1.
kortizon tedavisi, kortizonla hangi hastalığın tedavi edileceğine ve tedavide yararlanılan yönteme göre değişiklik gösterir. genellikle kan, hormon, bağışıklık bozuklukları, alerjik, cilt ve göz rahatsızlıkları, solunum ve bir takım kanser türleri gibi rahatsızlıkları tedavi etmek için kullanılır.
devamını gör...
yaklaşık 3 hafta kullandığım ilaç tedavisi. bu süre zarfında yeme-içme alışkanlığınızı tamamen değiştirmeniz gerekiyor. bana doktor şekeri tamamen yasaklamıştı. tuzu da çok az kullanabileceğimi söylemişti. ilaç, bir yandan iştahınızı arttırırken bir yandan tatsız tuzsuz yediğiniz hiçbir şeyin tadını alamıyorsunuz.
devamını gör...
yan etkileri beklenen duzelme etkilerinden cok olan, kullanilan ilaclar ile birlikte diyet yapilmadigi takdirde kilo aliminin kacinilmaz oldugu tedavi bicimi. doktor kontrolu olmadan birakilmamasi gerekir.
devamını gör...
bazen hayati öneme sahip ama yan etkileri de fazla olan tedavi çeşitidir. eşim covid zamanında ciğerlerinden sorun yaşamıştı. neyse ki pimpirikliliğimiz o dönem işe yaramış daha başından tedaviye başlamıştı ama süreç ilerledi, değişen pek bir şey olmadı. doktor dexametazon tedavisi verdi en son. ona bi başladı tamamen düzeldi, kendine geldi ama tabi ki surayı ay parçası gibi oldu. tuzu kestik o süreç içerisinde. neyse ki dikkatle o sorunu da çözdük.
devamını gör...
birine iltifat ettiğinizde ‘ay yüzlü’ derken hakaret mi iltifat olarak mı söylendiğini sorgulatan ilaç.
gözle görülen en büyük yan etkisi, ay surat olarak tabir edilen , pompayla şişirilmiş gibi bir surat. boyun fıtığı tedavisinde gün aşırı 3 adet iğnesini vuruldum. sanıyordum ki ilaç çok yediriyor da insanlar ondan şişiyor. yok efenim, zaten ne tuz ne şeker tüketebildiğinizden zaten canınız bir şey yemek istemiyor. ama yine de şişiyorsunuz. ilaç kullanımından sonra bir süre diyet yapmanız gerekecek.

faydalı mı,evet. son 1 yıldır ağrı çekmiyorum.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"kortizon tedavisi" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim