ilgi şeyliğinden başka şey değildir.

sanki tüm dertler buna girmiş başka kimsenin derdi yokmuş gibi bi takım şovlar falan.
kendisinin sucuda yok! o youtube'da intihar eden dallamayı öven diğer dallamalar yüzünden millet artık bu intihar etmeyi benimsedi.
devamını gör...
yaşarken yapılamayan ''şovu'' ölürken yapmaya az da olsa hakları vardır.
yaşarken duymadınız bari ölürken duyun beni, demenin bir yoludur.
devamını gör...
acımasızca yorum yapmak istemem ama bunu kafasında ciddi ciddi düşünen insan kolay kolay dile getirmez. intihar edeceğim demek ilgi budalalığıdır bana göre. etrafındaki insanlarla normal yollardan iletişim kuramayan insanın tehdit yardımıyla istediğini yaptırması veya kendini fark ettirmek istemesidir.
devamını gör...
her iğrençliğe, dünyanın adaletsizliğine, geri kalmışlığa, savaşlara, aile içi ve dışı yüzsüzlüklere, toplumsal tabulara rağmen hırsla olanları görmezden gelerek hiçbir şey olmamış gibi yaparak kendi parama bakacağım ve yaşayacağım şovundan daha erdemli bir şovdur.
devamını gör...
o kadar büyük bir şerefsizliktir ki. küfür yazılabilse neler yazardım buraya. 3 kuruşluk insan hareketidir.
devamını gör...
"intihar etmek istemiyorum"dur, "biri beni kurtarsın"dır. asla ilgi şeyliği değildir. şov değildir.
intihar eden insanları görerek büyüdüm, bir kez, beş kez de değil hem de. bunları görmemiş birisi, intihar hakkında en ufak bir bilgisi olmayan kişi intiharı eleştirmesin lütfen.
intihar en hassas konudur belki de, ne zaman birileri intihar eşiğinde olsa, hep dinlemeye çalışırım. genelde elimden bir şey gelmez, ama hep çok hassas oldum.
benim de bir zamanlar aklımı çelen bir konuydu bu, ama çok yakınımdakı bir kaç kişi bunu benim için erteletmeyi başardılar. en azından şimdi için, ama mesele de ben değilim ki.

insanlar şov için intihar numarası yapmazlar, en azından böyle düşünülmesi lazım. bir rakı bardağına ve bira bardağına en fazla ne kadar su doldura biliyorsan bu insanın da hacmi budur. yani daha fazlası değildir. her kes senin gibi en güçlüsü, bira bardağı olamıyor malesef. hassas kalpler için cehennemdir bu dünya, ama her zaman birini ayağa kaldırmak için onun yakınlarında el uzatacağı, ona el uzatan insanlar olmaya biliyor. intihar edenlerle empati kuramayıp, üstüne üstlük onlara küfür savurmak, benim babam dahil hepsi düşünce yoksunudur. zaten adamlar insanlığın ilk kurallarından biri olan empatiden mahkumlar, bunu yapamıyorlar. daha da zorlamak gerek sanırım, ama bu ülke zaten cahillerle dolu. malesef.
devamını gör...
daha önce bunun sonucuna ağır bi şekilde şahit olduğum için büyük laflar etmeyeceğim. intiharı düşünen her insan bunu içinde saklamaz. insanız sonuçta hayatta kalma güdümüz var. intihardan önceki son çıkış olarak bunu çevremize bi şekilde belli etmek isteyebiliriz. hayata tekrar dönmek için nedenler arayabilir ve bunu insanlarla da paylaşabiliriz.
dediğim gibi daha önce bunu çok acı bi şekilde tecrübe ettim ve ölene kadar hiç içimdem çıkmayacak. keşke bana intihar edeceğini söylediğinde bunu bir şov ilgi çekme amaçlı yada bir tehdit olarak görmeseydim ve öyle tepki vermeseydim acaba ne değişirdi o hala yaşıyor olur muydu?
benim yüzümden mi oldu bilmiyorum bunun cevabı sadece onda ve o yok artık.
ölene kadar hep bunu düşüneceğim. uyuduğumda ve uyandığımda her zaman...
devamını gör...
şov değildir.ipek ertürk notunda "yavaş yavaş delirdim kimse farketmedi" diye yazmış.bazıları farklıdır zaten tüm çabamız onları hayatta tutmak.
devamını gör...
allah kimseyi o duruma düşürmesin şovudur.
gerçekten şov amaçlı olanlar vardır. fakat intihara kalkışan birine şov yapıyorsun demek çok ağır bir itham.
devamını gör...
yolunu göremeyen insanların,
yolu kesilen insanların
bunalımlarından ötürü saçmalamarıdır.
manen çıkışsız olmamın, fiziksel tepkisidir.
şovu yapandan çok, şov yaptıranın eseridir.

keşke kişi, onu küçültmeye çalışanlara değil
onu istemeyenlere değil
onu üzenlere değil
kendine odaklanabilse.
onu üzene tepki vermesindense,
yemesine içmesine uykusuna sağlığına donanımına keyfine odaklabilse.

en güzel şov yaşayarak yapılır.
tüm engelleyenlere karşı, kendi istediği olarak yaşamak en etkili şovdur. ödülünü yaşam verir.


beş para etmez insanlara değil yaşama fırsat verin. zor olanı başarın. babannemin tabiri ile o diğer insanları s..... edin.

borcu harcı sallamayın, her şeyin bir çaresi bulunur. düşe kalka bir şekilde gidilir. kimse uça uça gitmiyor. ilk düşen sen değildin, son düşende olmaycaksın. düşmez kalkmaz bir allah.
devamını gör...
martin bey boğaz köprüsünü tavsiye etmiş. intiharlardan dolayı köprünün başında sonunda polis duruyor artık yaya geçidine kesinlikle izin yok. biliyorum işte bir yerlerden.
devamını gör...
bunun şov olduğunu düşünmüyorum ki çok yanlış bir bilgi var

"gerçekten intihar edenler bu konuyu dile getirmezler."

özellikle de ergenlik çağındaki bireyler intiharlarını planlarken sık sık dile getirirler. doç. dr. firdevs savi çakar'ın yaşam dönemleri ve uyum problemleri kitabında intihar ile ilgili yanlış genellemeler olarak ele alınmıştı bu cümle. elbette her söyleyen intihar etmiyor dikkat çekmek için, sevilmek için ya da başka nedenlerle bunu söyleyenler de var. fakat dile getiriliyorsa eğer bu düşüncenin arka perdesini anlamaya çalışmakta yarar var çünkü doğruluk payı olabilir. doğru bir yönlendirme ile kişi bu düşüncesinden uzaklaşabilir. bu bir şov değildir kimin neden bu kararı aldığını bilemezsiniz.

ama eğer kişi intihar etme düşüncesini kullanarak başka kişiler üzerinden çıkar sağlıyorsa yine bu kişinin sorunları olduğunu doğrular. kişiye uygun psikolojik destek sağlanması şarttır. intihar düşüncesi kullanılarak başka insanları manipüle etmek de hastalıklı bir düşüncedir.
devamını gör...
intihar bir şov değil rehabilite edilme çağrısıdır. cesaret gerektirir. şakayla karışık bile olsa çevrenizde bu tarz cümleleri sık kuran biri varsa hemen uzman bir terapiste yönlendirin. buradaki şov diyenleri dikkate almayın. yardım çığlığında bulunanları dikkate alın. bu asla şov değil. boş beleş olan bunu küçümseyendir. başınıza gelsin derdim de neyse demiyorum.
devamını gör...
ya yok öyle bir şey.
ister ciddi bir ifade takınsın bunu söylerken ister takınmasın...
bunu dile getiren insana dikkat etmek gerekir.
kimse durduk yere ölümün lafını açmaz.
devamını gör...
intihar sosyo-ekonomik, ruhsal, toplumsal yönü olabilen bir olgudur. biri sürekli intihara vurgu yapıyorsa lütfen hafife almayın. kişi özünde yardım çağrısında bulunuyordur. bir an önce kolundan tutup da ruh hekimine götürmekte, anlayışlı bir ortam hazırlamakta fayda vardır.
kardeşim için çok çabaladım ilk fark edişimden bu yana. tam yedi yıldır farkındaydım ama bir türlü ona yardım edemedim. sürekli beni engelledi, hiç umudu yoktu bu hayattan ve en sonunda intihar etti. bu dünyada adından başka şeyi kalmadı.
devamını gör...
böyle bir şova ihtiyaç duyanın ciddi sıkıntısı ve yardıma ihtiyacı vardır ağa.
devamını gör...
(bkz: michael scott)
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
bunu şov olarak düşünmeyin o kişi evet belki bunu yapacak cesarete sahip değil ilgi görmek için böyle yapıyor olabilir. ama burada dikkat edilmesi gereken nokta şov yapıyor değil. o kişinin ciddi anlamda yalnız olduğu ve desteğe ihtiyacı olduğudur. böyle konular dalgaya alınmaz. yarın o kişinin yerinde olmayacagimizin garantisi yok zekamiza psikolojimize çok güvenmememiz lazım. bizim için çok değerli şeylerin tümünü kaybedince ne durumda olacağımız muamma.
devamını gör...
lisede iki arkadaşımız intihar edeceklerini söylerlerdi bir süre sonra kimse ciddiye almadı ve bir gün maalesef intihar ettiler.. kimin şov yaptığı, kimin son yardım çığlığı olduğu bilinmez ve ciddiye almak gerekir durumu.
devamını gör...
şartlar o kıvama geldiyse işi şansa bırakamaz ki kimse, şov mu dengesizlik mi gerçek mi kim analiz edecek o an; çatıdan indirin önce adamı, şov yapıyorsa söversiniz sonra, acelesi yok.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"intihar edeceğim şovu" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim