama muhakkak. (çoğunun böyle yaptığını düşünmekteyim). ama "hayır, ben yaptığım işi doğru bir şekilde yapmak istiyorum" derseniz de gelen reklamları neye göre değerlendirip nasıl bir yol izleyeceğinizi siz benden daha iyi bilirsiniz. şimdilik aklıma gelenler bunlar. son olarak eğer düzgün bir şekilde yapacağım bu işi derseniz işler biraz daha zorlaşır sizin için. dürüst ve namuslu insanların bir yerlere tutunması her zaman daha zor olmuştur. tabi tavsiyem bu doğrultuda olmanız.
devamını gör...
gerek yok böyle şeylere, eğlence sektörü soytarılar içindir.
devamını gör...
yapma qardesh, yanarsın!
devamını gör...
insanlar beni beğensin dusuncesi bana ters geliyor bence o dusuncedeki insan popüler olduğunda tüm benligini kaybediyor ve daha fazla begenilme isteği duyuyor güzel kapılar acmiyor tabu bunun elbette güzel yönleride vardır ama ben olumsuz yönünü dile getirdim.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"instagram fenomeni olmak" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim