asgari ücret alan vatandaşın haklı isyanıdır. isyan ederken gözyaşlarını tutamamış. ekonomi şahane, şahlanıyoruz falan filan dimi erdoğan? yatacak yerin yok valla. neyse…


yol tv'nin gerçekleştirdiği sokak röportajında asgari ücretle geçinmeye çalışan bir yurttaşın isyanı sosyal medyada gündem oldu.

ayda 100 lirayla geçinmeye çalıştığını dile getiren yurttaş, "geceleri ağlayarak uyuyorum. yaşım 35, bu ülkede yaşadığım için canımdan vazgeçtim artık" dedi.


"bunun sorumlusu devlettir"

yurttaş şunları söyledi:

“annem şu an kanser hastası. başımda babam yok tek başıma hayatla mücadele ediyorum. asgari ücret alıyorum. hamallık yapıyorum. bu kadar yorulup emek sarf edip aldığımız para ihtiyacımızı karşılamıyorsa biz ölelim. zengin çocukları gibi hayat yaşamak isterdim. 1500 lira kira veriyorum. çocuğum okula gidiyor. aylık 100 tl ile geçiniyorum. başımı yastığa koyunca gözyaşlarımla yatıyorum. kanser hastası annemi görmeye gidemiyorum. en son intihar edeceğim bunun sorumlusu devlettir. çocuğun canı bir şey istiyor alamıyorsun. o kadar çaldılar çırptılar sonra da allah diyorlar. daha yaşım 35 bu ülkede yaşadığım için canımdan vazgeçtim.”


kaynak; www.cumhuriyet.com.tr/turki...

edit: alttaki şahıs ne saçmalıyor lan? manyak mıdır nedir ya. sanki vatandaşı intihara ben sürüklüyorum dediğine bak hele!

edit 2: tanımını silmiş tipitip… kaçmasaydın iyiydi ya.
devamını gör...
devletin umrunda bile değil be aga. allah kimseyi şeref yoksunları ile sınamasın.
devamını gör...
bu bana biraz abartı geldi diyeceğim de ama diyemem çünkü karşımda ağlayan bir baba var. allah ile beddua eden bir babanın arasında perde yoktur. babanın ağlayışı semayı titretir.
devamını gör...
ne kadar garip bir paradoks. bir kişinin intiharından koskoca devlet sorumlu ama koskoca devletin intiharından da yine bir kişi sorumlu.
devamını gör...
bir kisinin intiharindan da bir kisi sorumlu aslinda. o kisi olmasa bu olmayacak.dicle kenarinda koyunun bacagi kirilsa ondan sorulacak cunku.

yalniz koskoca devletin intihar etmiyor, her gun lime lime edilerek katlediliyor. bundan da bir kisi sorumlu degil, ona oy veren herkes, milyonlar sorumlu. verdiniz yetkiyi, gordunuz etkiyi.
devamını gör...
benim de açıkçası artık umrumda değil. 20 sene iktidar muhalefet el ele ülkenin izzet- itibari ile duhul ettiler. muhalefet hiçbir şeyi engelleyemedi iktidar da bunu fırsata çevirdi.

şimdi ekrem , mansur başkan derken bir kipirdanma var lakin eğer iktidar değişirse bu muhalefetin başarısı değil iktidarın başarısızlığı olacak.
devamını gör...
kadere inanmam ben, kişinin kaderini büyük oranda kendisinin belirlediğini, buna da ancak ve ancak sorgulayıp, düşünerek ve doğru kararlar vererek ulaştığıdır benim hayat felsefem.
ekonomik sebeplerle intiharın eşiğine gelmişse kişi, kişiler, toplum, sorumlusu devlet değil, kişinin kendisidir, toplumdur.
öz kaynakların adil biçimde pay edilmemesine zemin hazırlayan düzeni bireyler kendileri seçerler.
seçim yanlış olabilir, o zaman da ilk seçimde bu tercihini değiştirir, farklı alternatifleri denersin.
bir değil, iki değil tam 20 yıl boyunca her seçimde aynı tercihi yapıp, ardından da mağduru oynamak, tek kelimeyle geri zekalılıktır, ahmaklıktır.
bireysel ve toplumsal bilincin oluşmadığı biz gibi geri kalmış ülkelerde bu durum, en kolay biçimde ' kader' denilerek geçiştirilmekte, mesele yine sorumluluk almaktan kaçınmaya, yani kendini temize çıkarma güdüsünü işletmeye evrilmekte olup, türk toplumunun acilen bu moddan çıkıp, kendi kaderini kendisinin belirleyebileceğini anlaması gerekir.
devamını gör...
bi dayı vardı zamanında... 650 kayme mayış var. 650 kayme...tüpüne zam, gazına zam, zam oğlu zam. hani bize xx.. diyordu işte tam o durumdayız
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"intihar edeceğim sorumlusu devlettir" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim