eğer aile evinden çıkmak, aileden ayrılmak içinse sonu hüsran olma ihtimali vardır. ben de o yörenin insanı sayılırım, az çok anlıyorum genç yaşta, kabiliyetli, eğitimli insanların yangından mal kaçırır gibi evlenmesine çok tanık oldum ki bunu ben de yaptım zamanında. ne diyelim allah mutlu mesut, huzurlu bir evlilik yaşatsın. kimse kötü olsun istemez tabiki.
devamını gör...
bu kadar olur melting...
2004-2005 falan kız kardeşim ünivi bitirdi, atandı entebe...neyse yaz günü geldi eve, yanında uzun saçlı, bildiğin çikinnnnnn bir çocuk. zayıfffff, çelimsizzzzz. bu ne arzu? erkek arkadaşım, biz evleneceğiz....haydaaa. over dose itim o aralar...it derken milliyetçi değilim ama kürtlerden nefret ediyorum....nereli bu arkadaş?
van abi...
hmmmm, biliyormuş gibi van'ın neresi?
özalp abi...
hmmmm
ulan ne denir çocuk karşımda, iki büklüm, ben çocuğu sorguya çekiyorum, sonradan bir araştırdım, ana dilde eğitim eylemlerine katıldığı için okuldan uzaklaştırılmış bir dönem. neyse bunlar vazgeçmedi, çare yok vereceğiz kızı...ilk düğün van'da bir gittik adamın babası din adamıymış, hatta baya hatırı sayılır biriymiş, şafi....düğün haremlik selamlık...arabaları sarı kırmızı yeşil donattılar, tur mur attık. faruk barzani gibi bir kıyafetle geldi düğüne...faruğu o kadar çok sevdim ki, düğüne apo gelse umurumda değildi. o karşılanış, o ağırlanma, o adap, o edep...bizi yere göğe koyamadılar. faruk ateist bu arada ve imam hatip mezunu...2. düğün mersin'de... bizde içmeyen adamı döverler...full promil düğün. neyse 10 yıllık bir evlilik, mükemmel bir yeğen...ve ayrılık...benim kız kardeşimin mallığı...feminizm, yaprak kürek......hala canımdır faruk, aradım mı ayağa kalkıp konuşurmuş...karayolları 5. bölge müdürü oldu çocuk...yanına randevu alarak gidiliyor.
devamını gör...
kardeşim yok. olsaydı evleneceği çocukla çok eğlenirdim. gözüm tutmadı yhaaa bunu yapıp yapıp içki masasında sarhoş ederdim galiba.

bilemiyorum. çok zevkli geliyor kulağıma.

iyi eğlence çıkardı.

-geç otur bakim şöyle aslan parçası..

offf şova bak. sısıısısııs
devamını gör...
böyle hatalar çok kolay yapılıyor. dönmesi çok zor bu düşünülmüyor. ama olan olmuş gibi kendini üzüp üzüp atarlanma artık. melting. su akar yolunu bulur de gitsin
devamını gör...
evleneceği kişiyi de ben seçemem ya, kendi kararı. en kötü hayatına bir hata alır ve o hata onu olgunlaştırır. seviyorsa zaten benim müdahale etme gibi bir şansım yok, neyim ben karar mercii miyim? evlenmeyi düşünüyorsa onunla beraber gelecek sorumlulukların da farkındadır. bunu dramatize etmenin hiçbir anlamı yok, benim yargılarımla hareket etmesini istemem. mutlu olmayacağı inancını neden barındırayım?
devamını gör...
ablamla çok zıt karakterlerle sahip olduğumuz için çok fazla tartışırdık. evlendiğinde bi rahatlarım diyordum da gittiği gün salya sümük ağlamıştım.

gerçi evlendi de kurtulamadık ki ya o bende ya ben ondayım. kardeşten yine de vazgeçemiyorsunuz ya
devamını gör...
uzakta değilse üzülünecek bir durum değil.
sonradan yeğen diye bir küçük insan geliyor onla da çok eğleniyorsunuz, hayatınıza renk katıyor.
iyi ki evlenmiş.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"kardeşin evlenmesi" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim