1.
türk tarihinde en nefret ettiğim adamdır. malum kişiden bile daha büyüktür kinim, nefretim.
tanım : cuntacı.
devamını gör...
2.
faşistlerin saygı duyduğu kişi.
not : darbecileri asla sevmeyin.
devamını gör...
3.
türkiye'yi modernleşme yolundan çıkarıp cehalete, lümpenliğe ve arap karanlığına gömenlerin elebaşıdır. sayesinde bir zamanlar bakunin, hegel, sartre okuyup diyalektik materyalizm, felsefe, edebiyat tartışan üniversite gençliği, 12 eylül sonrasındaki cahilleştirme ve apolitikleştirme politikaları sonucu günümüzde en ufak bir kültür emaresi gösterene 'fular' diye hönkürerek susturan, aklı fikri -çok afedersiniz- ..... .........ta olan, .............., ebleh, banal, lümpen, rezil bir güruha dönüşmüştür.
devamını gör...
4.
adalet ve kalkınma partisinin sözde yargıladığı darbeci kişi. amerikan destekli 80 darbesi olmasa bugün bunlar başımızda olur muydu bir de o var tabi.
darbeden sonra cumhuriyet tarihinden beri geçit verilmeyen devlet kadrolarına 60 yıl sonra rahat rahat sızmışlardır.
devamını gör...
5.
12 eylül 1980’de erşan kunerinin dışarıda kutlama olduğu yanılgısına düşmesinin baş müsebbibi
devamını gör...
6.
yaptığı darbe sonucunda sol eğilimli birçok insan işkence görmüştür,
o dönemde güneydoğu'da askerin yaptığı zulümler neticesinde pkk terör ögütü doğmuştur. keşke hiç bu topraklarda doğmamış olsaydı. bazıları da ülke yararı için yaptı diyor dehşete düşüyorum.
devamını gör...
7.
elli insan için “bu kadar yaşadıkları yeter,” kararını verme cüretini gösterebilmiş olan darbeci.
devamını gör...
ülkeye %10'luk seçim barajını getiren yaşam formu.
devamını gör...
12 eylül mimari. darbeci genelkurmay başkanı. 7. cumhurbaşkanı.
devamını gör...
10.
manisa alaşehir doğumludur.
devamını gör...
11.
küfrün serbest bırakılması gereken başlığa konu kişidir.
devamını gör...
12.
sanıldığı kadar salak olmamakla beraber cahildir. şans eseri genelkurmay başkanı ve cumbaba olmuştur. tayyip neyse vaktinde evren de oydu. çok güçlüydü. bol bol.din istismarı yapmıştır. müslüman olduğunu sanmıyorum.
devamını gör...
13.
(bkz: yatacak yeri olmayan adam)
ne desem az kalacak aldığı canların yanında.
devamını gör...
14.
17 yaşında astırdığı erdal eren için "asmayalım da besleyelim mi" sözünü kullanan 98 yaşında ölen, nü sanatıyla meşkul olmuş 12 eylül darbesini yapan kişi.
devamını gör...
15.
bu adam 98 yaşına kadar sağlıklı bir biçimde nasıl yaşadı. hani allah hakeden zalime belasını verirdi? cezasız kalmazdı
devamını gör...
somalı orgeneraldir.ailesinin evi halen daha somadadır.ayrıca annesi adına açılmış bir okul bulunmaktadır.
devamını gör...
1980 - 83 arasında darbe lideri. 1983 - 89 arasında cumhurbaşkanıydı. 1989 yılından vefat ettiği 2015 yılına kadar geçen 26 sene boyunca halkın içinde bir emekli olarak hayatını sürdürdü. gittiği yerlerde alkışlandı. sorgulanması için gerekli süre de mevcuttu. bugün arkasından atıp tutanlar sağ iken suspus idiler.
devamını gör...
ortaokulumun ismidir.
devamını gör...
"hiçbir zaman ayrım yapmadım hep adil davrandım, bir sağdan bir soldan astım" diyebilecek kadar küçülmüş, küfrün serbest olması gereken kişidir.
devamını gör...
memleket insanının nadir konularda birleşmesinin sembolü olan ''şey''. şey diyorum zira insan demeye dilim varmıyor. sağcısı da solcusu da nefret ediyor kendisinden...

antik roma'da olsa damnatio memmorae yerdi... yani anısına ait tüm şeyler kayıtlardan vs silinirdi ve lanetlenirdi. heykelleri parçalanırdı falan... gerçi yanlış hatırlamıyorsam birkaç sene evvel ismi tüm cadde meydan okul vs yerlerden kaldırıldı... hayatın ironisi işte... 40 sene öncesinin mağrur paşası günümüzde yok gibi.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"kenan evren" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim