kadınlara karşı duyulan antipati, soğukluk.
maalesef böyle bir düşmanlık olduğunu düşünüyorum en üzücü olanı ise kadının kadına düşmanlığıdır, yazık! *
devamını gör...
serkan inci bunlardan biridir. ayrıca dindarların çoğu da böyledir.
devamını gör...
kendi özgüvensizliklerini ve beceriksizliklerini kadına mâl eden erkeklerin güttüğü politikadır.

görüldüğü yerde ezilmelidir.
devamını gör...
farkında olmadan bir kadının bir kadına bile yapabileceğini düşündüğüm tür düşmanlık.
devamını gör...
kadın düşmanı olmayan erkeklerin karşısında eğilip bükülecek ezik insanların zihniyetinde yatan görüştür.
devamını gör...
genellikle kadınların kadınlara beslediği dülmanlıktır. erkekler bu konuda daha çok kadınları destekliyorlar.*
devamını gör...
insan değildir.
devamını gör...
kadına düşman olunur mu la?
nimet nimet.

para, kadın ve zevk-ü sefa
devamını gör...
insaniyet suçu işliyor dur.

yaşasın kadının üstünlüğü
devamını gör...
kadın düşmanlığı yapanlar ya gizli eşcinsel ya da reel hayatta kadınlarla iletişim kuramayan çirkin erkek oluyor hiç sekmez.
devamını gör...
kendisinin hayatta olmasının en büyük sebebini görmezden gelen, ataerkil toplum yapısının oluşturduğu azıcık yarardan ve cinsel organından dolayı kendini dünyanın en üstün varlığı sanan erkeklerin ve kendisine saygısı olmayan kadınların içinde bulunduğu gruptur. erkeklerde daha çok olmakla birlikte kadınlarda da görülebilen ve gerçek anlamda hayattan usandıran tiplerdir. umarım çevremde bunlar gibi biri asla olmaz çünkü bu toksikliğin en üst seviyesidir zira bir insan seçemeyeceği şeylerden dolayı nefrete uğramamalıdır.
devamını gör...
ilkel toplumlarda halen kendini var eden ortaçağ geleneğidir, kadın demek medeniyet demektir; akıllanın artık kamiller.
devamını gör...
ne aymaz adamdır onlarr ne melanet tiplerdir.

sözlüğümüz papatyalarını üzen-küstüren karşısında beni bulur!! aşk adamıyım neticede...
devamını gör...
bugün de üç kadının katledildiği ülkemde, hiçbir ceza uygulanmadığı için bazı barzoların seviyeyi arttırıp taciz, tecavüz ve kadını öldürmeye kadar çok rahatça gidebildiği eylem. çünkü adam ceza almayacak biliyor bunu ve bundan güç alıyor. aynı zamanda nefret söylemleri yüzünden hayatı kararan vatandaşların hepsinin sorumlusu yasaları uygulamayan kişilerdir.

uyan artık uyan
uyan dostum uyan
uyan artık uyan karanlık uykundan
devamını gör...
türkiyenin yarayan kanasıdır. acil olarak çok ağır cezalar getirilmelidir. bu iş eğitimle toplumsal bilinçlenmeyle olacak iş değil artık.
devamını gör...
(bkz: mizojinizm)
devamını gör...
erkeklerinkini geçtim de asıl bir kadının kadın düşmanlığı bana daha çok koyuyor. biz birbirimizin düşmanı olursak nasıl koruyacağız haklarımızı? bir hemcinsim olarak beni anlaması gerekirken düşmanlık edenleri anlamıyorum.
devamını gör...
toplumumuzun en büyük problemlerinden biri. kadın erkek fark etmeksizin bir kadın düşmanlığı söz konusu. ancak beni en çok yaralayan kadınların hemcinslerine düşman olması. cinsiyet rolleri, toplum baskısı gibi bir çok şeyle mücadele ederken belki de en çok ihtiyacımız olan şey hemcinslerimizin desteği. lakin kadınlarımız da birbirini ötekileştiriyor. birbirimize saygı duymadığımız ve destek olmadığımız sürece bu toplumda eşitliği ve barışı sağlayamayız ne yazık ki.
devamını gör...
insan düşmanlığının alt kümesi.

bir göle zehirli atık boşaltıldığında sadece göldeki yengeçlerin gördüğü zarar çözerek ekosistemi temizleyemezsiniz. dahası o gölden sadece yengeçleri kurtarayım derseniz bunu başaramazsınız zaten, doğanın kanunlarına aykırı bu. çünkü yengecin de yaşamak için diğer canlılara ihtiyacı var. yosunlar, küçük canlılar kirlenmişse, "kurtarılmış" bir yengecin yaşaması ne kadar mümkün?

gözünü kırpmadan adam öldürenlerin çok olduğu bir yerde toplumun alt kümesi olarak kadınların cinayete uğramaması düşüncesi en basit tabirle hayalciliktir. iş yerlerinde mobbing diz boyu, sanal alemde siber zorbalık kültür haline geldi. online bilgisayar oyunlarında 10 yaşındaki çocukların mikrofon açıp birbirlerine nasıl küfürler ettiğini duysanız iki gün kendinize gelemezsiniz.

kadının kadına düşmanlığının da bir türlü bitmiyor oluşunun da nedeni bu. bu survival düzende kadın da şiddet uyguluyor. çocukları acımasızca döven bakıcı haberleri muntazaman karşımıza çıkıyor mesela.

her gün tv'de gördüğümüz siyasilerin şiddet dili, magandalığın, zorbalığın marifet olduğu bir ortamda kimse kadına düşmanlığı bitiremez, bu imkansız. şiddetin her türlüsüne karşı topyekün eyleme geçilmedikçe şiddet ne kadına, ne çocuğa, ne hayvanlara uğramaktan vazgeçmeyecek.
devamını gör...
geçmişin ünlü simalarında sıklıkla karşımıza çıkan bir durumdur.
bir arkadaşıma sormuştum schopenhauer neden kadın düşmanlığı yapıyor?
fark ettiysen adam baya çirkin biri. demişti.

tabi bu basit bir önerme ama şundan eminim; kadın düşmanlığının nedeni genellikle kadınlar tarafından sevilmemek oluyor. olmadı kötü bir kadın tanıdığı için bütün kadınlara karşı düşmanlık besleniyor.

edit: scopenhaur konusunda* verdiği bilgi için süngerbob çorabı giyen yiğit isimli yazarımıza teşekkür ediyorum.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"kadın düşmanlığı" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim