the doors'un 27 yaşında hayatını kaybeden üyesi. namı diğer lizard king.

(bkz: light my fire)
devamını gör...
bir çeşit mit. 1943-1971 yıllarında ona maruz kalan kitlenin algılarıyla oynamış, müziğin son ilahlarından biri.
devamını gör...
çizerken zorlanılan ünlüler listesinde başa oynayan merhum. gözleri alnına gör o kadar çukurda ki, gölgeleri vermeye çalışırken o ince ayarı yakalayamazsanız jim'i bir iskelete dönüştürmeniz işten bile değil. öte yandan definitif (kemikli) yüz konturları olduğu için sakalsız halini çizmek daha kolay.
devamını gör...
tam adı jim douglas morrison olan, nam-ı değer lizardking.
devamını gör...
dinlenmesi,okunması,hissedilmesi zorunlu kral,efsane. iq su aynştayn'dan yüksektir.

''hayalet katiliyim ben,tanıklık eden kutsal cezama.işte böyle;eğlence yok artık,tüm zevklerin ölümü geldi.''

(bkz: orda mısın pam)
devamını gör...
jim morrison bir efsanedir. the doors grubunun solistidir. sadece solist değildir o. bir söz yazarıdır. hatta söz yazarlığı ile de kalmamıştır. bir senaryosu da bulunmaktadır. hayata sinema kariyeri ile başlamış ancak müzik bunun çok daha önüne geçince müzikle devam etmiştir. skandallarla dolu konserleri, pam'la geçirdiği tutkulu ama bir o kadar da yorucu bir aşk hikayesi.
bu kadar skandallarla dolu bir hayatta ancak bu kadar şüpheli bir ölümle son bulabilirdi.

seni seviyoruz kertenkele kral.
devamını gör...
iyi bir şarkıcı kötü bir şairdir.
devamını gör...
herkesin kulak aşinası olduğu riders on the storm şarkısını söyleyen (bkz: rock star) ve (bkz: the doors) grubunun vokalistidir.

yeni başlayanlara önerim roadhouse blues'dür.

en can alıcı yerden başlat linki veriyorum, sonra en baştan dinleyin(2.59).
devamını gör...
devrimci bir karaktere sahip, sürekli esrik halde dolaşan, üst insanımsı bir müzisyen.

kertenkele kral olarak da bilinir. yazdığı onlarca şiir vardır, özellikle huxley'den ve nietzsche'den örnek alır. ayrıca çalıştığı grup (bkz: the doors.) yaptıkları müzik her ne kadar aslında woodstock'ta olması gerekse de, jim'in konserler esnasında yaptığı hareketlerden ötürü -konserinde eroin alıp sahnede 2 saat boyunca baygın kaldığı zamanlar var.- festivale çağrılmamışlardır.
devamını gör...
27 yaşında hayata veda eden, blues/rock müziğin efsanevi kertenkele kralı.
devamını gör...
söz yazarı, besteci, şarkıcı ve şair. çok kısa bir ömür sürmesine rağmen hâlâ unutulmamıştır. "lizard king" takma adıyla da bilinir.
devamını gör...
zat-ı şahane.

tüm harikuladeliklerinin yanında kendisinin bir de sinemacı yanı vardır. şenol erdoğan'ın yazdığı ve ne yazık ki baskısı olmayan "simyanın sinemacısı jim morrison" kitabında kendisinin senaryoları ve otörlüğü görülebilir.
devamını gör...
röportaj verirken kamera yalamışlığı dahi vardır, sesi güzel, zekası yüksek the doors vokalisti. 20 yaşlarında dinlemesi pek bir hoştur.
devamını gör...
müstehcen şarkı sözlerine sahip, besteci, söz yazarı, şarkıcı. tanımlamaların yetersiz kaldığı kişilerden biridir bence. nasıl ve ne şekilde hayatını kaybettiğiyle ilgili net bir bilgi yoktur. kimisi ''kalp krizi geçirdi'' der, kimisi ''uçağa bindi,gitti der'', kimisi ''aşırı dozdan öldü'' der. muallaktadır. netice de yoktur, müziğini bizden mahrum bırakmıştır.
devamını gör...
twitter nickim bile a girl who is living like jim morrison lutfen bu adamin konusunu acmayin aglarim.
devamını gör...
kertenkele kral'ım benim. yaptığı müziği tanımlayabilir miyim, evlat olsa sevilir mi? işte bu sorulara cevap veremem ama müziği ile beni derinden etkileyen biridir jim morrison. ortaokulda alabama song'u dinlerken nasıl mutlu olduğumu hala hatırlıyorum.
garipliğinin nedenini biraz daha anlayabilmek için
i am the lizard king, i can do anything
devamını gör...
idolümdür kendisi. güzel içerikler girilmiş başlığa mutlu etti beni. müzikleriyle bambaşka dünyalara götürür dinleyeni. sözleriyle de öyle tabi. kitabını da okuyup bütün albümlerini zibilyon kez dinlememin getirdiği çok bilmiş hayran özgüvenine sahibim. "the end" hayatınızı mahvedebilir, kim bilir belki de kurtarabilir. bende her ikisini de yapmıştı çünkü.
devamını gör...
dört dörtlük, hatta dört beşlik bir adamdır jim. hem müzik dehası*, hem yakışıklı, hem zeki* hem de manyak bir şair. mükemmelliğin vücut bulmuş hali. keşke şu an yaşasaydı...
devamını gör...
az zamanda çok iş başarmasıyla gözümde adeta bir yavuz sultan selimdir. the doors grubunun vokalistidir. acayip güzel bir sese sahiptir kendisi. riders on the storm.(bkz: riders on the storm)(bkz: break on trough)
devamını gör...
27'ler kulübünün üyelerinden biridir. bir müzik dehası olmasının yanı sıra 147 iq'su ile gerçek bir üstün zekalıydı jim. ayrıca kurduğu the doors hepimizin malumu.

"ben bir kuyruklu yıldız olmak istiyorum. herkesin durup baktığı, birbirine gösterdiği bir kuyruklu yıldız. sonra? boom ve ben yokum. bir daha hiçbir zaman böyle bir şey görmeyecekler ve beni hiç unutmayacaklar." demiş ve bu sözü ile yıllar sonra bile haklılığını korumuştur.
seni unutmadık jim.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"jim morrison" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu online yazarlar kütüphaneden kitap talep et kulüpler normal sözlük rehberi puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim