1.
kortizon tedavisi, kortizonla hangi hastalığın tedavi edileceğine ve tedavide yararlanılan yönteme göre değişiklik gösterir. genellikle kan, hormon, bağışıklık bozuklukları, alerjik, cilt ve göz rahatsızlıkları, solunum ve bir takım kanser türleri gibi rahatsızlıkları tedavi etmek için kullanılır.
devamını gör...
yaklaşık 3 hafta kullandığım ilaç tedavisi. bu süre zarfında yeme-içme alışkanlığınızı tamamen değiştirmeniz gerekiyor. bana doktor şekeri tamamen yasaklamıştı. tuzu da çok az kullanabileceğimi söylemişti. ilaç, bir yandan iştahınızı arttırırken bir yandan tatsız tuzsuz yediğiniz hiçbir şeyin tadını alamıyorsunuz.
devamını gör...
yan etkileri beklenen duzelme etkilerinden cok olan, kullanilan ilaclar ile birlikte diyet yapilmadigi takdirde kilo aliminin kacinilmaz oldugu tedavi bicimi. doktor kontrolu olmadan birakilmamasi gerekir.
devamını gör...
bazen hayati öneme sahip ama yan etkileri de fazla olan tedavi çeşitidir. eşim covid zamanında ciğerlerinden sorun yaşamıştı. neyse ki pimpirikliliğimiz o dönem işe yaramış daha başından tedaviye başlamıştı ama süreç ilerledi, değişen pek bir şey olmadı. doktor dexametazon tedavisi verdi en son. ona bi başladı tamamen düzeldi, kendine geldi ama tabi ki surayı ay parçası gibi oldu. tuzu kestik o süreç içerisinde. neyse ki dikkatle o sorunu da çözdük.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"kortizon tedavisi" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim