1.
bu süreçte farklı benlerimizi keşfetmişizdir zorunluluk halinde hem ruhen hem madden bir izolasyona girmişizdir.inzivaya girmekle beraber bol bol düşünme vaktimiz olmuştur umarım bu süreç biter
devamını gör...
2.
covidlilerle iletişim halinde iseniz 14 gün karantinaya alınıyorsunuz
devamını gör...
3.
7-8 aydır karantinada değil miyiz zaten..
devamını gör...
belirli bir hastalıktan etkilenmiş veya hastalığın kuluçka süresi içinde hastalığa yakalanmış olma potansiyeli olan insan veya hayvanların bu hastalığı yanmalarına önlemek için hareketlerinin kısıtlanması hastalığın görüldüğü bölgeden dışarı çıkmalarını engellenmesi, izolasyondur.
devamını gör...
sırf patronlar istiyor diye zorunluluk süresi 14 günden 7 güne indirilen şey.
devamını gör...
karantina kelimesi, 40 sayısının italyancası olan "quaranta" kelimesinden gelir.
devamını gör...
ticaret ile uğraşan venedik cumhuriyeti'nde başkent venedik'e gelen gemiler salgın hastalık bulaşmasın diye 40 gün şehir açıklarında bekletilirmiş. karantina kelimesi de italyanca "kırk" anlamına gelen "quaranta" kelimesinden gelir.
devamını gör...
geçen sene şubat ayında bi anlık öfkeyle ağzımdan “insanlar arasına karışmadan yaşamak mümkün olsa ya da herkes ölse” gibisinden cümleler çıkmıştı. eşref saatime mi denk geldi bilmiyorum sonra olanlar oldu işte. * 1 sene olacak mart’ta karantina başlayalı. çok can sıkıcı bi durum lütfen bitsin allahım nolur.
devamını gör...
o kadar netflix versinler, spotify versinler aylarca evde kalırız diyorduk. ne oldu şimdi??
devamını gör...
izmir'de bir semt. ismini 19. yy'daki kolera pandemisini önlemek amacıyla bu noktada kurulan karantina idaresinden alır. limana varan gemiler durdurulur, mürettebat ve yolcular kırk gün gözetim altında tutulurdu.
devamını gör...
osmanlı'da usûl-i tehaffuz ismiyle uygulandır.
devamını gör...
insanın özüne inip mağara yaşamı günlerini sorgulatmış salgın adetine denilir.
devamını gör...
covid-19 salgını ile beraber hayatımızın parçası olmuş bir gerçeklik. vesselam.
devamını gör...
insanların 3 ay tat koku kaybı yaşamamak için evlerine kapanmasıdır.

yaşlılar ölüyor diyenlere, yaşlılar mevsimsel gripten de ölüyordu o zaman umrunda mıydı? ne bu ikiyüzlülük? diye sorarım ben de.
devamını gör...
cambridge sözlüğü, yılın kelimesi olarak “karantina”yı seçmiş. ben olsam recep tayyip erdoğan’ı seçerdim, hatta her yıl onu seçerdim. yine de siz bilirsiniz sözlük lordları.
devamını gör...
insanların çat kapı gelmesini istemediğim için hoşuma giden durum fakat istediğimde dışarı çıkamamak da benim gibi yalnızlık delisini bile zorluyor
devamını gör...
atilla ilhan semti / izmir.

az yanı köprü, öte tarafı mithatpaşa, cumbalı evler, dar sokaklar, merdivenler, aşağı in köşk sineması, altı tekel deposu, yanı deniz kenarı eski kahvehane, bilardo öğrenme, bilardo turnuvaları, gençlik.
devamını gör...
benim için bir yıldır olan durum, kafayı yemek üzereyim imdatttttt
devamını gör...
karantina bitiyor ama ömür de geçiyor.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"karantina" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim